Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szidják egymást az...

Miért szidják egymást az elvált szülők? Miért nem lehet tovább lépni? Nem ez volt a célja a válásnak?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak 10 éve, de még mindig ez megy. Főleg az anyám szidja az apámat. Nem élek már otthon, de ha meglátogatom valamelyiket mindig ez lesz a vége. Most megmondtam anyámnak, hogy többet nem megyek, majd ha úgy érzi, hogy le tud velem úgy ülni két órát, hogy az apámat szóba hozná, akkor hívjon fel. (apámmal is tervezem majd megtenni, bár ő ritkábban szidja anyámat)

Nem értem, hogy ennek mi értelme. Gondolom azért váltak el, mert nem bírták együtt, de így mi értelme, ha még most is egymást szidják. Máshol is ezt látom, tapasztalom. Miért nem képesek az emberek túllépni a múlton. Nekik, a lelkiviláguknak is jobb lenne.



2013. febr. 14. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a válást háborúként fogták föl, és a harc folytatódik, ráadásul győzelemként élik meg, ha valakit sikerül ellenfelük ellen fordítani. Még ha nem is tudatosan, de az a céljuk, hogy igazat adj nekik, és ezáltal egy újabb csapást mérjenek a másikra, hogy lám, a gyerek szerint is ő a szemét, azaz én vagyok a jó...
2013. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
nem tudom. én nem szidom az exem, ő se engem, a mostani férjem se szidja az exét, meg ő se a férjem.. szóval passz. mi jól elvagyunk, néha találkozunk, dumálunk. vannak közös gyerekek is, az összes gyerek tesónak tekinti egymást. nekem ez a normális.
2013. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Anélkül is látom a hibáikat, hogy a másik kimondja. Tudom, hogy az apámnak is van bőven, de anyám a folytonos szidással csak azt éri el, hogy azt gondolom, nem véletlen menekült el tőle apám. Hisz én is megmondtam neki, hogy nem megyek így többet hozzá, de gyerekként tehetetlen voltam.
2013. febr. 14. 11:56
 4/12 A kérdező kommentje:

2

Szerintem is ez lenne a normális. Vagyis ennek kellene normálisnak lennie.

2013. febr. 14. 11:57
 5/12 anonim ***** válasza:
Mert hülyék az emberek, végül is nem mindenki.Mert vannak olyan emberek is akik normálisan eltudnak, válni és később sem szidják egymást. Az én szüleim is elváltak már 20 éve csak nálunk fordítva, van apám szidja állandóan anyámat. Én is megmondtam apámnak,hogy jó lenne ha nem szidná folyton anyámat erre megsértődőt és azóta felesem hív. Úgy vagyok vele ha ezért képes volt megsértődni akkor jó én sem hívom hadjátsza az eszét rá ér.
2013. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én annak idején barátsággal váltam el a volt férjemtől, és azóta mindketten újra házasodtunk, és mai napig is megmaradt a barátság... Én ismerem a feleségét , és ők is ismerik a férjemet.


Viszont a sógornőmék haraggal váltak és hiába ment férjhez másodjára, hiába telt el 12 év még ma is pocskondiázza a férjét.

Én arra jöttem rá, hogy ez azért van, mert a házassága alatt nagyon sok rosszat kapott, és igazából sosem tudta kiadni magából a mérgét. A válás is megviselte és ez is egy újabb haragot szült. A lányai persze nem sokat láttak ebből, csak azt hogy "anyuék már megint veszekednek" Így nekik az apjuk még ma is szent és sérthetetlen, mert bizony el tudja kápráztatni őket anyagilag. Ez a másik ok ami miatt harag van a sógornőmben. Úgy érzi a lányai szeretetét pénzzel vásárolja meg a volt férje, és a lányok ilyenkor az apjukat támogatják..

Meg is értem ha még 12 év után is haragszanak egymásra, mert most a egymás piszkálódás abból áll, hogy ki tudja jobban befolyásolni a lányokat..

Na nálunk ilyen nincs, így a fiam sem tőlünk, sem tőlük nem hall semmi panaszkodást..

2013. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mert az emocionális kvóciensük alacsony értékű....
2013. febr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akik szidják egymást, azok ingecsak primitiv emberek. Akik kulturáltak, azik képesek emberi módon lezárni egy kapcsolatot.
2013. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem nem mindenkiprimitív, aki nem tud normálisan lezárni egy kapcsolatot. Értelmes kultúremberekben is feszülhetnek olyan sérelmek, fájdalmak, amiket nem bírnak feldolgozni. És hát ezek kitörnek.


Ettől még a jelenség maga nem normális, valóban túl kellene lépni. De azért ez gyakran nem ilyen könnyű. A válás csak jogilag oldja meg a helyzetet, belül, a lélek mélyebb bugyraiban semmi nem történik a bírósági ítélet miatt.

2013. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9es! Igazad van attól, hogy még hogy elválik az ember a sérelmek megmaradhatnak. Bár egy idő után azért ezen is illene túltenni magát az embernek, mert tényleg csak maguknak ártanak.

A primitívség szerintem ott kezdődik, amikor a gyereket is belevonják. Mit tehet egy szerencsétlen gyereke a helyzetről, miért neki kellene neki hallgatnia. Forduljon szakemberhez, ha ilyen nagy sérelmek vannak még akár 10 év utána is benne, vagy keresse fel utoljára az exet és adja ki magából. Akármit lehet tenni, de az nem lehet intelligens megoldás, hogy elkezdjük szidni a gyerekünknek.

2013. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!