Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem ezt meg...

Hogyan beszéljem ezt meg anyámmal?

Figyelt kérdés
Tehát kapott egy szuper álláslehetőséget.Angliába kéne kimennünk és ott dolgozhatna napi 8 órában havi 1000000 forintért.Tudom,ez állati állás,csak van itt egy kis baj.Nos én nehezen alkalmazkodok ez tény,de ő simán képes lenne itt hagyni minden ismerősünket,barátainkat stb.Nekem viszont csak a barátaim számítanak.Nélkülük egy roncs az életem,és nem vagyok senki (nyugodtan lehet fikázni,hogy egy magamfajtának még nem lehet roncs az élete,majd 30 évesen...de akkor is az lenne,bármit is írtok).És most teljesen ki vagyok akadva,tök depressziós vagyok,alig bírok aludni,anyám meg csak hajtja.Mit tegyek?Szeretem angliát,és jó a havi 1 millió,de nekem ez így nem menne.Nagyon nehezen szerzek barátokat és ettől tuti kikészülnék.Szerintetek mit mondjak neki?Mi lenne most a helyes?vagy ezt tényleg csak én hajtom túl ennyire?:((

2013. febr. 19. 19:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor olyan irigy tudok lenni, ha velünk történne ilyen öt perccel azután,hogy anya elmondja a hírt már az ajtóban ülnék a bőröndöm tetején :)
2013. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem fogod elveszteni a barátaidat, csak ritkábban találkoztok. Pl. akkor, amikor apádnál vagy. Elvégre neki is joga van látni, neked meg őt meglátogatni.

Felnőttként is ezt mondom. A legjobb barátnőm az USA-ban kapott állást, már öt éve ott él, karácsonyra jár haza. De naponta "trécselünk", fb-on, e-mail-ben öntögetjük ki egymásnak a lelkünket. Na jó, egy kávéra tényleg nem ülünk be sehová. :D

De nem vesztettük el egymást.


2. Angliában is lesznek barátaid. Kis szerencsével még magyarokkal is össze tudsz ismerkedni, neten is kereshetsz már a költözés előtt kint élő családokat, kamaszokat. Először szülővel együtt találkozzatok, nehogy átverés legyen, és egy gonosz szőrös pedofil bácsi legyen "jackcool99".


3. Itt az ideje, hogy rájöjj, ki is vagy te valójában. Olyan nincs, hogy a barátaid nélkül nem vagy senki, és egy roncs az életed. Ezt kapcsolatfüggésnek hívják, meg önállótlanságnak, ami nem valami szerencsés dolog. Hidd el, hogy remek tapasztalat lesz számodra időnként egyedül, önállóan cselekedni, csak a magad kedvéért.


Ha minden kötél szakad:

Négy év nem egy örökkévalóság, ha nagykorú leszel, és még mindig iszonyú, hogy Angliában kell tengődnöd, legfeljebb fogod magad és hazaköltözöl. De én ezt tartom a legkevésbé valószínűnek.

2013. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben nem utasítanék el egy ilyen életre szóló lehetőséget. Lehet, hogy soha többé az életben nem lesz ilyenre alkalmad, és akkor bánni fogod, hogy ezt nem használtad ki.
2013. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
ennyi penzbol hetente visszajohetsz a barataidhoz.. :D najo de komolyan. Ha kulfoldre mesz nem neked kell baratkoznod, masok probalnak majd veled baratkozni. Te leszel a kulfoldi lany, nyilvan meg akarnak majd ismerni :) es a regi barataidrol sem kell lemondanod. Skypeon, facebookon, emilben barmikor tudtok dumalni, es haza is utazhatsz neha. Fogd fol ugy mint egy nagy kalandot. Ha ugyerzed roncs volt az eleted eddig, akkor ez most egy nagyon nagy lehetoseg az elettol, hogy ujrakezdhesd a dolgokat. Hidd el, bannad ha azert nem vagnal bele mert felsz a valtozastol!
2013. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kapcsolatfüggő,de télleg tönkremenne a lelki világom (ha nem is teljesen,de valamennyire igen)

Amúgy meg fiú vagyok :DD

Ja és apámmal meg nem akarok találkozni tehát az mind1

2013. febr. 19. 21:17
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
akkor újfiú.. az tömkind1 :D legalább csajozhatsz mint a szexy külföldi fiú :D
2013. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 éves vagyok.


