Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25 éve nem látott apámat...

25 éve nem látott apámat tényleg nekem kell majd eltemettetni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 18:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
12%
Igen, sőt rokontartásra is perelhet, amíg él.
2013. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%

Ez tényleg érdekes kérdés. Úgy veszem ki, az apuka él meég. Tehát esetleg van esély kapcsolatba vagy akár jó kapcsolatba kerülni vele. Idős? Beteg? És te hány éves vagy? Mindez számít.

Szerintem az illető személy, mármint az apa, jól tenné, ha kötne "kegyeleti biztosítás"-t, akkor nem lenne gond. Esetleg rá lehetne beszélni erre, ha magától nem jut eszébe.

2013. febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

25 éve nem láttuk egymást, meg sem ismerném ha szembe jönne, meg ő sem engem.

Mi jogon követelhetne rokontartást, mikor ő gyerektartást sem fizetett anyámnak?

2013. febr. 23. 18:17
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Rokontartásra csak akkor kérhetné ha tartották a kapcsolatot. A temetést viszont ha az önkormányzat megtalál, és tudja hogy te a gyereke vagy, ha örökölsz utána akkor neked kell eltemettetni. HA nem találnak meg, akkor nem kell, akkor az önkormányzat eltemeti.

Nálunk s így volt. Egy rég nem látott rokon mondta hogy apám meghalt, akivel semmi kapcsolat nem volt amikor 33 évvel ezelőtt lelépett. Az önkormányzat nem talált meg, nem örököltem (azt se tudtam hol él) így nem is fizettem semmit.

2013. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy még él, hajléktalan, úgyhogy nem fogok utána örökölni semmit, meg biztosítást sem fog kötni.

Ha nekem kell majd azonosítani a hullát, akkor mit mondok? Hogy nem tudom, mert láttam 25 éve?

2013. febr. 23. 18:25
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy köteles eltemetettni!

Amennyiben nem akarod akkor a helyi önkormányzat fogja eltemetni a saját költéségén!

2013. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

3: Pontosítsuk!


" ő gyerektartást sem fizetett anyámnak?"


Nem Anyádnak, hanem NEKED.

2013. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként tartás elmulasztása bűncselekmény. Aki bűncselekményt követ el ellened, (ún.) érdemtelenné válik. És akkor nem jár neki semmi.
2013. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
De ez a gyerektartás dolog nem most volt, hanem 25 éve, akkor még nem volt bűncselekmény. Ez nem számít?
2013. febr. 23. 18:48
 10/27 anonim ***** válasza:
29%

Pontosan tudod, hogy mikortól bűncselekmény?

Te hány éves vagy?

Ártott még mást is Neked/Nektek?

2013. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!