Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el hogy elköltözö...

Hogy mondjam el hogy elköltözök? 20/L

Figyelt kérdés

Anyu nagyon jól kijön a barátommal.Úgy érezzük eljött az ideje hogy odaköltözzek. Kocsival forgalomtól függően 10-15 perc a távolság.A barátom heti 2 alkalommal éjszakás műszakba dolgozik,azokon a napokon itthon aludnék.

Ti mit szólnátok ha a 20 éves lányotok el szeretne költözni?

A másik amit nem tudok,hogy ha majd jövök haza,mondjuk suli után nem a barátom lakásába megyek hanem haza,akkor haza kell majd telefonáljak vagy úgymond "be kell jelentkeznem" hogy haza jövök?

Anyuval nagyon jó a kapcsolatom szinte barátnők vagyunk,ő is ennyi idős korában elköltözött,aztán később vissza.


2013. febr. 21. 20:46
 1/9 A kérdező kommentje:
*tehát eljött az ideje hogy a barátom lakásába költözzek
2013. febr. 21. 20:47
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

-Anyu! Elköltözöm Tibihez. De ne aggódj, ha éjszakás akkor mindig hazajövök és itt alszom oké??



Amúgy meg ha elköltözöl akkor nem árt előre odatelefonálni hogy anyud tudja holnap otthon alszol. Már csak azért is hogy ne érje meglepetés kaja téren..(tudjon adni ha éhes lennél )

2013. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Én mondtam, hogy elköltözök és kész. Nem jelentkeztem be sose. Minek? Elköltöztem. Önálló életet élek. Jóban vagyunk, találkozunk, átmegyek, átjön, telefonon beszélünk, van hogy mindennap van, hogy egy hétig sem. De ilyen bejelentkezést, ha kérne kiröhögném.
2013. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha jó a kapcsolatod anyuddal, ha szinte barátnők vagytok akkor miért írtad ki ezt a kérdést?? Ilyen esetben simán le tudsz ülni anyuddal megbeszélni a dolgot..Minek akkor tanács?? Leülsz, beszélgettek, megemlíted a tervedet, az elképzelésedet a jövőbeni lehetőségeket. Ő mint anyuka, jó barátnő tudni fogja mit mondjon erre.. Mi a gond akkor?
2013. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
38%
Én sajnálnám anyumat egyedül hagyni, de persze ez az élet rendje.
2013. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy ugyanakkor hány nő panaszkodik itt, hogy a férje milyen nyámnyila anyámasszonykatonája, ha hazamegy aludni az anyjához, ha a feleség (kérdező) valami miatt nincs otthon éjjel.


Egyrészt 20 évesen furcsa, hogy nem mersz erről beszélni anyáddal.

Másrészt elég gyerek vagy még, ha nem tudsz elszakadni otthonról, úgy, hogy ne járj haza aludni.

2013. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem bátran menj! 20 éves vagy, nincs mire várni igazándiból.

Azt picit én is furálom, hogy miért kell visszajárni haza aludni, de Te tudod - lehet, hogy pár hét-hónap elteltével már Te is másképp fogod érezni és már nem igényled majd.

Egyébként: én, így hogy elköltöztem már, igenis hazaszólok, ha épp "látogatni" megyek. Egyrészt azért, mert szerintem ezt mostmár akkor is így illik - elvégre, ha már itt van a mobil, mire használjuk, ha nem erre - másrészt: én magam sem örülnék túlzottan, ha tényleg totál bejelentés nélkül jönne hozzám valaki. Nem azt mondom, hogy időpontot kell kérnie bárkinek (nemcsak a család, barátok is bátran jöhetnek), de annyit eresszem meg: Hé, ma/holnap beugrom hozzád! (Én pl. kellemetlennek érzem, ha nem tudok vkit üdítővel, nasival kínálni vagy épp fürdök stb.)

2013. febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

még hozzátenném: ez nem azt jelenti, hogy innentől egy csapásra idegenek lennénk a családommal egymás számára, de valamelyest mégiscsak a saját, önálló életünket éljük. Míg otthon voltam, naprakészebben tudtam mindenki napirendjét, mikor ér haza, mikor nem szabad zavarni. Miután elköltöztem, sem ők nem tudták/tudják rólam, sem én őróluk, hogy épp nem-e ugrottak el vásárolni, akadt máshol dolguk vagy épp fáradtak és pihenni szeretnének. Hiába vagyok családtag, ilyenkor mégis azt érzem: nem illik bármikor zavarogni "otthon" és igenis szólok, hogy mikor alkalmas!

2013. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi(21 évesek vagyunk) most fogunk összeköltözni a barátommal. Azt hittük apukám teljesen ki fog akadni, hogy milyen fiatalok, éretlenek, csórók vagyunk és kiröhög, hogy ez nem fog menni. Nem így történt. Leültünk elé, elmondtuk, hogy összeköltözik mire ő csak annyit reagált, hogy már rég számított rá és segít amiben tud:)) Ha úgy érzitek, hogy Neketek ez jó lenne és le tudnád vele élni az életedet hajrá!
2013. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!