Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyukám egy...

Mit tegyek, ha anyukám egy kissé sznob? Nem hagyja, hogy dolgozzak.

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, ebben az évben fogok érettségizni. Az iskola jól megy, jól tanulok, mégsem szeretnék egyelőre továbbtanulni. Anyukám viszont ebbe nem nyugszik bele. Ő ügyvéd, apukám orvos, úgyhogy óriási szégyen lenne, ha én "nem igyekeznék megütni az ő szintjüket". Nekem viszont fogalmam sincs, mi szeretnék lenni. Szeretnék középiskola után minimum egy évet dolgozni, hogy lássam, milyen a nagybetűs élet. (Lenne is hol, tehát nem csak vakon mennék a nagyvilágba.) Hétvégente és délutánonként most is vállalok diákmunkát, amin anyám már így is ki van akadva. A legjobb barátnőm anyukája azt mondta, ő büszke lenne, ha így gondolkodna a gyereke. Akkor a saját anyukám miért nem becsül meg?
2013. febr. 22. 14:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy engem egyik irány sem érdekel. Nem akarok több évet olyan egyetemre, és olyan szakra áldozni, amiről eleve tudom, hogy "halott ügy". Anyukám szerint ezzel a hozzáállással viszont takarítónőként fogom végezni, és azt mondta, azt a szégyent nem tudná elviselni. Én pedig még mindig higgadtan, és tisztelettudóan megemlítettem neki, hogy szerintem pedig az a szégyen, hogy ő ezt így gondolja, és nekem nem büdös a munka...
2013. febr. 22. 15:23
 12/18 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondom, hogy 1 évet ne hagyj ki, de ha jó eszed van, igenis tanulj. Azért teremtett okosnak a sors, hogy használd ki :)


Persze nyugodtan szünetelj, gondolkodj mi az, ami jó lenne neked, mit szeretsz és csak olyat tanulj, amivel tényleg boldog tudsz lenni. :)

2013. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mondd el nekik, hogy a sznobizmusból meg a doktori titulusból önmagában még senki nem élt meg eddig, a tenni akarásból meg annál inkább. Én is ugattam már be sznob orvos-ügyvéd rokonnak ilyesmit, egyszerűen imádnivaló az a fej, amit közben vágnak, megéri. (én azért voltam lenézve, mert "csak" nyelvszakos tanár vagyok, és az külön bosszantja őket, hogy igazi szabad szellemű idióta vagyok).


28 N

2013. febr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Sejtettem, hogy a "családi szakmát" kellene továbbvinned.

Apukád amúgy mit szól anyukád ötletéhez? Ő is a továbbtanulást szorgalmazza? Lehet, hogy vele kéne szövetkezni, ha nem teljesen osztja anyukád véleményét.

Ha eleve egy olyan szakra mész ami nem érdekel, kínszenvedés lesz maga képzés. Ha meg a diplomának megfelelően helyezkedsz el, akkor a munka is.

Egyébként ez két olyan szakma, amihez elhivatottság, és folyamatos tanulás kell, ha már most tudod, hogy ez nem a te világod, kár belekezdeni.

Tény, hogy könnyebb a folyamatos tanulás (főleg, hogy akkor rendszerint nappalis az ember), de munka mellett is lehet tanulni. Persze az utóbbinál a szabadidő terhére megy a tanulás, és fontos a szervezés, de meg lehet csinálni. Én meló mellett prosztgradoztam.

2013. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
nagy betűs élet? ne már.. nem is tudod, milyen szerencsés helyzetben vagy.. és te még dolgozni akarnál? örülj neki, hogy nem vagy rákényszerülve, mint egyesek.. én OKJ-s képzésre járok, idén végzek és ha anyámék nem lennének rendesek mehetnék a híd alá, mert munkát biztosan nem fogok találni..xd
2013. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Először is jól teszed, hogy diákmunkát vállalsz annak ellenére, hogy nem vagy rákényszerülve. Édesanyád büszke lehet(ne) rád.

De egyébként igaza van neki, nem kell nagyon elnyújtani a tanulást.

Kezdj el valamilyen szakot, amit valamelyest szimpatikusnak tartasz, ha nem jön be, lehet váltani.

Egyébként abból, ha egy évig dolgoznál, nem derülne ki feltétlenül, hogy milyen a "nagybetűs élet", hiszen ez mindenkinek mást jelent, sok tényezőtől függ, kinek hogy alakul az élete. Általában, aki tanul és eljut oda, hogy tényleg ért valamihez, annak jobban.

2013. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mindig olyan furcsa számomra, ha egy gyerek ennyivel normálisabban gondolkodik, mint a szülő aki felnevelte...


Nno de nem ez a lényeg.


Anyukád valóban sznob, nem is kicsit, de ez még nem jelenti azt, hogy nincs igazság abban amit mond. Tényleg jobb ha nem hagysz ki egy évet, a bsc-s rendszerben meg elég könnyen tudsz szakot váltani is.


De ha tényleg nem tudod még az "irányt" sem eldönteni, akkor jobb a munka, mint egy rosszul megválasztott szak, ami csak elveszi a kedved az egész diplomásditól.


Esetleg egy továbbtanulási tanácsadó? (Bár még sose voltam olyannál, de hátha tud segíteni :) )

2013. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Miért nem viszed tovább apud titulusát,biztos van nagy ügyfélköre,nyilván saját cégében tolja,saját ügyvédi irodában,miért nem végzed el a jogot és ülsz bele a ,,tutiba".

A jog amúgy ötforint,átlagban elmehetsz minimálbérért éhen halni,de neked ott van apud,te már nyertes helyzetből indulsz szépen átveszed a cégét,ezt ne hagyd ki.

2013. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!