Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy 5 millió...

Tegyük fel, hogy 5 millió forintja van egy nőnek, más nagy vagyona nincs. Szerintetek hány év kell még ehhez, hogy egy önálló élet anyagi feltételeit megteremtse? Részletek:

Figyelt kérdés

Cél egy saját kis lakás Budapesten bárhol, ami nem veszélyes környék (úgy értem nem dzsumbuj...).

Mondjuk van 130ezres nettó fizu, spórolós szemlélet, szülő hozzáadni nem fog.


Mikor mernétek lakást venni? Esetleg ehhez hitelt felvenni, és mennyi hitelt? Stb...

És egyéb okos és megfontolandó meglátásokra vagyok kíváncsi.


2011. jan. 19. 17:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én ezt tuti megvenném:

[link]


Nagyon jó hely, ismerem a környéket, jó a közlekedés, nincs cigány. Mondjuk a fsz nem e legelőnyösebb.


Ja, Nagykörút alatt ne a Hungária, illetve a Könyves K. körutat értsd, hanem a Ferenc-József-Teréz-Szent István...!

2011. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Befektetéssel kombinált hitelbe se menj bele soha de soha!!!! És ha magas a deviza, akkor deviza hitel, ha a alacsony, akkor forint!!!
2011. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hm, földszintit inkább ne vegyél! Rámegy a gatyád a fűtésre, és nem is biztonságos. Visszaszívom a hirdetést, amit küldtem.
2011. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
5,5 millióért vettek lakást barátnőmék a 8. kerületben. 30 négyzetméteres, fel van újítva, nagyon kis aranyos és olyan helyen van, ahol sok diák jár az egyetemek miatt.
2011. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha kinéztél egy lakást, írj privit, és megmondom, hogy jó helyen van e, vagy sem. Talán így tudok segíteni.
2011. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Fú jó, hogy feltettem a kérdést. Különböző szempontokból válaszoltok, minden eddigi válasz hasznos a számomra, KÖSZÖNÖM!

Dzsumbujt úgy értem, hogy nem félek átmenni ilyen helyeken, csak a lakás ne egy ilyen közepén legyen. (Ismerős kényszerlakott egyszer a 8.ker Hős utcában, és számtalanszor betörtek hozzá, és ricsaj ment éjjel-nappal.)

Albérletet nem akarok, azt hallottam nagyon sok az is, inkább a saját leendő lakásom hitelét törleszteném.

Kicsi lakás, bármilyen külső kerületben, megközelíthetetlen helyen... tudok én biciklizni és gyalogolni is. Nincsenek nagyzolós belvárosi igényeim. :-)

Külföldre dolgozni... Mennék én, de egyedül nem merek. (Kéne hozzá egy kedves szépfiú. :-))

A Fundamentát mért ne hallgassam meg, átverés? Nagyvonalakban meséltek már róla, jónak tűnik, de nem értem mire van kitalálva.

Lakópark? De ott tuti 10millió alatt nincs semmi. Én meg inkább olyan 2, max 3 millió hitel felvételére gondoltam.


Bármi eszetekbe jut még a témához, előre is köszi a további válaszokat!! (Már most egy kicsit változtak a begyepesedett gondolataim...)

2011. jan. 19. 19:12
 17/18 anonim ***** válasza:
Hitel helyett én elgondolkodnék még a lízingen - nem terhelik rád a hitelt, és jobban ki tudsz szállni belőle. Kicsit több a havi törlesztője, de nem olyan kockázatos, és tudod azzal kompenzálni, hogy pár százezerrel olcsóbb lakást veszel. Tényleg szeretnék neked segíteni, mert én nemrég vettem lakást, a világon a legjobb helyen, csak pont az én lakásom ablaka néz rá egy retkes közértre, ahol egész nap ment a piázás meg a pofázás - mostmár rendet raktam, de gyökerestül nem sikerült megoldani a problémát. Most nem 24 órában isznak itt, csak néha, de az is zavaró, amikor pihenni, vagy tanulni akarsz. Így tudom milyen, amikor nem kellő körültekintéssel hoz az ember olyan döntést, ami nagyon hosszú távú. A vicc, hogy eddig a ház másik oldalára tekintő lakásban laktam, és ott soha fel sem tűnt ez az egész.
2011. jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

[link]


tudom, hogy kicsi e ha egyedül lennék, én még egy ilyennel is megelégednék. Azért magának a lakásvásárlásnak is vannak hivatalos költségei, így jut is marad is.

Érdemes nézelődni.

2011. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!