Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, hogy rávegyük...

Mit tegyünk, hogy rávegyük aput, ne legyen ilyen segítőkész a rokonaival?

Figyelt kérdés
Tudom, ez durván hangzik, de sajnos nagy bajok vannak belőle.apukám egy rendkívül intelligens ember, nem csoda, hogy nagy vagyonra tett szert. A gond az, hogy sajnos nagyon-nagyon jószívű. Ő a tágabb családban az egyetlen gazdag csakádtag, a többség sajnos szegény. Apukám rendszeresen segíti őket, ez nem is lenne baj, hoszen a rokonok hálásak, mi is szeretjük őket, stb. Viszont van pár rokon, akik utálják apukámat, irigyek rá vagy nem tudom, és ezt aoukám is tudja. Ezek a rokonok elzülött alkoholisták, a munkát távolról sem ismerik, szóval zűrös alakok. Gyakorlatilag apukám tartja el őket, meg a sok segély. Apu vett házat, kertet, eltartja még az egyik rokon nőjét meg annak a hét gyerekét, pedig hozzájuk semmi közünk. És mi a hála? Ezek az rokonok meg pereputtyuk pletykákat terjesztenek apámról, tönkretesznek mindent, folyamatosan károkat okoznak neki, meg gondot. Ki kéne őket dobni a francba, de apám ezgyszerűen nem meri, túl jó a szíve. Mégis mit tegyünk? Hogyan értessük meg vele, hogy ezek a rokonok egyszerűen nem érdemlik meg a jót? Apám tudja, hogy nem kéne ezt csinálni, de valamiért nem akar lépni...

2013. febr. 17. 15:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs a sok elgépelésért, mobilról írok.
2013. febr. 17. 15:24
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Hát én egyedül nevelem a gyerekem, albérletben, 115.000 ft-ból. Mond meg neki, inkább rajtam segítsen, biztos jobban megbecsülném :))
2013. febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Én Győrbe szeretnék elmenni a szerelmemhez. Ugye szólsz neki? :)
2013. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem el kellene beszélgetni apukáddal nagyon komolyan, elmondani neki, hogy mi az, amit nem helyeseltek, esetleg másvalamit javasolni helyette /pl.dolgozzanak meg az eltartásért valamilyen formában/.Lehet, hogy igy sem sikerül meggyőzni,de próbáljátok meg többször is.Hátha csökkentené a kiadásokat.Sok sikert!


Az előttem szólóknak:miért nem segitetek? Szerintetek ez vicces?

2013. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%

Mire kaptam a 0%-ot?

Arra hogy írtam, jobban megbecsülném amit kapok?

Pedig tényleg így van :))

Albérletben vagyok a gyerekkel, szűkösen de megélünk, turiból vásárolok, akciós dolgokat veszek, nem vagyok lusta többet utazni ha máshol olcsóbb a tej, stb, zsemlét veszek többet egyszerre amikor olcsóbb és beteszem a fagyasztóba, tehát próbálok úgy megélni ahogy lehet.

És szerencsére a humorérzékem mindezek ellenére nem vesztettem el.Mikor meg poénból beírok valamit, szépen lepontoznak:)

2013. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!