Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség a pályaválasztásban?...

Segítség a pályaválasztásban? (Azért ebbe a témakörbe írtam, mert itt lehet értelmes, segítőkész válaszokat olvasni, és többségben felnőttek írnak. )

Figyelt kérdés

13 - hamarosan - 14 éves, 7. osztályos lány vagyok. Az átlagaim alapján jó tanulónak számítok, de nem vagyok kitűnő. (Negyedik osztályig kitűnő voltam. Negyedikben egy, ötödikben és hatodikban kettő, hetedik félévkor három darab négyesem lett.) Szeretek tanulni, inkább szorgalmas vagyok, mint ,,született zseni". (Tehát míg nekem ötször kell elolvasni egy anyagot, hogy ötöst kapjak, addig más egyszer-kétszer elolvassa, és kívülről fújja.) Naponta 3-4 órát szoktam tanulni, de van amikor elhúzódik ez az időtartam.

Anyukámmal már sokat beszélgettem a pályaválasztásról, de nagyon tanácstalan vagyok. Van pár tantárgy (fizika, földrjaz, matematika), amelyekből nem vagyok túl jó; ezeket nem is értem (matematika és fizika). A többiből ötös vagyok; kedvenc tantárgyaim a nyelvek (angolt és németet is tanulok), a magyar nyelv- és irodalom, a történelem.

Több tervem is volt a pályaválasztás szempontjából, mint például: gyógyszerész, tanárnő, tolmács, újságíró, tévébemondó /műsorvezető, majd legutóbb színésznő.

Voltam már helyesírás-, és szép magyar beszéd-, mese-, és versmondó versenyen is, bár sosem jutottam tovább. Szerepeltem egy filmben, mint statiszta, három alkalommal. Nagyon szeretek írni és beszélni, de szerepelni nem. (Írásomat már közzé is tették.) Szeretem az embereket, jól tudok alkalmazkodni, és megfelelni a követelményeknek. Maximalista vagyok, ami sokszor inkább hátrányos, mint előnyös. Nyelvi versenyen lettem már első helyezett, nagyon szeretek idegen nyelven beszélni.


Ezek után szeretném kérni a segítségeteket /tanácsotokat (felnőttek), hogy milyen szakma ,,illene hozzám"?


2011. jan. 23. 13:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúlt a ,,beszámolóm", de még annyit szeretnék hozzáfűzni, kérdezni, hogy milyen főiskolát ajánlotok nekem? Mert a gimnázimot tudom, hogy melyikbe megyek: a helyibe. Mehetnék kéttannyelvűbe, de félek, hogy nem tudok majd megfelelni a követelményeknek, és a másik, hogy nagyon hiányozna a családom, kollégista nem akarok lenni....


Tudom, hogy van még időm gondolkozni ezeken, de iskolában, ismerősök is gyakran kérdezik, hogy ,,mi leszel ha nagy leszel"? És egyszer már én is szeretnék válaszolni erre a kérdésre... :)

2011. jan. 23. 13:15
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 23. 13:16
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még felesleges ezen gondolkodnod, mert csomószor változhat a 4 év alatt. Nekem meggyőződésem volt, hogy filmrendező leszek, ilyen gimibe is mentem, de most utolsó évben megváltozott a döntésem és inkább építésznek tanulok tovább. Sokszor még a 12.-esek is hezitálnak, hogy mit jelöljenek be.
2011. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

a magyar, történelem érettségik, ha jól sikerülnek, sok helyre felvételi tárgyak. például pszichológia szakra, szerintem hozzád illő lehet. lehetsz pályaválasztási tanácsadó is :P

ha pedig a nyelvek mennek jól, valami extra nyelvet tanulnék a helyedben, például japánt, kínait, amit nem beszélnek sokan, de sok helyre kell (pl suzukinál tolmács)

együtt is lehet a 2, pszichológia nincs levelezőn, de levelezőn csinálhatsz mellette nyelvszakot.

2011. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerészhez sok kémia kell, ha jól tudom, ha szereted, az is jó képzés.

A nyelveket szereted, tehát szerintem valamelyik nyelvszak (anglisztika vagy germanisztika, ha jól tudom a tolmács/szakfordító az ezeknek a mesterképzése) is jó lehet, vagy az idegenforgalmi szakok (turizmus-vendéglátás, idegenforgalmi szakmenedzser, idegenvezető képzés).

