Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség a pályaválasztásban?...

Segítség a pályaválasztásban? (Azért ebbe a témakörbe írtam, mert itt lehet értelmes, segítőkész válaszokat olvasni, és többségben felnőttek írnak. )

Figyelt kérdés

13 - hamarosan - 14 éves, 7. osztályos lány vagyok. Az átlagaim alapján jó tanulónak számítok, de nem vagyok kitűnő. (Negyedik osztályig kitűnő voltam. Negyedikben egy, ötödikben és hatodikban kettő, hetedik félévkor három darab négyesem lett.) Szeretek tanulni, inkább szorgalmas vagyok, mint ,,született zseni". (Tehát míg nekem ötször kell elolvasni egy anyagot, hogy ötöst kapjak, addig más egyszer-kétszer elolvassa, és kívülről fújja.) Naponta 3-4 órát szoktam tanulni, de van amikor elhúzódik ez az időtartam.

Anyukámmal már sokat beszélgettem a pályaválasztásról, de nagyon tanácstalan vagyok. Van pár tantárgy (fizika, földrjaz, matematika), amelyekből nem vagyok túl jó; ezeket nem is értem (matematika és fizika). A többiből ötös vagyok; kedvenc tantárgyaim a nyelvek (angolt és németet is tanulok), a magyar nyelv- és irodalom, a történelem.

Több tervem is volt a pályaválasztás szempontjából, mint például: gyógyszerész, tanárnő, tolmács, újságíró, tévébemondó /műsorvezető, majd legutóbb színésznő.

Voltam már helyesírás-, és szép magyar beszéd-, mese-, és versmondó versenyen is, bár sosem jutottam tovább. Szerepeltem egy filmben, mint statiszta, három alkalommal. Nagyon szeretek írni és beszélni, de szerepelni nem. (Írásomat már közzé is tették.) Szeretem az embereket, jól tudok alkalmazkodni, és megfelelni a követelményeknek. Maximalista vagyok, ami sokszor inkább hátrányos, mint előnyös. Nyelvi versenyen lettem már első helyezett, nagyon szeretek idegen nyelven beszélni.


Ezek után szeretném kérni a segítségeteket /tanácsotokat (felnőttek), hogy milyen szakma ,,illene hozzám"?


2011. jan. 23. 13:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat! Azt már eldöntöttem, hogy gimnáziumba megyek; tehát a szakközépiskola ki van zárva. Azért köszönöm! :)
2011. jan. 23. 13:40
 12/20 anonim ***** válasza:
Menj egy humán tagozatos gimnáziumba
2011. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

nyolcadikban nem azt kell eldöntened,hogy mi szeretnél lenni.Nem is várják el tőled.: D Szerintem jövőre keress magadnak egy átlagos gimnáziumot és érdemes lenne a nyelvtanulást folytatnod: D valami kéttannyelvűbe szerintem.

Onnan pedig majd boldogulni fogsz.

2011. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia, a pszichológiát én is javasoltam volna neked (én arra járok)...oda kell nyelv is, vagyis jó ha tudsz, előnyödre válik. Kedvedre szorgoskodhatsz mert van amit olvasni, nem kevés...Ugyanakkor emberekkel foglalkoznál, úgy érzem hozzád való lenne...

Viszont a tanári állást is közel érzem Hozzád!

Én gimnáziumban tanítóképzőt végeztem (Erdélyben) mivel gyerekkorom óta tanítónő akartam lenni... 4 év alatt teljesen kiábrándultam (na jó, nem teljesen, de részben) Nagyon sok hátrányára jöttem rá a dolgoknak...hogy miért rossz tanügyben lenni...(főleg most) persze az előnyöket is láttam, és az se kevés van...de én 18o fokban elfordultam a tanügytől, mert útközben úgy éreztem nekem "több" kell annál...Végül most végzem a pedát is, mert sose lehet tudni, de nem nagyon szeretnék tanítani...


A gyógyszerészetihez valóban sok kémia kell, a matektudást se vetik meg sokan.


De mehetnél valamilyen nyelv szakra is ha jól megy. Valamilyen filológia osztályba, az viszonylag mindenből ad megfelelő mértékű tudást, és még a nyelvtudásodat is csiszolhatod. 4 év múlva meg dönthetsz még bárhogy. Addig még alakulni fogsz!


