Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szidják egymást az...

Miért szidják egymást az elvált szülők? Miért nem lehet tovább lépni? Nem ez volt a célja a válásnak?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak 10 éve, de még mindig ez megy. Főleg az anyám szidja az apámat. Nem élek már otthon, de ha meglátogatom valamelyiket mindig ez lesz a vége. Most megmondtam anyámnak, hogy többet nem megyek, majd ha úgy érzi, hogy le tud velem úgy ülni két órát, hogy az apámat szóba hozná, akkor hívjon fel. (apámmal is tervezem majd megtenni, bár ő ritkábban szidja anyámat)

Nem értem, hogy ennek mi értelme. Gondolom azért váltak el, mert nem bírták együtt, de így mi értelme, ha még most is egymást szidják. Máshol is ezt látom, tapasztalom. Miért nem képesek az emberek túllépni a múlton. Nekik, a lelkiviláguknak is jobb lenne.



2013. febr. 14. 11:47
1 2
 11/12 anonim válasza:
Az emberek a hibáikat nem szeretik bevalani.! Eböl kezdödik a problémák.!
2013. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egy hazassag alatt szamtalan konfliktushelyzet alakul ki. Ha vitas kerdesekben nem születik mindket hazasfel reszere elfogadhato megoldas, akkor ezek a megoldatlan szituaciok felhalmozodnak, es mindket felben - tudatosan vagy nem tudatosan - ``elmentesre kerül``. En szemely szerint egy hazassag megromlasanak okakent a hazasfelek kommunikaciora valo kezsegenek hianyat latom. A beszelgetesek (ha egyaltalan meg beszelgetnek egymassal) nem hoznak eredmenyt. A felek egyike (vagy mindkettöjük) ``decibellel`` igyekszik potolni a hianyzo (szellemi es/vagy erzelmi) intelligenciajat. Abban a pillanatban, hogy ha az egyik fel felemeli a hangjat a masikra, mar veszelybe kerül a problemamegoldas. A hang felemelesevel egyidöben megvaltozik a beszelö taktikaja: mar nem is az adott problemarol van szo, hanem egy korabban törtent esetröl, es a közles leertekelö hangnemben zajlik. A hazasfelek vetelkednek egymassal, es ha gyerek/ek is van/nak, azoknal kereshetnek vedelmet, kivonva magukat a problemamegoldas felelössege alol. Fiatal felnött voltam, amikor a szüleim elvaltak. A valas megvaltas volt mindenki szamara. Több, mint 20 ev eltelte utan az öcsem szo szerint összeköltöztette öket, azzal az indokkal, hogy a szülök külön-külön tul sokba kerülnek neki, gazdasagosabb, ha csak egy rezsit fizetnek, közösen föznek, mosnak, stb. Na, ki talalja ki a törtenet folytatasat? ...en utoljara 2011 karacsonyan voltam latogatoban naluk. Azota az apammal egyszer beszeltem telefonon. (Azelött joval többször talalkoztunk, ill. telefonaltunk egymassal.) Nem harag van bennem, hanem hasonlo erzes, mint a kerdezöben. Igen, az elvalt szüleink nem tudnak tullepni a multon - ahogy a kerdezö irja. Kerdes, hogy tul lehet-e a multon lepni? Egy kövön, egy pocsolyan tul lehet lepni, de a multon?! En nem azt kerem a szüleimtöl, hogy ``lepjenek tul a multon``, hanem csak annyit, hogy beszeljenek rendesen. Velem is, meg egymassal is. Legalabb probaljak meg. Ismerjek meg (vegre) egymast. Itt, a jelenben. Hogy legyen jövöjük. Ki a bünös, es ki az aldozat? Hagyjanak fel vegre a keresessel! Beszelgessenek a fiatalkorukrol, hogy hogyan is volt azzal a szocializmussal! Hogyan eltek a haboru utani elsö evekben? Minden almuk csak alom maradt? Azt kivanom a szüleinknek, hogy az eletük utolso harmadaban derüsen, elegedetten es egeszsegesen eljenek. Legyenek a peldakepeink!!! Hogy mi is az unokaik peldakepei lehessünk.
2013. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!