Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor elköltöztél a szülőktől...

Amikor elköltöztél a szülőktől, volt valamennyi pénzmegtakarításod?

Figyelt kérdés
Légyszi kort is,és hogy hány évesen "sikerült"elköltöznöd.Rögtön találtál munkát?
2013. febr. 22. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En egy eve koltoztem el anyosekhoz.Ide penz nem kellett. Nyaron onallosodunk 80.000 fttal kb es diakmunkaval. A munka lehetoseg azert fugg a vegzettsegedtol is.
2013. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Semennyi sem volt, mert gimiből egyből mentem egyetemre (a kevés pénz, amit diákmunkával összeszedegettem, el is ment kajára meg alapvető tisztálkodószerekre, ruhára, mivel ezeket vagy én vettem meg, vagy nem voltak).

Nehéz időszak volt, sokat sírtam, de átvészeltem azért.

2013. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
23 èvesen költöztünk el a nagyszüleimtõl a fèrjemmel, megtakarításunk nem volt annyink volt h kifizettük a 2 havi kauciót ès az 1 havi lakbèrt. Azóta is ugyanott lakunk, munkánk már volt 1 ès fèl ève.
2013. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még ugyan nem költöztem el, de jövő tavasszal, kora nyáron tervezem. Egyetemista vagyok még, 22 éves és 600 ezer forintnyi megtakarításom van semmi egyebem. Nem sokra elég, de a semminél kicsit több. 1,5 év alatt még talán jó esetben 100-200-at sikerül összeszednem mellé.
2013. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
En kulfoldre koltoztem egybol, mikor eljottem hazulrol. Elvegeztem a fosulit, ami allami finanszirozasu volt, 1. evben meg kertem otthonrol penzt, az utolso 3-ban mar nem, akkor a diakhitelbol tartottam el magam (kolesz, kaja, buszjegy) Eleg szar kajakon eltem. Parommal 2.-ban ismerkedtem ossze, hetvegente naluk voltam, o akkor mar dolgozott, penzt beadott, s mikor en elkezdtem odajarni, o tobbet adott be otthon, igy meg hetvegente se kerultem penzbe szuleimnek...persze ezt nem vettek eszre. kulfoldre ugy jottem, hogy a buszjegyemet en vettem (busszaj jottunk, repulore nem futotta), apu pedig adott 250 ezer forintot. En azt mondtam neki, majd fisszafizetem es vissza is akartam, de azt mondta, ne, azt odaadta. paromnak is, nekem is volt hitelem, korulbelul egyforma ertekben (nekem a diakhitel) Azt elso evben kinyomtuk. 3 het kellett, hogy kapjak munkat, paromnak 2. Paromnak azota is az a munkahelye van, en azota sok helyen megfordultam. 5 eve vagyunk kinn, szeptembertol tervezem, hogy suliba beiratokozok valamilyen szakra, hogy valami jobb munkat kaphassak. 24. szuletesnapom elott 1 honappal koltoztem el, parom majd 7 evvel idosebb nalam. Egy 20 kilos boronddel, es joforman minuszbol indultam, mert 250 volt a zsebembe, de 1 milliot kellett visszafizetnem, paromnak ugyanze volt a helyzet.
2013. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Én júliusban költözök össze a barátommal albérletbe. Nekem munkám márc. 1-től lesz, neki már van. 2 millió ft megtakarításom van, barátomnak 3 millió + a fizetése külön számlán. 21 éves leszek nyáron, ő 25.
2013. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
nem volt. azután költöztem el, hogy munkát találtam, párommal költöztünk össze, 22 voltam. rezsit nem kell fizetnünk mert szivességi lakáshasználók vagyunk
2013. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mi számít elköltözésnek. Amikor kollégiumba mentem, az volt, mert végülis hétvégente jöttem haza.


A következő költözésem nemtom mikor lesz, munkát bármikor kapok, ettől nem kell tartanom, most is kaptam 2 ajánlatot, az egyiket szerintem elfogadom, az viszont itt van közel, szóval nem költözöm, mert felesleges lenne. A viszonyunk jó, szóval mi elvagyunk.

Megtakarításom van, de azt nem élem fel, saját ház önerőre gyűjtök, aztán egyszer majd kigyűlik :)

2013. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21 évesen költöztem el a barátomhoz akinek már volt lakása. Oda nem sok pénz kellett igazából, de akkorra már volt némi megtakarításom amit előtte apróbb munkákból szedtem össze (kb. 1 millió) illetve a szüleimtől kaptam valami biztosítás pénzeket, amiket ők már 18 éves koromban megkaptak, de addig bankban tartották, míg el nem költöztem. Ez olyan 4 millió körüli összeg volt. Ekkor diplomáztam, utána dolgoztam valameddig de utána összeházasodtunk és jött az első gyerek. Most 25 éves vagyok, a második babánkat várom. Miután ő oviba megy újra visszamegyek dolgozni. A férjemnek jók a kapcsolatai, nem fog nehézséget okozni az elhelyezkedés, ha más nem akkor az ő vállalkozásánál talál nekem egy helyet.
2013. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

23.

Nem.

Igen.

2013. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!