Pályakezdőként ott tartok, hogy próbálok pénzt előteremteni ahonnan csak lehet, hogy elmehessek innen egy olyan helyre, ahol tudok dolgozni és megfizetik a munkám. De, egyáltalán eltudok helyezkedni.


Szerintem ezt a lehetőséget nem szabad "kihagynod".

Hidd el, egy - két hét és rájössz, hogy oda kinn mennyire más az élet!

Mellesleg, ennyi pénzből még barátokat is vehetsz :D

Természetesen vicceltem.


De, jelenleg, a szó pozitív értelmében véve bizony nagyon irigylem a helyzeted!

2013. febr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Szia. Én magamról mindig is azt hittem, hogy nehezen tűröm a változásokat, de mikor középsulis lettem, akkor észrevettem, hogy azok akikkel nagyon jóban voltam nem mondom, hogy nem, de annyira nem hiányoztak, sőt talán ha 1-2 személlyel beszélgetek a volt 30 fős osztályomból. Én is biztos tartanék attól, hogy mi lesz ott, új hely, emberek, esetleg szokások Abba kell csak belegondolnod, hogy sokan erre vágynak és neked most van arra lehetőséged, hogy ott legyél és ahogy már itt előttem is mondták, TUTI, hogy rendesen feldobná az angol tudásodat. Persze könnyen mondom mind ezt, mert biztos nem könnyű, de néha kicsit jó, ha az ember hosszútávon gondolkodik. :) Szerintem nem kell félned és manapság bárhogyan tudsz kapcsolatot tartani a barátaiddal. Velük már beszéltél erről? Remélem valamit segített, bár már elég sok választ kaptál.Még utoljára annyit írnék, hogy nekem mindig azt mondják, hogy ha valamit megtehetek, azt tegyem meg, de csak úgy ha nem fogom megbánni, mert ha már döntöttem és "ott vagyok" akkor már úgy is mindegy, csak "sodródni kell az árral". :)
2013. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Bolond vagy,fogalmad sincs az életről ez a baj,havi 1 millát fog keresni és te ezért sírsz mert,hogy barátok meg ez meg az,ez a baj a mai pulyával nem tudják jó dolgukban mit csináljanak.

Ember előtted a lehetőség külföldre kerülsz két anyanyelved lesz 1-2 év múlva,de "sz@r" neked.

Gondolj arra,hogy ha maradtok nem se buli se semmi mert nincs pénz,kint meg már ebből a zséből is kiválóan tudtok élni.

2013. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

1. A barátaidat nem veszíted el

2. Ha anyukád havi 3000 Fontot keres, abból 1000 Fontért laktok, és még ha egy teljes másik 1000 Fontot fel is éltek, kajára ruhára, kocsira, még akkor is marad 1000 Font.

3. 200 Fontból oda vissza megúszod a repjegyet Budapestre meg vissza. Kérd meg anyukádat, hogy szeretnél minden iskolai szünetben hazamenni. Itt jobban szét van szórva, mint otthon. Ez egy középiskolának a honlapja, rajta vannak a szünnapok: [link]

4. 14 évesen még pont lehet, hogy nem lesz randa akcentusod néhány év múlva, mint szinte kivétel nélkül bárkinek, aki felnőtt fejjel kezd el angolul tanulni.

5. Az előttem szólóknak igaza van, nem lesz nehéz barátkozni. Az angoloknak általában tényleg jó modoruk van. Kedvesek más emberekkel.

6. Egy állást bármikor fel lehet mondani, és visszaköltözni. Erre az esetre próbálj egy picit lépést tartani a magyar tananyaggal. Ismerősöm például átváltotta magántanulónak a gyereke státuszát az iskolában, és év végén hazament a csemete levizsgázni.

8. és még egyszer: a mély barátságokon nem fog a távolság :)

2013. márc. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!