Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám éreztetni a...

Hogyan tudnám éreztetni a barátnőmmel, hogy mindenben mellette állok? Mit tehetnék, hogy ne legyen ennyire "depressziós"?

Figyelt kérdés

Nos, nem párkapcsolatban vagyunk, hanem barátnők. Szóval, a barátnőm (aki egyébként mindig hangoztatta, hogy ő felelősségteljes, ő nem naiv, őt nem lehet becsapni stb.), elment csütörtökön orvoshoz, és kiderült, hogy 5 hónapos terhes. Egyetemre jár, és jelenleg barátnője van. Abba ne menjünk bele, hogy felelőtlen volt, hisz nincs jogom/jogotok/jogunk ítélkezni felette. Áprilisban lefeküdt egy sráccal, aztán 3 hét múlva egy másikkal (vele kb 1 hónapig együtt is volt). Számolgattuk, ki lehet az apa, hát az első srác. Aki jelenleg 250 km-re van tőlünk. Szóval, a barátnőm teljesen ki van készülve ( kiderült hogy terhes, a barátnője még nem tudja, az anyja ki van akadva, abba kell hagyni az egyetemet, mivel nem tudta h terhes ápr-májusban folyamatosan ivott + dohányzik!), és nem tudom, mit tehetnék érte. Mindenben mellette állok, bár tudom, hogy hülye volt. Júniusban vettünk 2 terhességi tesztet (azt hitte, a 2. ffitól terhes), de az első rossz volt, aztán a másodikat nem csinálta meg. Nyaggattam, menjünk dokihoz, hátha baj van. Nem akart. Nem látszottak a terhesség jelei, kivéve hogy nem volt menzesze. Se hányinger vagy hányás, nem volt kívánós, nem hízott, hanem lefogyott 5 vagy 6 kg-t. És persze a nyáron eléggé keményen sportolt (bicikli). Sajnos nagy a valószínűsége (bár a doki még nem mondta) hogy a baba nem egészséges.


Megkérek mindenkit, a rossz megjegyzésektől kíméljenek. Tanácsot, segítséget kérnék, nem megvetést! Mondtam neki, hogy elkísérem dokihoz, de reggel kell mennie, én délelőtt suliba vagyok.


2009. szept. 5. 07:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hú nem egyszerű sztori és teljesen megértem, hogy most úgy érzi, hogy kicsuszik a lába alól a talaj. Viszont a rengeteg rosszban azért van jó is.. hisz sokszor a leszbikusoknak az a bajuk, hogy nem lehet gyerekük (mert ugye nem fekszenek le férfival) illetve, hogy nem tudnak örökbe fogadni.. tudom, hogy ez most nem vígasz, de legalább nála ez nem lesz.


Szerintem nevelje ő, ha beteg, ha nem.. hisz mégis csak egy kis élet, aki nem tehet semmiről..és nem ő lenne az első anya, aki gyerek mellett tanul és dolgozik... Persze a helyzetet megnehezítené, ha beteg lenne a baba... de nem hiszed el, mennyire kis erősek.. szóval simán lehet, hogy nem lesz semmi baja!!! Az én anyukám is dohányzott erősen amikor megtudta, hogy X-hónapos terhes, ivott is ünnepeken..igaz nem féktelenül..de nincs semmi baja a kistesónak. Még úgy sem, hogy anyukám 37 volt amikor szülte..

2009. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. teljesen egyetértek veled, hogy a gyerek nem jókor és nem jó helyre jött. De attól még a barátnőm. Nem fordulhatok el tőle, mert hülyeségeket csinált. Ő is megbánta, de ez édeskevés.
2009. szept. 5. 09:53
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, hogy adja örökbe, hanem amíg ő az egyetemen van, vigyázhatna rá a nővére (egészség ügyis).

Aztán ha hazaér, ő gondozná. Persze egyszerű lenne megoldani, hogy baba mellett egyetem, de nem tudom ő ezt mennyire tudná megoldani. :(

2009. szept. 5. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!