Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önálló élet, de miből?

Önálló élet, de miből?

Figyelt kérdés

Én már elmúltam negyven éves, és a szülőkkel lakom. Nem nyertem, se nem örököltem pénzt, és a keresetem soha nem volt annyi, hogy abból önrészt és hitellel otthont termetesek. (bár ezt most sokan irigylik, hogy nincs hitelem)

Amikor volt párkapcsolatom, két fizetésből lehetett albérletben önálló életet élni, de az utóbbi években párkapcsolat nélkül élek, vidéken. A környékre jellemző, hogy, hol van munka, hol nincs, vagy épp a bejárás elviszi a fizetés felét, így aztán nem sok választásom maradt, mint a szülőknél lakni.

Külföld, ott van munka, de ott meg lakótársazni kellene két, három, vagy több idegen emberrel, ami nem ugyanaz, mint együtt élni a párunkkal, vagy épp egyedül a saját otthonunkban.

Szeretném már a magam életét élni, úgy és olyanra festeni a falat, az ajtókat, amilyenre az nekem tetszik, oda rakni a tányérokat, és úgy mosogatni, ami, ahogy nekem tetszik.

Egyszerűen kiborít ez a reménytelenség, és nagyon dühös vagyok a tehetetlenségtől, pedig nem élem fel a pénzem, igyekszem beosztani azt, és amikor épp nincsen munkám, akkor jól jön, hogy van némi tartalék.

Ez lenne az élet?


2013. febr. 26. 14:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
37%
Költözz városba, keress munkát, és albérlet. Tudom nem egyszerű, de valamit lépned kell, ott vidéken nem fog menni.
2013. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
21%
És már elmúltál 40??? Se gyerek, se társ se semmi? Mivel foglalkozol?
2013. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
15:03 - szerintem az első két kérdésedre ott a válasz a kérdésben, amit a kérdező föltett, ezen nem kéne rugózni.
2013. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
38%

Ne b*ssz már fel.


"és a keresetem soha nem volt annyi, hogy abból önrészt és hitellel otthont termetesek."


Még ha csak 100-at kapsz kézhez havonta, akkor abból tegyük fel, 60-at hazaadsz kajára meg rezsire. 20-at elszórakozol. Marad 20 havonta. Ha annyit félretettél volna, 10 év alatt összejött volna 2.400.000 ft. Ebből vidéken már családi házat lehet venni...

(hogy a kisvárosi panelokról ne is beszéljek!)

2013. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
40%
Nem "rugózom", csak megdöbbentő, hogy valaki 40 éves korára ilyen gondokkal küszködik, ez amiket itt leírt a húszon évesek problémája szokott lenni. 40-es korra már szokott lenni az embernek (igaz hitellel terhelt, de akkor is) lakása, kocsija, családja.
2013. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A végzetségeim olyanok, amivel a fővárosban is max netto 90-100 körül fizetnek, ebből lehetne albérletet fizetni + utazás?? Önállóan élni?


Igen, negyven vagyok és nincsen gyerek, sokan vannak még így.

Miután pár éve már nincsen párkapcsolatom és ami előtte volt abból nem lett gyerek, ami így utólag nem is bánok.

2013. febr. 26. 15:14
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem tanulsz még valamit mivel jobban lehetne keresni? Vagy miért nem mész külföldre?
2013. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Kimész külföldre dolgozni 1-2 évet. Spórolsz ezerrel, majd veszel itthon egy garzont, vagy vidéken házat. A hitelt még így sem biztos, hogy megúszod, de addigra hátha normalizálódik a helyzet az árfolyamok terén.
2013. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

"Ha annyit félretettél volna, 10 év alatt összejött volna 2.400.000 ft. Ebből vidéken már családi házat lehet venni...

(hogy a kisvárosi panelokról ne is beszéljek!)"


Megnézném én azt hol veszel Te kisvárosban panelt 2,4-ből:)) Önrésznek esetleg elég!


Nekem 30 ezres városban van két panelom befektetési céllal vásárolva.

Egyik 54nm-es az ér olyan 9 milliót a másik pedig egy pici 21nm-es az olyan 5 körül!


2,4-ből tudod mit lehet venni? Egy dohos vályog tanyát valahol a semmi közepén. Vagy pedig faluban egy ezer éves kis kunyhót sz@r tetővel, sz@r falakkal és esetleg félkomforttal!

2013. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Tíz évvel ezelöt nem kerestem 100at! Akkor max 70-75öt. Most sem szokás a minimálbérnél többet fizetni, vidéken.

És igen, van félre tett pénzem, de az nem lineárisan gyarapszik, mert vannak időszakok, amikor nincs állásom, és hozzá kel nyúlni.


Elméletileg jól számolsz, de gyakorlatilag csak akkor valósítható meg, ha 10éven keresztül folyamatosan keresel x összeget.

Válság ide, vagy oda, és hiába nagy itt a munkanélküliség, de mifelénk présházat kapsz 3 millió alatt. De nekem nincsen annyi pénzem sem, hitel meg adnak a hol van, hol nincs munkaviszonya, és ez tény, nem panasz a részemről.

A tíz év alatt, 3év volt a leghosszabb munkaviszonyom, aztán jött egy év munkanélküliség, aztán fél év munka, fél év álláskeresés, három hónap munka, megint állás keresés, és ez így megy.

2013. febr. 26. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!