Az újságírás, műsorvezetés nagyon jó ötlet, de őszintén megírom neked, hogy a kommunikáció szak nagyon telített, és akkor érdemes elvégezned, ha van ismertséged, hogy elhelyezkedj vele majd a későbbiekben.

Mivel többször is említed, hogy szeretsz idegen nyelven beszélni, és szereted az angolt és a németet is, ezért én ezen a téren gondolkodnék tovább. Bevállalhatnál egy újabb nyelvet, ami nem olyan felkapott, de keresett lehetsz vele (pl.: japán, orosz, kínai).


Viszont még csak 7-es vagy. Mire 18 leszel, eltelik 4 év, és szerintem teljesen meg fog változni minden addigra. Így ezzel még ráérsz ilyen téren.

2011. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, most még csak egy sima gimnázium jön. Amiket felsoroltál, azokat csak egyetemen tanulhatod, de addig még van öt éved. Akármilyen gimnáziumból jelentkezhetsz egyetemre/főiskolára, ha jól tanulsz. De most azt tanácsolom, hogy keress egy erős középiskolát, ha jó vagy nyelvből akkor egy kéttannyelvű nagyon jó lenne.
2011. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Szia!


Igaz,én nem vagyok felnőtt,de valami ilyesmi nekem is a problémám.

Viszonylag jó nyelvérzékem van,szóval ebből én is jól állok.

Nos.Én nem vagyok benne olyan biztos,hogy menni akarok tovább.Nagyon vonz külföld,és amit mindenféleképpen kiszeretnék próbálni,az az au pair.Megtanulnám mégjobban a nyelvet,egy idegen ország,idegen emberek..

Vannak külföldön(Kanada,Svédország) rokonaim,az sem kizárt hogy velük felveszem a kapcsolatot,és szerencsét próbálok.

Ha viszont úgy döntök hogy megyek egyetemre,akkor Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem vagy Rendőrtiszti..Ezek nagyon-nagyon érdekelnek..Nem vagyok egy fiús alkat,de megpróbálnám..

Színésznő én is szerettem volna lenni..játszottam is pár előadásban,de valahogy nem az én műfajom:D Pedig azt mondják jól ment.

Ezenkívül énekelek,szóval ha alapítanék hobbi szinten egy zenekart,hhhhmmmmmmm..:D

Szóval:külföld,pszichológus(?),tanár,újságíró.

Szerintem csak rajtad áll,mi szeretnél lenni,és hogy megteszel-e annak érdekében mindent..

16L

2011. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Igen, ezt én is hallottam, hogy sokan az ,,utolsó pillanatban" gondolják meg magukat, és még akkor sem késő. Csakhogy én tudatosan szeretnék tanulni a gimnáziumban - tehát amiből tovvábbtanulok, azt ötösre tudni, a többit meg elég 4-esre -, nem csak úgy lógni a levegőben.


Nagyon tetszett ez a kínai /japán nyelv tanulása, mert ez engem is érdekel(ne). A pszichológián is gondolkoztam /gondolkozom, de úgy érzem, hogy nem lennék jó pszichológu - nagyon a lelkemre veszek mindent, aztán majd együtt sírnék a pácienssel :-D


A másik, hogy amikor valakinek említésbe hozom, hogy színésznő szeretnék lenni, akkor néz egy nagyot, majd azt mondja, hogy ,,komolyaaan?!? te???". Egyedül anyukám, testvéreim, unokatestvéreim és a nagyszüleim, akik támogatnának benne.


Mindenkinek megy, ment a ,,zöld kéz", és várom a további válaszokat is!

2011. jan. 23. 13:30
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Neked jó választás a gimi,mert a 4 éve alatt sokat formálódik az ember,letisztulnak az elképzelések.Ráadásul 4 év alatt sokat változik a világ,ami most jó ötletnek tűnik,az érettségi tájékán már lehet hogy nem is az.

Időd van bőven,hogy eldöntsd mit akarsz.

A gyógyszerész nem hülyeség,"méregkeverő" mindig kell,egyre több a beteg ember.

A végén úgy is Te fogod eldönteni mi leszel.(vagy az élet:))

2011. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Azért inkább egy szakközepet javasolnék,biztos ami biztos.Ha jó lesz az érettségid (és miért is ne lenne),akkor még mehetsz bármilyen egyetemi/főiskolai szakra.Ha mégse jönne össze (mert erre is meg van az esély) mégis több van a kezedben,mint egy sima gimnáziumi érettségi.
2011. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!