Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Papirok átiratása? Segitenétek?

Papirok átiratása? Segitenétek?

Figyelt kérdés
Ha férjhez megyek mik azok a papirok amiket feltétlen át kell iratni?Mennyibe kerül?És ezt hol kell intézni?
2013. febr. 19. 09:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem becsmérelt senki, csak furcsa a tudatlanságod. Nekem sem volt a házasságom előtt névcserém, de tudtam hogy a személyimet , a lakcímkártyámat és a jogsimat az okmányirodában szoktam hosszabbítani , ott kértem először úgy hogy alapból gondoltam odamegyek.

az adókártyát a Navval azonosítom így elmentem a legközelebbi irodába.

2013. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, nagyon jól leírtad, amire én is gondoltam.

Mellesleg tényleg nem becsméreltelek, csak meglepődtem.

2013. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen ebben semmi, hogy nem tudja, mivel nem csinálta még. Igen utána tudna nézni mindennek, ha akarna, de van egy egyszerübb módja.

Kiteszi itt a kérdést, és a tapasztaltak leírják neki egy helyre...



Amúgy ha férjhez mész nem kell semmit átiratnod, csak akkor ha a nevedet megváltoztatod.


Tulajdonképpen minden hivatalos papírral el kell ezt játszani, hiszen nem az a neved mint eddig.


Személyi

lakcím

jogosítvány

útlevél

taj

adó

bankban a számla, és a bankkártya

forgalmi, törzskönyv (autó, otor, utánfutó...stb) ha van a neveden

vállalkozói

ha van céged, akkor jelezni a cégbíróságon

közműveknél, ha a te nevedre jön a számla

földhivatal, ha van ingatlanod


ezenkívül: telefon, internet, tv szolgáltató, orvosnak jelezni, hogy írja át a rendszerében a nevet.....stb...stb...stb



kb 20-25E a költség


és a népesség nyilvántartó rendszerben való átírástól számított 15 napig van erre lehetőséged (szerencsére állítólag nem szigorúak ha ezt nem tartod be:))

2013. febr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia!

Tavaly júniusban volt az esküvőnk, júliusban voltam jogsit csináltatni, augusztusra kaptam személyire időpontot, október elsején voltam taj kártya cserén, egyből megkaptam. Akkor voltam a NAVba is, de azóta semmit nem kaptam :)

Bankkártyát a névváltozás után csináltattam, egyéb kártyákat pl egészségpénztárit újat kellett igényelnem.

Lakás vásárlás és egyebek ezután jött így már oda egyből az új papírokkal mentem, az árak pedig úgy voltak, ahogy az első is írta.

2013. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!