Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám éreztetni a...

Hogyan tudnám éreztetni a barátnőmmel, hogy mindenben mellette állok? Mit tehetnék, hogy ne legyen ennyire "depressziós"?

Figyelt kérdés

Nos, nem párkapcsolatban vagyunk, hanem barátnők. Szóval, a barátnőm (aki egyébként mindig hangoztatta, hogy ő felelősségteljes, ő nem naiv, őt nem lehet becsapni stb.), elment csütörtökön orvoshoz, és kiderült, hogy 5 hónapos terhes. Egyetemre jár, és jelenleg barátnője van. Abba ne menjünk bele, hogy felelőtlen volt, hisz nincs jogom/jogotok/jogunk ítélkezni felette. Áprilisban lefeküdt egy sráccal, aztán 3 hét múlva egy másikkal (vele kb 1 hónapig együtt is volt). Számolgattuk, ki lehet az apa, hát az első srác. Aki jelenleg 250 km-re van tőlünk. Szóval, a barátnőm teljesen ki van készülve ( kiderült hogy terhes, a barátnője még nem tudja, az anyja ki van akadva, abba kell hagyni az egyetemet, mivel nem tudta h terhes ápr-májusban folyamatosan ivott + dohányzik!), és nem tudom, mit tehetnék érte. Mindenben mellette állok, bár tudom, hogy hülye volt. Júniusban vettünk 2 terhességi tesztet (azt hitte, a 2. ffitól terhes), de az első rossz volt, aztán a másodikat nem csinálta meg. Nyaggattam, menjünk dokihoz, hátha baj van. Nem akart. Nem látszottak a terhesség jelei, kivéve hogy nem volt menzesze. Se hányinger vagy hányás, nem volt kívánós, nem hízott, hanem lefogyott 5 vagy 6 kg-t. És persze a nyáron eléggé keményen sportolt (bicikli). Sajnos nagy a valószínűsége (bár a doki még nem mondta) hogy a baba nem egészséges.


Megkérek mindenkit, a rossz megjegyzésektől kíméljenek. Tanácsot, segítséget kérnék, nem megvetést! Mondtam neki, hogy elkísérem dokihoz, de reggel kell mennie, én délelőtt suliba vagyok.


2009. szept. 5. 07:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


először azt hittem, félreolvasok, hogy barátnője van a barátnődnek, aztán megint ezt írtad... Ez most elgépelés? Mondjuk teljesen mindegy, nem ez a vezérfonalam, csak ha biszex akkor csavar egyet a szitun a dolog.

Mivel a baba már "túlvan" a 12, héten, ezért a megszakítás már nem lehetséges. De miből gondolja a doki, hogy esetleg beteg lehet a baba? Megvizsgálták, volt uh-n meg minden? Mondjuk ez is ilyen szempontból részletkérdés, mert a soraidból az jön le, nem nagyon érdekli a barátnődet a tény, hogy terhes.Ha érdekelné nem suliba járna, hanem elmenne egy sor fontos vizsgálatra, ill. védőnőhöz! Ezen nem nagyon fogsz tudni változtatni , önmagának kellene felkészülni az anyaságra. Ez nem depresszió, 1xüen nem akarja a babát. De mostmár meg fog születni, vagy így vagy úgy. Abban próbálj melléállni, hogyha majd kap hideget-meleget másoktól Te legalább mindig jószóval, kedvességgel, megértéssel fordulj felé! A barátnő meg ha szereti, akkor még jobban ragaszkodik hozzá, és végigcsinálja vele , ha meg nem , akkor mint m minden más kapcsinál azt tudom javasolni: hadd menjen!

2009. szept. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én azt nem értem h kinek a barátnőjének a barátnője... két csaj nem csinálhat gyereket ! javíts a történeten légyszi:S zavaros
2009. szept. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tehát én vagyok 19L, barátnőm 22L és van egy párja, aki szintén lány, ő is 22 éves. A lány egyébként csak leszbi, mégis lefeküdt 2 pasival. Nem értem, hogy tudta ezt összehozni, hogy fiúkat is megkívánt, mindegy. Gondolom a pia. Szóval: a lány 2 napja tudja, hogy terhe. Azóta nem dohányzik, és az elmúlt 1 hónapban nem ivott alkoholt. Tegnap még nem tudott bemenni az egyetemre, gondolom jövőhéten intézi. Hétfőn megy a védőnővel beszélni, kedden vissza a dokihoz. A fogantatás utáni 3 hónapban sok alkoholt ivott + erősen dohányzott. Te úgy gondolod hogy ezek ellenére egészséges lehet a baba? Én sajnos nem.

Igen, volt UH. Jövőhéten lesz a többi vizsgálat.

