Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Papirok átiratása? Segitenétek?

Papirok átiratása? Segitenétek?

Figyelt kérdés
Ha férjhez megyek mik azok a papirok amiket feltétlen át kell iratni?Mennyibe kerül?És ezt hol kell intézni?
2013. febr. 19. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Személyigazolvány 1500, lakcímkártya ha csak a név változik 500, jogsi 4000, ezeket az okmányirodában.

Taj kártya ingyenes

Adókártya ingyenes, az apehnál és kb 1 év mire meglesz az új.

2013. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Első korrekt, TAJ kártáyhoz még annyit, hogy azt az OEP helyi kirendeltségén kell intézni.

Az adókártyát meg a NAV helyi kirendeltségén.

Mellesleg ha még ezeket sem tudod, nem vagy kicsit fiatal ahhoz, hogy férjhez menj??:D:D:D

2013. febr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Útlevél, forgalmi

Bankártya

2013. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!Én azt hittem mindent az apehnál kell intézni..:)De fiatal vagyok a mostani divat szerint..:)22 vagyok amugy:)De az ado kártyára mért kell ennyit várni?
2013. febr. 19. 10:20
 5/14 A kérdező kommentje:
És pl a taj kártyát is kötelező átiratni?
2013. febr. 19. 10:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne kötelező?
2013. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát nem tudom mert az oké hogy személyi lakcimkártya mert azokat többet kérik vagy nem tudom miért gondoltam ezt:)
2013. febr. 19. 10:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Tegnap azt mondták a NAV-ban, hogy másfél éve nem gyártanak kártyát (fiamé 10 hónapja nincs meg), igazolást küldenek, amit mindenkinek el kell fogadni.
2013. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Fúha, elég elvarázsolt emberke vagy te...

Ne vedd gonoszkodásnak, de eddig ki intézte a hivatalos ügyeidet helyetted? Főleg 18 éves korod után, amikor ugyanis már teljes felelősséggel dönthetsz az életedről, és intézkedhetsz.

Fura ez nekem, én anno érdeklődtem az ilyenek iránt pl szülőknél, hogy "most akkor hogy is van ez?" Ők meg örültek, hogy magam intézem a dolgaimat, nem nekik kell még azokkal is foglalkozniuk.

Volt egy ismerősöm, akit miután felvették az egyetemre, az Édesanyja kísért el a HSZI-be (Hallgatói Szolgáltató Iroda, Szegeden), ahol át lehet venni a diákigazolványt. Mondom minek megy Anyukád is? Hogy segítsen. Erre már csak vállat vontam. 18 éves felnőtt férfi nem tudja egyedül kimondani a nevét egy pult előtt, és aláírni két papírt, hogy átvette a diákot meg a bérletét? Ne már:D

2013. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolso!Igazábol nem nagyon kellett semmit sem intézni föleg nem a szüleimnek akik 160 km re laknak innen!Nem azzal van a gond hogy nem tudom elinézni és sztem nem is ez volt a kérdés..hanem az hogy hol és melyik papirokat...és igen nem tudom mert nem volt még névváltoztatásom sem...inkább az olyanokat becsméreld le akik azt a kérdést teszik fel hogy mi legyen a nevem?mert ök azok akiknek saját véleményük sincs!
2013. febr. 19. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!