Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti hogy éltek...

Egyetemisták! Ti hogy éltek meg szülői segítség nélkül? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Apám folyton azzal zsarol, hogy nem fogja fizetni az albérletem felét ha ezt meg azt nem csinálom meg (megtehetné, nagyon sokat keres, van félretett pénze is). Elegem van. Nem lehúzni akarom, gondolom ez érthető, csak magamból kiindulva, én tuti mindenben támogatnám a gyerekem. A barátommal szeretnék összeköltözni, ő dolgozik, és én is szeretnék, ha támogat az apám, ha nem. Anyukám sajnos nincs olyan anyagi helyzetben, hogy segíthessen. Már most teljesen ki vagyok, hihetetlen, hogy lehet ilyen az apám.
2013. febr. 19. 19:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kollégista voltam, addig támogattak, amikor összeköltöztem a barátommal, akkor azt mondták, csináljam, de onnantól tőlük egy fillért nem fogok látni. Ha egészen őszinte vagyok, a kiadásaim jó részét a barátom állta, mert az ösztöndíj és a diákmunkából kapott pénz nem fedezett mindent. Szerencsére ő nem csinált belőle problémát, később pedig amikor munkanélküli lett, én tartottam el ugyanígy őt.
2013. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%
intrepid sok helyen láttam már a válaszaid, de szerintem a felfogóképességed egyenlő a nullával.
2013. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

Az egyik válaszolónak nem szúrja a szemét, hogy a probléma azzal van, hogy APUKA ISZIK?


Undorító dolog zsarolni a gyerekedet, pláne úgy, hogy te vagy a ludas.

2013. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%

Állj a saját lábadra, ne várj és ne fogadj el segítséget apádtól. Ha ad (és el is fogadod) az jogalapot ad neki a basáskodásra, neked viszont be kell fognod a szád, és lenyelned a békát ...

Nos, ha ez zavar, akkor VÁLTOZTASS! Keress olcsóbb albérletet, költözz össze olyanokkal akikkel jól kijössz, akikben megbízol.

Az átmeneti időre csökkentsd a kiadásaid, és keress olyan munkát, akár online lehetőséget, ami fedezi a kiadásaidat.

Ne függj senkitől, mert addig nem vagy szabad.


Lehet, hogy apukád is "kivan" és azért iszik, mert valamit képtelen feldolgozni. Lehet, hogy egy jó beszélgetés segítene valamit, az is lehet, hogy nem, de talán meg lehet próbálni.


Azért jó ápolni a szülői kapcsolatokat. Hidd, el kellenek még ők neked később, és ezt nem anyagilag értem.

Ha családod is szeretnétek, apukád ugye nagypapa lesz. Lehet, hogy másként lát majd akkor dolgokat, vagy éppen Te fogsz másképp értékelni dolgokat.

Az élet érdekes dolgokat tud produkálni.

2013. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 éves korom óta dolgozok, nappali középsuli mellett dolgoztam 2 évet, majdnem kitűnővel, most egyetemre járok levelezőn, mert sajnos nappalira nem futotta volna (lakhatás, kaja, utazás, jegyzetek, szórakozás, szüleim segítése és ki tudja még milyen kiadások). Úgyhogy most levelezőre járok, a tandíjam megy diákhitelből, mellette dolgozok, ahogy tudok. Nehéz, de ez van, még van 2 évem, ki kell tartani.
2013. febr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#10: Ha annyira zavarná, hogy szégyellem a társaságát, nem járatna le minden alkalommal.

#14: 20éve folyamatosan kivan? Volt egy szép családja, felesége, gyerekei, lakás, kocsi, de ő ezekszerint akkor is "kivolt". Sajnálom, hogy már csak én vagyok neki, de ő tehet róla.

Egyébként nem a pénze miatt "szeretem", amikor 2évig padlón volt a válás után, munka nélkül, minden nap tök részegen, akkor is ott voltam vele.

Köszönöm a válaszokat, kitartás mindenkinek!:)

2013. febr. 20. 15:17
 17/17 anonim ***** válasza:
#6: Milyen vállalkozásod van? Mikor indítottad? Hány alkalmazott van? Kb mennyit termelsz ki vele egy hónapban?
2013. febr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!