Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na, akkor most hogyan tovább?

Na, akkor most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a vőlegényem 31. 4 éve vagyunk együtt, de a 4 év úgy telt el a közös albérletünkben, hogy hol a villanyt, hol a gázt kapcsolták ki. Párom ismét munkanélküli lett, ezt egyszerűen már nem tudom elviselni. Okos, két diplomás ember, mégse talál munkát. Engem megbecsülnek a munkahelyemen, most kaptam előléptetést, fizuemelést. Viszont egy fizetésből így sem tudunk megélni. Párom pár hónapja munkanélküli volt két hónapig, még segélyt se kapott, felhalmoztunk egy csomó adósságot. Aztán kapott munkát, 2 hónapra, de annak is vége. Nem így akarok élni 25 évesen, tele vagyok stresszel, megy a hasam, szétrobbanok. A szüleimhez hazaköltözhetnénk vidékre, de ő nem akar. Külföldre se akar menni. Mindig csak azt mondja, hogy majd majd majd. Na de mikor majd???? Amikor már beleőrülök??
2013. febr. 23. 01:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
A vőlegényednek azt tudnám ajánlani, hogy ha a környéken nem kap munkát (sajnos van ilyen, tapasztaltam), akkor keressen máshol, más településeken rokonokat, ismerősöket, hátha tudnak neki valamit ajánlani. Sajnos a mai világban nem könnyű, úgyhogy mindent el kell vállalni. De szerintem ha jót akar magának, egyedül vág neki, nélküled. Két ilyen élhetetlen ember előtt, akiknek így kifolyik a kezükből a pénz, együtt nem áll nagy jövő.
2013. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Azért kiváncsi lennék, hogy ha fordított lenne a szereposztás, azaz a férfinek lenne stabil állása, és a nő lenne a munkanélküli fél hasonló paraméterekkel, akkor mit írnának a "hagyd ott megoldást" ajánlgatók...
2013. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Pontosan! Fel lennének háborodva, ha a pasi ki akarná őket dobni.

Mellesleg úgy írják ezeket a tanácsokat, mintha a pasas a négy év alatt folyamatosan eltartotta volna magát. Erről nem írt semmit a kérdező, ha így lenne, biztosan leírta volna. Tehát ha ez a helyzet nem áll fenn, akkor mire fel kéne kidobni?


Döntsd el kérdező, hogy neked mi a fontos, az, hogy külföldön dolgozz, vagy az, hogy a szüleiddel lakj?

Ha a külföldi munkában nem partner a párod, akkor gondold át, hogy kidobod-e vagy maradsz te is itthon a jól fizető állásoddal.

Ha a szüleid, akkor inkább szakíts a pároddal, de ne akard odakényszeríteni őt is.

Ha pedig a jelenlegi munkád jó neked, ámde nem akarod támogatni a párod, amíg nem talál munkát, akkor szakíts vele. Máskor viszont gondold meg, kivel költözöl össze.

2013. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
*eltartatta volna magát.
2013. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Páran félreértettétek a dolgot. Itt nem arról van szó, hogy két hónapja nem talál állást, hanem arról, hogy két hónapig nem volt állása, aztán lett, de annak is vége. Szóval most fél éven belül másodjára lett munkanélküli. Engem meg főleg az zavar, hogy várja a csodát, de nem hajlandó lépni, akár külföldre, akár vidékre.
2013. febr. 23. 18:46
 26/26 anonim ***** válasza:

Vidékre szerintem ne is menjetek! Ott még kevésbé talál munkát! Főleg ne a szülőkhöz! Oda csak te menj, ha mégsem maradnátok együtt, mert neked segítség kell a fennmaradáshoz.

Ha külföldre sem akar menni, akkor viszont itt kell ráhajtani a munkakeresésre. Esetleg annyiban tudsz rásegíteni az ügyre, hogy ismerősöknél te is rákérdezel, hátha tudnak valamit.

2013. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!