Egy sima méhnyakrák szűrésre ment el csütörtökön, ott mondta neki a doki, hogy 19 hetes terhes. (De bnőm azt mondta, hogy 27 cm-s a baba, a neten ez a méret a 21. héthez "tartozik".) De nem értek hozzá.

2009. szept. 5. 08:21
 4/13 A kérdező kommentje:

A barátnőm kb 2 hete van együtt a másik lánnyal. Persze szerelmesek egymásba, ma tudja meg az illető lány, hogy a bnőm terhes. Nem hiszem, hogy el fogja fogadni.


Igen, megtartja a babát, meg abbahagyja majd de nem tudom mikortól. Meg azt mondta a bnőm, a papírjára ráírták, hogy veszélyeztetett terhes.

2009. szept. 5. 08:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát mindig hallani olyant, hogy láncdohányosnak illetve piásnak egészséges gyereke született... Már a down szürésen át kellett esnie a barátnődnek. Ha az pozitív, akkor egy pipa. Most kéne jönni az afp-nek, csak valszeg csúszik, így nem is tudom, megcsinálják-e? De lehetséges....

A barátnőd meg mondja el a barátnőjének szépen, hogy "megcsalta", bár gondolom ez a leszbi kappcsolatokban dupla megcsalásnak számít. A másik csaj majd eldönti, hogy mennyire erős a kapcsolatuk.

A srác gondolom ugyanilyen piás volt a buliban, tehát valszeg ő sem emlékszik nagyon semmire. De azért 1szer érdemes lenne megkörözni a lehetséges apát/apákat , mert ha a babát 1dül fogja nevelni a barátnőd -papíron-, az pénz és egy kis gyerektartás sosem árt...

2009. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ha 2 napja tudja hogy terhes, hogy "eshetett volna" át különböző vizsgálatokon?

Nem csalta meg a lányt, hisz áprilisban még nem voltak együtt. :)

2009. szept. 5. 08:32
 7/13 A kérdező kommentje:
2 lehetséges apajelölt volt, már tudjuk ki az apa. (1 hónap különbséggel feküdt le velük, így könnyű volt kiszámolni!)
2009. szept. 5. 08:33
 8/13 anonim ***** válasza:

júniusban milyen ihlet hatására vett terhességi tesztet? gondolom tudta, hogy lehet gáz a szórakozásból. De ha az egyik nem volt jó, akkor miért nem csinált másikat? Gondolta, "á ugyse lehetek terhes"?

A vizsgálatokat meg utólag úgy is meg fogják csinálni , akkor majd kiderül, hogy egészséges-e a baba... De ha megszületik tud(tok) neki megfelelő körülményeket biztosítani? Szülők dühe csillapodik-e annyira, hogy együttműködjenek a lányukkal?

2009. szept. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, azt hitte h a 2. pasitól terhes. De azt hitte, hogy nem terhe, belenyugodott.

Csak az anyukája él, ő dühös, nem szól hozzá. A nővére meg örül, mert nekik meg nem jön össze, és mindenben támogatja a testvérét.

Én gondoltam rá, hogyha megszüli, adja oda a nővérének, és ő folytassa az iskolát, hogy később el tudja tartani. vagy ez butaság? Ne haragudjatok, az ilyen ügyekben nem vagyok jártas.

2009. szept. 5. 08:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdéseddre, hogy lehet-e egészséges a baba a válaszom, igen lehet.

Bár tény, hogy nem tett jót neki a sok káros anyag, de az nem zárja ki, hogy egészségesen szülessen meg. Nézd csak meg mennyi drogos, alkesz kismama szül egészséges gyereket(persze kérdés, hogy megérdemli-e)

Vannak olyan vizsgálatok, amivel ki lehet mutatni, hogy van-e valami károsodás. Mivel a kötelező ilyen vizsgálatokról(12 hetes tarkóredő szűrés, 16 hetes AFP, 18 hetes genetikai uh)lemaradt, így valószínűleg a magzatvízből vesznek majd mintát(amniocentézis, ha esetleg szóbahozná a dokinak).

Persze, hogy fogyott, hisz a gyerek elveszi, ami neki kell, és ahogy leírtad nem egy vitaminzabáló kismami, ezért fogy.

Vígasztalni annyival tudod, hogy lesz majd valaki, aki egész életében mellette áll majd és akiért mindig lesz értelme felkelni.Nem utolsó sorban a gyermek a legnagyobb csoda a világon.

Ennél több jót nem hiszem, hogy tudnál neki mondani. Hiszen semmi alapja nincs, még azt sem tudja magáról, hogy fiúkat vagy nőket szeret, felelőtlen és még sorolhatnám. Én a babát nagyon sajnálom, mert már az elejétől nem azt kapja, ami a legjobb lenne neki és szerintem ez a későbbiekben sem nagyon lesz így(bocs).

De ha annyira vígasztalni akarod a fenti érvekkel próbálkozhatsz.

2009. szept. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!