Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámék miért nem tudnak soha...

Anyámék miért nem tudnak soha örülni annak aminek én? Miért kell nekik azonnal lehordani mindennek és sárba taposni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Még anyukámmal, a pasijával és a féltesóimmal élek együtt. Kiderült, hogy babát várok. Még nem terveztük, de így alakult és a párommal nagyon örülünk neki. Mikor elmondtam anyukámnak ő teljesen kiakadt, hogy akkor amíg én itthon leszek a "kölyökkel", ki fog pénzt keresni, ő nem fog minket etetni, azonnal vetessem el stb. stb. Mondtam neki, hogy természetesen nem is várom el, hogy etessen minket, összeköltözünk a párommal és neki semmi gondja nem lesz ránk. Mindketten dolgozunk, tehát ebből sem lesz probléma. Persze a vitába beszállt a pasija is, aki csak méginkább elmérgesítette a veszekedést. Nem értem, miért nem tudnak örülni annak ha valaminek én örülök. Amióta már nem kötelező, azóta semmit nem mondok el neki(k), mert csak kinevetnek, hogy milyen bolond vagyok. Annyira rossz, hogy nem számíthatok rájuk, sőt még titkolóznom is kell előttük.
2013. febr. 26. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Allj a sarkadra és vezesd nélkülük az életedet.
2013. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Költözz el!


Ez a természet rendje.

2013. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha egy 20 éves lány gyereket vár úgy, hogy se nem tervezett a baba, se nincs önálló lakásuk,m hanem a szüleinél él, akkor igencsak megérthetö, hogy nem ugrálnak örömükben.


Eleve egy 20 éves valaki még nem igazán alkalmas arra, hogy gyereke legyen, de föként minden háttér nélkül egyetértek a szülökkel.

2013. febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lányom otthon lakna és még nem a barátjával, akkor én is kiakadtam volna. Még nem is élnek együtt, de már jön a baba... nem is tudják, hogy milyen együtt élni, tudnak-e együtt élni, és máris bejön a képbe egy kisbaba, ami amúgy is "megnehezít" egy jól működő kapcsolatot is. Ha viszont a helyedben lennék, akkor biztos, hogy mielőbb költöznék, nem hallgatnám, hogy mit gondolnak...
2013. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Hát lehet erős volt, de azért tényleg belegondolva elég necces, hogy otthon laksz, nem is laktok együtt és tervezetlenül teherbe estek. Oké, hogy összeköltöztök, de az nem csak jól sülhet el, mert az összeköltözésből eleve sokszor az jön ki, hogy kiderül nem is tudjátok elviselni egymást, egy terhesség meg egy gyerek meg még százszorosan próbára tesz egy kapcsolatot.


Egyébként én csak összeköltöztem volna és utána közlöm, hogy mi van. Úgy megnyugtatóbb nekik is, azért valahol érthető, még ha nem is szép dolog, hogy egyből az jut eszébe, hogy ott laksz, be is jelented, hogy jaj de jó terhes vagy, akkor odaszülsz a nyakára, aztán hallgathatják a sírást, meg csavarhatják fel a fűtést, mert a kicsinek kell stb. Ja, hogy elköltözöl? Mikor is, miért is vagy még ott, miért nem azzal kezdted? Szerintem ez játszódott le bennük.


Amúgy sok szülő hülyének nézi a gyerekét, míg az otthon van és függ tőlük. Nagyon bosszantó. Unokatesómmal beszéltük, hogy tök szépen lediplomázott, megcsípett egy vezetői állást, de még nem költözött el otthonról, aztán mikor anyukája vendégeket hívott, akkor a csajt aki amúgy fiatalabb volt nála összevissza ajnározta, akármit mondott csüggött rajta, ha meg unokatesóm véleményezett bármit, akkor egyből letorkolta, hogy hülye vagy te? Ha egyáltalán hagyta végig mondani és mindig ez ment..


Mondjuk azóta már ő is elköltözött és érdekes, most már nem nézi hülyének az anyja, meg nem úgy kezeli, mint aki 10 éves. Nálam is ez volt. Ez nagyon sokszor így van. Amíg nem költözöl el, bármilyen jó fejek, úgyis csak az alárendelt gyerek pozícióban vagy.

2013. febr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem is csak a kicsivel kapcsolatos reakciója bánt, hanem az, hogy az élet minden más területén is ilyen velem és a féltesóimmal is.

Ha bármi jó történik velünk, azonnal tesz(nek) róla, hogy nehogy jól érezzük magunkat.

2013. febr. 26. 12:43
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért nem minden alap nélkül tartjuk meg a kicsit. Ha annyira kilátástalaln lenne a helyzetünk, mint anyáméknak, akkor inkább elvetetném. Nekem egy életre elegem van a "segélyre várásból".

Apai nagypapám után örököltem egy lakást és egy kis pénzt 1,5 éve, szerencsére ez is egy olyan információ, amit nem mondtam el anyámnak, mert akkor arra is keresztet vethettem volna. Most albérlők laknak benne, januárban derült ki, hogy jön a baba, akkor szóltam a bérlőknek, hogy mi a helyzet. A szerződésünk szerint 2 hónapjuk van a költözésre, ez március utolsó hetében jár le. Azért most kellett szólnom, mert már eléggé szembetűnő a pocakom és nem akartam, hogy anyám maga jöjjön rá.

Sajnos attól tartok anyámból nem az én életem elszúrása vált ki félelmet, hanem az, hogy nekik lesz sokkal rosszabb. Éppen az a bajuk, hogy el fogok költözni, mert fix munkahelyem és fizetésem csak nekem van, anyám gyesen van a 2 hónapos féltesómmal és kap még gyerektartást is, a pasija meg építkezéseken szokott dolgozni.

2013. febr. 26. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!