Részemről a színi pályához nem látok nagy esélyeket, de lehet, hogy van csak én nem látom:)

Sok sikert...:)

2o-L

2011. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szia! Szép hogy már most azon gondolkodsz, hogy mi legyél :) De egyenlőre még csak azt döntsd el, hogy mik a kedvenc tantárgyaid és melyikkel szeretnél később is foglalkozni. Van hobbid?, lehet elsőre nem is tűnik fel az embernek, ami a szeme előtt van. Írták már páran hogy még átformálódhatsz az egész gimi alatt. Most még "kislány" vagy, de érettségikor már sokkal komolyabb, már majdnem felnőtt nő leszel. Iskolaváltáskor ráadásul nem csak te változol, hanem a környezeted is. Új tanárok, új közösség, stb... Hidd el, egy tanár nagyban befolyásolhatja a diákot, megszerettetheti vagy épp megutáltathatja vele a tanított tárgyat. Gimi elején sok mindent foktok ismételni, néhány dolgot újra el kell magyarázni és lehet, hogy a te esetedben is, közelebb kerül hozzád pl. a matek is.
2011. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia! Én 8. osztályos vagyok. Újságíró? Én 4.-es kormóta az akarok lenni. Csak anyumék, hogy ha elvégzek egy média szakot egy egyetemen azzal semmire se megyek. Legyek jogász. Hát kösz szépen, én az nem akarok lenni... -.-

Szóval ifazuk van az előttem szólóknak, 4 év alatt sok minden változhat. Amjnt látom elég nyílt az érdeklősési köröd, ami tök jó! Mit írsz ha szabad megkérdeznem? És hol tették közzé? Bocsi de kiváncsi fáncsi vagyok.

2011. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Annyit mondok, addigra felejts el félni. Ne félj semmitől. Igenis menjél kéttannyelvűbe, meglátod, amiket írtál nagyon jók szimpatikusak, értelmesek, biztos megállod a helyed.

A mai világ nem olyan, hogy mi leszel, ha negy leszel. Ma mindenki 1-2 évenként változtat, újabb meg újabb iskolákat végez, stb. Én a nyelvtanulást nagyon javaslom, mert nagyon jó ugródeszka. Ha meglesz a lendület, akkor akár a műfordítói munka is bejöhet. A saját írás is nagyszerű, jó indulás. Viszont azt, hogy majd akkor mikor lehet leginkább megélni, azt bizony kiszámítani most még enm lehet. Szóval bíztatlak: Tanulj nyelveket, főképp angolt, előtted az Élet és a Világ, Bármi is lehetsz!

2011. jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Saját példa:


Én a legközelebbi megyevárosba mentem környezetvédő osztályba, középsuliba. Nem igazán gondoltam, hogy fekszik nekem a szak, de hát attól még legalább érettségim és szakmám is lesz. Ez a suli erős vegyészes beállítottságú iskola, egyébként rüheltem a kémiát, de 5 évig vele keltem vele feküdtem, így mikor jelentkeztem tovább egyetemre, akkor a kémiával sose tudtak megbuktatni. 200 diákból 25-en mentünk át a kémián, úgy, hogy ebből 7-et én korrepetáltam, 1-nek meg súgtam a válaszokat. És szeretem a kémiát.


Szóval, az legyen az alapköved, aminek örülsz amiben jó vagy. Ha több nyelvet beszélsz akkor lehetsz tolmács, ha van mellé valami extrád pl. munkajog ismerete akkor nagyobb az előnyöd.


De az légyszíves, ne kérd, hogy én itt főiskolát ajánljak neked, mert a felsőoktatás kínálata elég "változékony". Szóval önismeret. Good Like Friend >)

2011. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

hasonló az érdeklődési köröm, 8 évfolyamos gimnáziumba jártam, most au-pair vagyok, 3 idegen nyelvet beszélek, és nem tudom mi legyek. 19 évesen. Szóval te még ne aggódj, nekem már el kéne kezdenem :)

Azt hiszem elvégzek valami különleges nyelvszakot, és addig kitalálom, h mi akarok lenni. Az egyetem is időhúzás valamilyen szinten, az alapképzés után már sok érdekes mesterképzés van, ami variálja a dolgokat, és addigra talán rájövök h mi érdekel. Neked van időd, a lényeg, h tanulj. Én sajnos lusta vagyok :D

2011. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én is mindenképpen a kéttannyelvűt ajánlom neked. Globalizáció, EU, nyelvek nélkül esélytelen boldogulni, és én azt is javaslom neked, hogy ne angol legyen az első, hanem valami ritkább nyelv, mert az angol már olyan alap, hogy szinte mondani sem kell, hogy beszéled. Szóval a nyelveket tanuld tudatosan, az lesz az egyetlen tudás, ami igazán segít boldogulni a nagyvilágban, munkaerő-piacon. Kolis évek sokszor a legszebbek az ember életében :)

Majd meséld el, hogyan döntöttél!

2011. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!