Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyukám egy...

Mit tegyek, ha anyukám egy kissé sznob? Nem hagyja, hogy dolgozzak.

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, ebben az évben fogok érettségizni. Az iskola jól megy, jól tanulok, mégsem szeretnék egyelőre továbbtanulni. Anyukám viszont ebbe nem nyugszik bele. Ő ügyvéd, apukám orvos, úgyhogy óriási szégyen lenne, ha én "nem igyekeznék megütni az ő szintjüket". Nekem viszont fogalmam sincs, mi szeretnék lenni. Szeretnék középiskola után minimum egy évet dolgozni, hogy lássam, milyen a nagybetűs élet. (Lenne is hol, tehát nem csak vakon mennék a nagyvilágba.) Hétvégente és délutánonként most is vállalok diákmunkát, amin anyám már így is ki van akadva. A legjobb barátnőm anyukája azt mondta, ő büszke lenne, ha így gondolkodna a gyereke. Akkor a saját anyukám miért nem becsül meg?
2013. febr. 22. 14:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Mert más az értékrendjük. Én a helyedben elmennék legalább egy éves technikusira vagy valamire, hogy anyád megnyugodjon.
2013. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem probléma.Sokkal jobb,hogyha nyugodtan gondolkozol mi szeretnél lenni,mintha választanál egy kényszerszakot,és fél év után sírva jönnél el,hogy te ezt nem bírod,nem szereted stb. Az embernek azzal kell foglalkozni,amit szeret.Ha még nem tudod,hát nem tudod,majd jön magától.Ezt szépen mond el anyukádnak is,azt tartsd mindenképp szem előtt,hogy ő attól,hogy így viselkedik,csak neked szeretné a legjobbat,amiket mond azt a te érdekedben mondja,szeret,ezért a legjobbat szeretné neked:) Lehet,hogy ő másképp látja a dolgokat,üljetek le,beszéljétek meg ketten,elképzelhető,hogy pozitív hatással vagytok egymásra.Kérd meg,hogy segítsen szakot választani,hátha ráakadtok egy jóra:) Nekem anyukám angol-német tanár,apukám vegyész,én sem döntöttem el egyből mi szeretnék lenni,kimentem félévre Spanyolországba.Végül egy évvel később beadtam a jelentkezésem az ELTE-BTK-ra.Nem maradtam le semmiről,magyartanár vagyok,épp az első kisbabámat várom.:)
2013. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Mondd meg a szüleidnek, hogy statisztikai adatok igazolják, hogy a friss diplomások milyen nehezen tudnak elhelyezkedni manapság. Sokkal értelmesebb lenne valami szakmát kitanulni, azzal sokkal könnyebben lehet állást kapni.
2013. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
A harmadik vagyok. A másodiknak igaza van, csak hozzáteszem, hogy kezdő magyartanárként is szinte lehetetlen állást kapni jelenleg.
2013. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam már beszélni vele. Higgadt voltam, tisztettudó, mégsem értem el vele semmit. Neki csak a pénz számít, és az, ki milyen pozíciót tölt be. Hallani sem akar arról, hogy ne tanuljak tovább. Mindegy neki, akarom-e, vagy sem, a lényeg, hogy végül diplomám legyen.
2013. febr. 22. 15:07
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

anyu mindig azt mondta, azért nem akarja, hogy ne tanuljak, illetve szünetet tartsak, mert szerinte utána borzasztó nehéz visszarázódni - így 28 évesen már azt mondom, igaza volt!

lehet a tied is így gondolja. szerintem nem arról van szó, hogy nem becsüli meg, amit gondolsz.

2013. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én örülnék, ha ilyen lányom lenne. Bár még nem tudja az irányt diploma tekintetében, de addig is hasznosan akarja tölteni az időt.

Én úgy vélem, hogy nagyon kevesen tudják ma érettségizőként, hogy mit szeretnének csinálni később, amiből mondjuk meg is lehet élni. Annak meg nem sok értelme van, hogy valamilyen szakra jelentkezz, csak azért, hogy főiskolára/egyetemre járhass.

A sógornőm rögtön érettségi után továbbment fősulira. Nagyon nem érdekelte a dolog, de kell ugye a diploma, meg majd sok pénzt akar keresni. Eltelt 6 év, még mindig nem tudja mi érdekli, a fősuli otthagyva (benne milliók), most OKJ-t csinál, ami szintén nem érdekli. Ennek aztán sok értelme volt.

Amúgy sok esetben nem a diploma, hanem a tudás számít. A férjem diploma nélkül talált tök jó állást. Meló mellett kezdte az őt érdeklő fősulit, most csinálja a diplomamunkáját. Nem egyszerű, mert van kisgyerekünk, de meló mellett is lehet tanulni.

Esetleg próbálj meg beszélni anyukáddal, hogy sok értelme nincs most jelentkezni, mert nem tudod, mi érdekel, és ugye sok helyen fizetős a szak (kár lenne több százezret beleölni). Inkább tanulsz addig nyelvet, dolgozol, és utána jelentkezel olyan helyre ami érdekel, és remélhetőleg el is végzed.

2013. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Második vagyok:Sajnos,ilyen alapon nem lehet szakot választani,mert szinte mindenhol nagy a túltelítettség,legalábbis,ahogy látom.Úgy gondolom,hogy aki akar,képzi magát,tanul,és ügyes,az el tud helyezkedni.Próbálkozni,és akarni kell.Először lehet magántanító,aztán egyre jön fel.Nem hiszem,hogy az jobb,ha valaki elhelyezkedik egy hiányszakmában,jó pénzt kap érte,de közbe utálja,és mindennap egy szenvedés.Az igazán pokoli tud lenni.
2013. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Pontosan ezeket mondtam el neki én is. Még a nyelvtanulást is megemlítettem, de csak fintorgott, meg legyintett. :(
2013. febr. 22. 15:11
 10/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Amúgy anyukád nem a jog vagy az orvosi felé akar terelgetni? Valamelyik szülő praxisát továbbvinni. Lehet ezért győzköd, mert ott sok a képzési idő.

Jog: 5 év egyetem + 3 év gyakorlat a szakvizsgáig

Orvosi: 6 év egyetem + x. év gyakorlat és szakorvosi vizsgák

2013. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!