Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25 éve nem látott apámat...

25 éve nem látott apámat tényleg nekem kell majd eltemettetni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 18:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

[link]

A temetés címszó alatt, 20-as paragrafus vonatkozik rád. Amennyiben az első 3 pont kiesik, akkor jön el a te időd. Mondjuk az utolsó pont még megérne egy misét, mit értünk az alatt, hogy "kötelezettségét nem teljesíti"... Ez vajon jár-e jogi következményekkel?

2013. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"20. § (1) A temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:

a) aki a temetést szerződésben vállalta;

b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;

c)37 végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa;

d) az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója [Ptk. 685. § b) pontja] a törvényes öröklés rendje szerint."


Igen, ezt írtam én is korábban. A d pont alapján kötelezett vagy. Ha nem teljesíted a kötelezettségedet, vagy nem találnak meg, akkor az önkormányzat eltemeti, de ha véletlenül előkerülsz, akkor behajthatja rajtad a temetési költségeket. Erre is van jogszabály.

2013. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ha csak örököltél tőle bármit, akkor illik eltemettetni. De személy szerint én még a temetéséről is elfelejtkeznék. Annak idején nem voltam jelen a saját apámén se, mert nem érdemelte meg!! Én tőlem akár el lapátolhatta volna akár az állam is valamerre...
2013. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Szétszórod a mezőn a hamvait aztán el van temetve.
2013. febr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb hamvasztás kb. 50e Ft, a hamvakat papírzacskóba kérd aztán elásod valahol...
2013. febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
0%
Én a szívemre hallgatva elemettetném ha arra kerülne a sor. Persze ha nincs miből az más kérdés. A jog másik kérdés. Édesapa csak egy van, akármilyen. A Mindenható áldjon benneteket
2013. márc. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

26/ mert Neked jó apád van, vagy volt. De nem minden ember érdemli meg ezt a nevet, hogy apa!


Ha egy szülő soha nem törődött a gyermekével azt legfeljebb azt érdemli, hogy elkaparják a kutyák!


Az emberek azt kapják, és annyit amennyit Ők nyújtottak másoknak vagy is amennyit, és amit megérdemelnek!

Természetesen egyetlen kivételt lehet tenni, ha az a szülő önhibáján kívül hanyagolta el a gyermekét- pl. betegsége miatt.

2013. márc. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!