Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted kérhetnék ilyet a...

Szerinted kérhetnék ilyet a jövőbeli mostohaapukámtól?

Figyelt kérdés

Anyának van egy pasija már olyan 2 éve szerintem. Még nem költöztek össze de nemsokára összefognak. Anya már megkérdezte, hogy mit szolnék hozzá hogyha hozzá költöznénk. Szóval ő lesz majd a mostohaapukám.

Aztán én szeretnék egy biciklit. Nemsokára lesz a szülinapom és arra szeretném kapni.

[link]

Valami ilyesmit. De elég drágák az ilyesmik és anyunak nincs erre pénze ezért tőle nem kérhetek ilyen drága ajándékot. Viszont nagyon szeretnék egy ilyen biciklit meg suliba is jó lenne járni vele.

Arra gondoltam, hogy esetleg anya barátjától kérhetnék esetleg. Neki sok pénze van tudom. Nagyon szép kocsija meg szép nagy háza van és vállalkozó. Ő tudna nekem venni ilyet. Meg szerintem venne is. Szeret engem. Mindig aranyos velem meg szokott segíteni tanulni meg mindig jó hozzám, ajándékokat is szoktam kapni tőle. Nagyon szeretem én is, tuti jó apukám lesz:)

Szóval szerintetek mondhatnám neki, hogy ilyet szeretnék kapni szülinapomra? Nem bunkóság? Nem akarom megbántani őt.

Azt ne mondjátok, hogy kérjek az igazi apukámtól mert őt nem ismerem:(


13/L


2013. febr. 26. 13:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%

Ovatosan kérj mert bőven lehet hogy szivesen adná és ez jó érzés lehet neki de ha egy kicsit is követelődzőnek tünsz akkor mindez rossz érzés lehet neki...


Nyomtatasd ki egyesz fényámolószalonokban 50-100 Ft.ért kinyomtatják és tedd ki a szobádban a falra és álmodozz róla. Ezzel biztos hogy nem ártasz semminek. ÉS ezután gondolkozhatsz tovább mit tegyél még.

2013. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Eddig milyen ajándékokat kaptál tőle?

Ha azok is drágábbak voltak akkor kérheted szerintem nyugodtan. Viszont ha eddig csupa olcsóbb dolgot kaptál akkor inkább csak hozd szóba, hogy mennyire szeretnél egy ilyen biciklit.

2013. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az álmodozással az a probléma, hogy a szülők nem gondolatolvasók. Én legalább 600-szor rajzoltam Barbie babát amikor kicsi voltam, mert kérni nem mertem, de nagyon szerettem volna egyet. Amikor kérdezték, hogy mi az, el is mondtam. Ennek ellenére soha se kaptam Barbie-t, pedig nem lett volna drágább, mint bármely más ajándék (szintén játékok, alvós babák, stb.), amiket kaptam. Szóval lett volna rá pénze a szüleimnek, de nem mondtam, hogy azt szeretnék és hiába hittem, hogy tök egyértelmű, mit szeretnék, nekik nem esett le. Ezért írtam, hogy mondja el mit szeretne, az nem bűn, legfeljebb azt mondják, hogy nagyon drága, kaphat egy hasonlót, vagy valami. De legalább megpróbálta és nem vár minden ünnepet epekedve, hogy hátha majd azt a szép biciklit kapja, aztán meg valami teljesen mást kap. 25N
2013. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én nem venném zokon, ha a nevelt lányom ilyent kérne és ha van rá pénzem meg is venném, de csak akkor, ha az anyukája is egyetért vele. A pálya pont azért csúszós mert azért a nevelő/vér szerinti szülőnek lehet eltérő véleménye az ügyben és lehet ebből fölöslegesen feszültség. Szerintem is úgy vezesd fel a kérdést, hogy mindketten jelen vannak és hagyjál nekik időt, hogy megbeszéljék, amit döntenek pedig fogadd el.
2013. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd meg anyukád, hogy kérhetsz-e ilyet a barátjától. Ő ismeri legjobban. :)
2013. febr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%
14:42 az lehetet a gond hogy nem raktad ki a faliujságodra a képét. Önmagában csak álmodozni valóban nem sokat segit
2013. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan lepontozhattok, akkor sem tartom helyesnek, hogy a szülők még össze sem költöztek, a kislány máris ilyen drága ajándékot kér. Igenis követelőzésnek tűnik, mi több, az is. Ez egy drága kerékpár. Olyan, mint ha valaki autóból rögtön BMW-t kérne, mert egy olcsóbb már nem is jó. A 13 éves gyerekek zöme egy mountainbikenak is örül. Valahogy nekem olybá tűnik, hogy a suliban szeretne nagyzolni a kis lányka az iskolatársak előtt.
2013. márc. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!