Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na, akkor most hogyan tovább?

Na, akkor most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a vőlegényem 31. 4 éve vagyunk együtt, de a 4 év úgy telt el a közös albérletünkben, hogy hol a villanyt, hol a gázt kapcsolták ki. Párom ismét munkanélküli lett, ezt egyszerűen már nem tudom elviselni. Okos, két diplomás ember, mégse talál munkát. Engem megbecsülnek a munkahelyemen, most kaptam előléptetést, fizuemelést. Viszont egy fizetésből így sem tudunk megélni. Párom pár hónapja munkanélküli volt két hónapig, még segélyt se kapott, felhalmoztunk egy csomó adósságot. Aztán kapott munkát, 2 hónapra, de annak is vége. Nem így akarok élni 25 évesen, tele vagyok stresszel, megy a hasam, szétrobbanok. A szüleimhez hazaköltözhetnénk vidékre, de ő nem akar. Külföldre se akar menni. Mindig csak azt mondja, hogy majd majd majd. Na de mikor majd???? Amikor már beleőrülök??
2013. febr. 23. 01:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
Külföldön álompár lennétek pedig. Ez így nem éri meg neked, ő nem tesz meg mindent a továbblépésért. Milyen diplomái vannak amúgy?
2013. febr. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

Sosem fog megváltozni. Valszeg ő a meg nem értett zseni. :( Élhetetlen. ha nincs mellette, aki ellátja, éhenhal.

Két ilyennel éltem együtt... soha többet.

2013. febr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
töri-latin
2013. febr. 23. 01:11
 4/26 anonim ***** válasza:
29%
Tanár?
2013. febr. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
Mi ennel sokkal kevesebbert kulfoldre jottunk. En mindig jol kerestem, de a parom a magyar egeszsegugyben diplomaskent is rosszul es valtani akart. Kijottunk elotte is a penzbol, de jovot epiteni konnyebb igy.
2013. febr. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
28%

Te aztán nem vagy türelmes.

Még csak két hónapja nincs állása, a mai világban nem valószínű, hogy egy-két hét alatt az új állás találjon.


Azt viszont nem értem, hogy amíg volt munkája, akkor elég kellett volna, hogy legyen a pénzetek a számlák fizetésére.

Mégis hogy gazdálkodtok ti, hogy mindig kikapcsoltak valamit?

2013. febr. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%

Én sem értem, hogy lehet az, hogy két fizetésből, albérletben nem tudtatok gazdálkodni és hol ezt kapcsolták ki, hol azt. Nálunk is volt már, hogy sokáig egy fizetésből kellett élnünk (ami nem sokkal haladta meg a százat), még lakáshitelt is kellett fizetnünk, mégis össze tudtunk úgy húzni magunkat, hogy minden számlát be tudtunk fizetni és éhen sem haltunk.

Na, de nem ez volt a kérdés.

Sajnos nem könnyű munkát találni, ezt én is tapasztaltam. Nem tudom, a vőlegényed azért nem talál, mert csak a képességeinek megfelelőt keres, vagy azért, mert felétek is nagyon nagy a munkanélküliség? Ha az előbbi, akkor kicsit lejjebb kell adni az igényeit és átmenetileg bármilyen munkát elvállalni, amíg jön valami jobb lehetőség.

A külföld akkor jó ötlet, ha nem a nagy semmibe ugrotok bele, hanem úgy mentek ki, hogy már le van szervezve a munka egy megbízható munkahelyen, meg a lakhatás, minden. Mert tudok sok sikertörténetet, de sajnos legalább ugyanannyit, akik rajtavesztettek.

A vőlegényed miért nem akar külföldre menni? Ezt tisztázni kellene vele, hogy nyomós oka van-e rá, vagy csak fél a kockázattól?

2013. febr. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%

Ha tanár, adhat magánórákat.

Vigyázz a majdokkal, nálunk 20 éve tart "majd".

2013. febr. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Párodnak így kényelmes. Minek törje magát, hiszen dolgozol, gondolkozol helyette Te. Mindenkivel előfordulhat, hogy munka nélküli lesz. De nagyobb baj, hogy nem is töri magát a lehetőségeken. Vidéken keresnek tanárokat. Külföldön szakma nélkül is van lehetőség munkát találni.

Gyerekstátuszban marad, és ez nem vezet semmi jóra.

Majd pedig nem válasz. Állítsd választás elé. Munka, ha kell bármilyen, vagy nem tartod el tovább.

Ha gyereketek lesz, akkor is azt mondja, majd kap enni a lurkó? Diploma ide-oda, ha akarna, havat lapátolni is elmenne..Nagyobb baj, hogy nem is akar.

2013. febr. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
41%

Hagyd el.

Vagy élj létbizonytalanságban.

De a 2. verzióban, kérlek ne szülj!


Ahogy kivettem soraidból már nem először munkanélküli. 4 év alatt hány állást vesztett el?! Kíváncsi lennénk, hogy mennyire akarta őket megtartani. Kicsit próbáld meg kívülről nézni a dolgokat.

Szeret vagy csak kell valaki, aki eltartja? Én az utóbbira tippelek. Ne légy vak!

Még ha nagyon szeret is, tényleg így szeretnél élni? Gyerekek?


Avagy van esély arra, hogy egyszer eltartsd mind kettőtöket? Ha igen, ki tudtok addig tartani? Szívesen élnél egy kitartott férjjel?


Dönts.

2013. febr. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!