Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti hogy éltek...

Egyetemisták! Ti hogy éltek meg szülői segítség nélkül? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Apám folyton azzal zsarol, hogy nem fogja fizetni az albérletem felét ha ezt meg azt nem csinálom meg (megtehetné, nagyon sokat keres, van félretett pénze is). Elegem van. Nem lehúzni akarom, gondolom ez érthető, csak magamból kiindulva, én tuti mindenben támogatnám a gyerekem. A barátommal szeretnék összeköltözni, ő dolgozik, és én is szeretnék, ha támogat az apám, ha nem. Anyukám sajnos nincs olyan anyagi helyzetben, hogy segíthessen. Már most teljesen ki vagyok, hihetetlen, hogy lehet ilyen az apám.
2013. febr. 19. 19:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan miket nem csinálsz meg?


A férjem lányával is hasonló volt, de ott a rettenetes tanulmányi eredmény és ennek a folyamatos elsumákolása, hazudozás volt a fő ok.

2013. febr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, engem is érdekelne, hogy mit nem csinálsz meg,hisz azért nem mindegy.

Oké, hogy egy szülő támogassa a gyerekét, de azért nem mindegy milyen szinten, és azért mit tesz a gyerek.

2013. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Költözz kollégiumba, akármennyire megtehetik a szülők a tovább tanulásod finanszírozását,neked akkor is arra kell törekedned, hogy minél többet levegyél a szüleid válláról.

Mert nem mindegy, hogy 15-20. ezer a rezsi vagy 30 az albérlet plusz 30 a rezsi.

2013. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

1. kollégiumban lakom

2. diákmelózók mellette

3. mivel jó a tanulmányi átlagon kapok ösztöndíjat


Szűkösen de ki lehet jönni belőle.

2013. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ösztöndíjból és az Intersparból. Viszont én se albérletben lakom, hanem a kollégiumban, albérletre nem futná. 23N
2013. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van egy vállalkozásom és úgy tanulok. Kitermeli a költségeimet.
2013. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kollégium, diákmunka ha van rá időd, vagy diákhitel. Szűkösen is meg lehet élni, én már rengeteget fogytam:s

Én is mindenben támogatni fogom a gyerekem.

2013. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem a nem tanulásról van szó, nem is a hazudozásról, elvárja, hogy a ballagásomon ott legyen az ebéden, mikor most a szalagavatómon is tök részeg volt. Anya így nem ül vele egy asztalhoz, mert folyamatosan szidja. Elmennék vele vacsorázni, de az neki nem jó.
2013. febr. 19. 20:28
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, de engem sosem támogattak semmiben (sem érzelmileg, sem anyagilag), így megszoktam. Koleszos voltam sokáig, az nem olyan drága, és diákhitellel meg diákmunkával azért boldogultam eddig. Nekem egy szerető, normális családi háttér sokkal többet jelentett volna mindig is, mint a pénzbeli segítség :(
2013. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 intrepid ***** válasza:
68%
Szerinted nem sértő neki, hogy szégyelled a társaságát? Azt gondolhatja, ha ő nem elég jó neked, akkor a pénze se legyen jó.
2013. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!