Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na, akkor most hogyan tovább?

Na, akkor most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a vőlegényem 31. 4 éve vagyunk együtt, de a 4 év úgy telt el a közös albérletünkben, hogy hol a villanyt, hol a gázt kapcsolták ki. Párom ismét munkanélküli lett, ezt egyszerűen már nem tudom elviselni. Okos, két diplomás ember, mégse talál munkát. Engem megbecsülnek a munkahelyemen, most kaptam előléptetést, fizuemelést. Viszont egy fizetésből így sem tudunk megélni. Párom pár hónapja munkanélküli volt két hónapig, még segélyt se kapott, felhalmoztunk egy csomó adósságot. Aztán kapott munkát, 2 hónapra, de annak is vége. Nem így akarok élni 25 évesen, tele vagyok stresszel, megy a hasam, szétrobbanok. A szüleimhez hazaköltözhetnénk vidékre, de ő nem akar. Külföldre se akar menni. Mindig csak azt mondja, hogy majd majd majd. Na de mikor majd???? Amikor már beleőrülök??
2013. febr. 23. 01:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%
Itt írjátok hogy haggy el meg minden... És mi van ha szereti? Csakk pikk-pakk, haggya el? Nem is ismeritek a helyzetet... Honnan tudjátok hogy töri e magát a pasi vagy nem? Amúgy én se mennék ki külföldre, igaza van. Nekem sepciel hiányozna az ország, a barátaim, a családom. Na gyertek, pontozzatok le...
2013. febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
*haggya
2013. febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%
*azt úgy írják,hogy "hagyja"
2013. febr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%

Nem azt mondom, hogy hagyd el, mert ebbe semmi beleszólásom nincs, de én már rég megtettem volna...

Egyértelmű, hogy nem így szeretnél élni 25 évesen.

Azt is megértem, hogy nehéz munkát találni, de milyen hozzáállás már, hogy nem költözik vidékre se külföldre??

Most nagyon csúnyán hangzik, amit írni fogok, de ez a férfi csak lehúz téged. Egyszerűen nem tudtok egyről a kettőre fejlődni!

Ha nem szeretnéd otthagyni, mert szereted, akkor adj neki pár hónap ultimátumot. Hátha a "bekeményítésre" változtat.

2013. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy neked miért alternatíva a vidékre, szülőkhöz költözés? Egyrészt lehet, hogy ő vidéken könnyebben találna tanárként állást, ha igaz, hogy keresik a tanárokat, de te? Te nem valószínű. Tehát akkor ugyanott lennétek, egyikőtöknek nem lenne munkája, vagy csak elég silány. Ráadásul most, hogy előléptettek, egyre jobban keresel, tényleg nem értelek, hogy most akarnál elköltözni vidékre, ahol kezdhetnéd elölről a munkakeresést, és ki tudja találnál-e ilyen jót, mint ahol most vagy. Ott megint új lennél, ezen a helyen meg legalább már ismernek, bejáratott, megbízható munkaerő vagy. Jelen esetben csak egyikőtök munkanélküli, költözés esetében meg kapásból mindkettőtök az lenne.

Bár nem tudom hol van az a vidék? Be tudnál járni mindennap a jelenlegi munkahelyedre ingázással? De ez sem túl jó, ha sokat kell utazni egy nap.

2013. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

És azért sem jó a szülőkhöz költözés, mert az csak újabb konfliktusforrás. Egy 31 éves felnőtt férfi nem arra vágyik, hogy több év szülőktől való függetlenség után majd alázatosan, megtűrt személyként anyós-apósnál lakjon.

Ez neked sem jó, furcsa gondolkodásmód az is számomra, hogy te elvileg felnőtt nőként jól éreznéd magad a szüleiddel egy házban. Úgy hogy belelátnak az életetekbe, még szexelni se tudnátok rendesen.

2013. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%

Az meg főleg érthetetlen nekem, hogy 2 hónap munkanélküliség után többen a szakítást ajánlják... Szép kis kapcsolatotok lehet (ezt a válaszíróknak írom), ha két hónap munkanélküliség után dobnátok a párotokat. Ha ilyen labilis egy kapcsolat, eleve nem kell együtt élni.

Régen sem volt egyszerű két hónapon belül munkához jutni, pláne nem most.

2013. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
48%
Ha meg azért kapcsolták ki hol az áramot, hol a gázt, mert ő mindig is minimális összeget keresett, vagy épp semmit, és még enni is alig volt mit, ezért nem tudtátok fizetni a számlákat (bár ezt nem írtad), akkor miért nem hagytad ott már eddig is?
2013. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
69%

Neki ez így baromi kényelmes, kvázi eltartod, ő meg ígérget vég nélkül, de tenni akarás nuku. mondd, hogy tudsz férfiként kezelni egy ilyen tehetetlen embert?

gondolom tanári diplomája van, mehetne kilincselni iskolákba állásért. vagy bárhová, ahol munkaerőt keresnek. a diplomások amúgyis jobb eséllyel indulnak az interjúkon mint az, akinek csak érettségije van.


ki kell neki adnod az ukázt, h keressen munkát. minden nap 10 CV-t küldjön a neki megfelelő helyekre, illetve mindenhova, ahol elég a végzettsége. ha így sem talál állást, akkor az nem a te hibád, nem a munkáltatóké, hanem az övé. nyáron 1 vacak érettségivel és némi releváns munkatapasztalattal 2 hónap alatt találtam egy elég korrekt állást. nem dúskálok a milliókban, de nem is élősködök a páromon.

kérdezd már meg tőle, h nem sül le a bőr képéről, h a barátnőjén parazitáskodik?


semmi mást nem kéne tennie, minthogy leül a Profession elé, és bújja a hirdetéseket, motivációs levelet ír, fullos CV-t szerkeszt. ehhez még diploma sem kell, nekem is sikerült.

2013. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Eldöntöd, mit akarsz és kész. Mi nem mondhatjuk meg, hogyan tovább, azt sem tudjuk, tényleg nem talál munkát a vőlegényed, vagy csak nem akar. Ha külön mentek, te mindenképpen költözz vissza a szüleidhez, mert te sem tudsz bánni a pénzzel, nem fogod tudni magad eltartani egyedül.
2013. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!