Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted kérhetnék ilyet a...

Szerinted kérhetnék ilyet a jövőbeli mostohaapukámtól?

Figyelt kérdés

Anyának van egy pasija már olyan 2 éve szerintem. Még nem költöztek össze de nemsokára összefognak. Anya már megkérdezte, hogy mit szolnék hozzá hogyha hozzá költöznénk. Szóval ő lesz majd a mostohaapukám.

Aztán én szeretnék egy biciklit. Nemsokára lesz a szülinapom és arra szeretném kapni.

[link]

Valami ilyesmit. De elég drágák az ilyesmik és anyunak nincs erre pénze ezért tőle nem kérhetek ilyen drága ajándékot. Viszont nagyon szeretnék egy ilyen biciklit meg suliba is jó lenne járni vele.

Arra gondoltam, hogy esetleg anya barátjától kérhetnék esetleg. Neki sok pénze van tudom. Nagyon szép kocsija meg szép nagy háza van és vállalkozó. Ő tudna nekem venni ilyet. Meg szerintem venne is. Szeret engem. Mindig aranyos velem meg szokott segíteni tanulni meg mindig jó hozzám, ajándékokat is szoktam kapni tőle. Nagyon szeretem én is, tuti jó apukám lesz:)

Szóval szerintetek mondhatnám neki, hogy ilyet szeretnék kapni szülinapomra? Nem bunkóság? Nem akarom megbántani őt.

Azt ne mondjátok, hogy kérjek az igazi apukámtól mert őt nem ismerem:(


13/L


2013. febr. 26. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom eldönteni, hogy cuki vagy e vagy haszonleső, de megszavazom neked az elsőt :)

Akkor hozd fel a témát, ha együtt vagytok hárman. Ne neki címezd, hanem anyukádnak, kettőjüknek. "nézzétek milyen jó bicaj, de szeretnék egy ilyet"

2013. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem baj, hogy ilyesmire vágysz, és az sem, hogy ha tudod, hogy talán van rá esélyed, hogy kapj, kérj. Más a vágyakozás, kérés és más az elvárás, én így gondolom. Meséld el nekik, hogy mennyire szeretnéd, aztán meglátod :)
2013. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Amig nem láttam a cuki rózsaszin biciklit,követelőző tininek gondoltalak.


Szerintem ne konkrétan tőle kérd,hanem csak mutasd meg,hogy deszép,de örülnél egy ilyennek,stb.


Lesz névnapod vagy szülinapod mostanában?

Vagy bár még odébb van,de évvégére a jó biziért?

2013. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha tényleg olyan jó pótapuka, mint ahogy azt leírtad, akkor nyugodtan felhozhatod neki, nem fog megenni vacsira:) Ha van rá neki, úgyis vesz neked egyet, csak szólj neki, hogy tudja, hogy te egy biciklire vágysz:)
2013. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tyű, nagyon szép bicikli! Szerintem mondd el neki, hogy nagyon szeretnél egy ilyen bringát a szülinapodra, de tudod, hogy sokba kerül, nem sértődsz meg, ha emiatt nem veszi meg, de pl. szívesen segítesz neki a nyári szünetben (ha olyan a vállalkozása, amiben tudsz), vagy kibékülnél azzal is, ha mondjuk most csak sütnétek egy sütit anyukáddal a szülinapodra és karácsonyra, ha összejön rá a pénz, akkor megkapod. De lehet, hogy azt fogja mondani, hogy ez egy nagyon drága bicikli és nem engedheti meg magának, vagy feleslegesnek tartja, hogy ilyen sokba kerül és kapsz egy olcsóbbat, ami nem ennyire szép. Ha van már biciklid, akkor ne kérj másikat, mondd, hogy te ezt szeretnéd, mert szép, de a mostani is gurul, aztán hátha ballagásra megkapod, vagy valami. De, ha nem mondod el, mit szeretnél, sose fogod megkapni. Lehet, hogy meg is fogják kérdezni, hogy mit szeretnél a szülinapodra. Szóval szerintem nem bunk!ság, az lenne a bunk!ság, ha elvárnád, hogy megvegye, de te tisztában vagy azzal, hogy sokba kerül és elfogadnád azt is, ha nem kapnád meg.
2013. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én nem akarok követelőzni.

Én annak örülök a legjobban hogy lesz végre apukám mégha mondjuk csak egy csokit kapok tőle akkor is. De azért úgy szeretnék egy ilyen biciklit.

Azért is kérdezem hogy szabade ilyet kérdezni nehogy megharagudjon rám miatta.

De akkor lehet tényleg csak úgy fogom csinálni, hogy majd csak elmesélem neki mennyire szeretnék egy ilyet.


Ja és jövőhónapban lesz a szülinapom és arra szeretném kapni.

2013. febr. 26. 14:09
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

amúgy szokott neked ajándékot venni? mert szerintem ha meg sem kérdezi h mit kérsz akkor bunkóság mondani h ezt...

Én a helyedben elmesélném a vacsoraasztalnál mikor mindketten ott vannak, h milyen jó bringát láttam és de szeretném megkapni. Ennyi. Ennél többhez nem lenne pofám

2013. febr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy úgy állj hozzá, hogy ez a kerékpár egy átlag embernek egy havi fizetésébe kerül, tehát tényleg nagyon drága. Nem tudom, mennyire vagy jó tanuló, de még ha az is vagy, lehet, hogy lesz néhány kikötés, hogy mit kell elérned/megtenned azért, hogy megkapd. Ezeket vedd tudomásul és legyél jó gyerek. Azt is fogadd el, ha azt mondják, hogy a szülinapodra nem, de később, ha jó leszel, megkapod, addig gyűjtenek rá. Meg tényleg lehet az is, hogy mivel fiatal vagy még, sokallják ezt az árat egy bicikliért, meg nem is felnőtt méret, tehát lehet, hogy kinövöd a vázat. Az is lehet, hogy a nevelőapud felajánlja, hogy keres valami hasonlóan szépet, de olcsóbban, vagy a meglévő biciklidre vesz ilyen szép színes felnit, szóval keres egy köztes megoldást. Akkor se legyél elkeseredve, hanem értékeld, hogy ilyen rugalmas és a keretein belül próbálja megvalósítani az elképzelésedet. 5-ös voltam.
2013. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérheted. A keresztapámnak is van bőven pénze, ő nekem is megvesz egy ilyen értékű cuccot. Van mostoha gyerekei is aki vele él, ő szintén megkap mindent amit a sajátja. Teljesen úgy kezeli mind a kettőjüket.
2013. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd nyugodtan hogy ilyet szeretnél szülinapodra.

ha az én gyerekem lennél,én örülnék hogy nem a legújabb iphonért vagy szgépes játékért nyigsz.

2013. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!