Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depressziós a lányom? Mit...

Depressziós a lányom? Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

Sosem volt nagyhangú, de lassan másfél éve nagyon visszahúzódott. Nem jár bulizni, nem cigizik, nem iszik alkoholt. Eddig jó tanuló volt (megvolt a 3as, 4es akkor is ha nem tanult semmit), de ez és a tavalyi év...Romlott az átlaga. Most lesz ugye az érettségi és úgy veszem észre, hogy nagyon ki van készülve...Nem tudja, hogy mit kezdjen az életével. Tavaly év elején kezdődtek a pánikrohamok nála. Nem akarom bántani, mert sok mindent kipróbált és megnézett, de nem talál izgalmasnak semmit. Egész nap olvas, vagy gépezik. Megcéloztunk egy egyetemet, de letojja a tanulást - megfenyegettem azzal, hogy akkor beíratom egy okj-ra, és utána rögtön megy dolgozni. Nagyon rosszul fogadta.

Tegnap viszont odajött hozzám és beszélgetni kezdtünk. Elmondta, hogy rosszul érzi magát. Mostanában mindig csak bámulja azt a könyvet és nem képes tanulni semmit. Azt is mondta, hogy motiválatlan és mindent unalmasnak talál. Amikor említettem neki, hogy pszichológushoz kellene talán menni, hátha tudna valamit segíteni, azt mondta, hogy egy év kellett ahhoz, hogy nekem megnyíljon, miből gondolom, hogy egy vadidegennek rögtön elmond mindent.

Ez nagyon mellbe vágott, nagyon utálom magam érte. Egész éjszaka nem tudtam aludni miatta.

Mit tudnék tenni a lányomért? Hogyan tudnék segíteni neki?



2013. febr. 23. 21:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy mondatot szeretnék kiragadni.


"Zavarja, hogy túlsúlyos. Mindig mondom neki, hogy olyan arányosan husis, de persze nem hiszi el."


Ez a legrosszabb, amit mondhatsz. Zavarja, hogy túlsúlyos, és erre te kedvességből próbálod ezt tompítani, hogy nem is vagy kövér, csak olyan aranyosan husis. Hidd el, neki ez esik a legrosszabbul, és nyilván nem is hiszi el, ahogy írtad is.


Ilyenkor azt kell mondani, hogy oké, ha le akarsz fogyni, akkor mindenben segítek. Leszedhetsz neki a netről tornavideókat, főzhetsz/süthetsz neki kevésbé hízlaló ételeket, kevesebb krumplit/tésztát/cukros ételt, helyette zöldséget gyümölcsö stb.


Egyszóval arra próbálok itt célozni, hogy nem vígasztalni kell a gyermeket (áh, nem vagy túlsúlyos, csak aranyosan husi), hanem segíteni rajta, támogatni a fogyókúrájában.


Véleményem szerint akár innen is el lehetne kezdeni a depresszió visszaszorítását. A mozgás egyrészt kitölti az idejét, és felvidítja, plusz egyre jobb állóképességű és soványabb lesz, ami pedig önbizalmat ad neki.

2013. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös a 3. hozzászóló vagyok. Én ezt nem úgy értettem hogy most aztán a nyakán kell ülnie a szülőnek és megfojtania. Csak hogy éreznie kell a lánynak hogy számíthat a szüleire. Ennyi.
2013. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Oké, de ezzel eddig is tisztában volt. Akkor sem fogja elmondani neki, mert nem fogja. Tudom milyen szar ügy, én is megéltem.
2013. febr. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!