Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dolgozzak, vagy ne dolgozzak?...

Dolgozzak, vagy ne dolgozzak? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok,31 leszek,két műszakban dolgozom,1 évet vártunk a babára! Pajzsmirigy alulműködésem van,20-25 fokból ki kell rohangálnom a huzatos 0 fokba,persze ha kevesebb van,akkor kevesebb,és ott kell állnom egy nagy ajtóba,ahol szélcsendben is fúj a szél! Védő forró ital nincs! Fizikai munkát nem kell végeznem,elég stresszes amúgy a meló,már 7 éve csinálom,azóta 8 férfi kolegám ment el onnan(csak ketten vagyunk azon a területen)! Nem vagyok egy kényes nő,de ezt a babát féltem! Ja és egyik nap halvány barnás volt a hüvelyváladékom,amit nem tudom hogy a vizsgálat,vagy a stressz hozott elő,mert mindkettő volt előző nap! De. vizsgálat,du. stressz! Viszont azt tudtam meg,hogy 3 lány elvesztette már a babáját a stressz miatt,akik szintén hasonló munkaterületen dolgoztak!
2013. jan. 15. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:

A törvény előírja, hogy ilyenkor át kell helyezniük másik pozícióba ugyanannyi fizetésért.

Amúgy ha megteheted (anyagilag), akkor menj táppénzre.

2013. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire stresszes, akkor tényleg ne dolgozz!

Vannak egyéb szellemi munkák is, mint pl. iratkészítés, amit online tudsz csinálni. (Példa rá a szomszédnőm).

2013. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A babáért mindent! Amikor főnökömnek elmondtam,rögtön mondta,hogy fizikai munkát nem kell végeznem! Rendes volt,ő is örült nekünk! Viszont tp-re csak úgy nem mehetek,mert a nőgyógyász főorvos aki az uh-ot csinálta,azt mondta,hogy a körzetivel beszéljem meg a tp dolgot,a körzeti viszont azt mondta,hogy a nőgyógyász először alaposan megvizsgálja,hogy valóban olyanok-e a körülmények a munkahelyen,és csak azután kérvényezi a tp-t a háziorvostól! Szóval ez nem megtehetem kérdése! Ha a nődoki ennyire nem foglalkozik vele,akkor nincs mese,akkor menni kell dolgozni,ha törik ha szakad! De sajnos a felfázás ellen nem tudok mit csinálni,az évek alatt már mindent kipróbáltam,de mindig felfáztam! :( Ettől félek másodszor,elsőnek meg a stressztől!
2013. jan. 15. 17:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen "gázos" melóhelyem lenne, biztos inkább táppénzre mennék.
2013. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne dolgozz!
2013. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A stressz elég indok a táppénzre. Ezt a nőgyógyász is el szokta fogadni, hiszen vetélést idézhet elő, később pedig koraszülést.
2013. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az orvosom azonnal kérdezte, hogy írjon-e táppénzre vételi ajánlást. Minden egyes vizsgálatnál megkérdezte. Szerencsére én irodai munkát végzem és a 37. hétig dolgoztam. Ha rendes a dokid, szó nélkül ír ajánlást. Ha meg megmondod neki, hogy stresszes a munkád, akkor muszáj megírnia. A háziorvos meg nem fog kötekedni, azonnal táppénzre vesz.
2013. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A háziorvosom hölgy,és nagyon aranyos volt ma,ma mondtam meg neki a babát,és mosolygott,örült! :) A nőgyógyászom meg totál új,mert nem a réginél voltam a régi sztk-ban,hanem az új sztk-ba mentem egy új orvoshoz!
2013. jan. 15. 17:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy ebből kifolyólag nem tudom,hogy rendes-e! :) Remélem az lesz,és mindent meg tudok beszélni vele! :)
2013. jan. 15. 17:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Én "huszonéve" elmentem táppénzre egy ilyen munkahelyről, kertcentrumban dolgoztam. Ha akkor meg tudták érteni, nem hiszem el, hogy most van olyan aki beleköt. Pontosabban elhiszem és nagyon sajnálom, én biztos, hogy "kihisztizném" magamnak.
2013. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!