Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti örülnétek ennek?

Anyukák! Ti örülnétek ennek?

Figyelt kérdés

Tegnap nem mentem iskolába mert rosszul voltam reggel. Orvos után elhatároztam hogy csinálok anyunak egy tortát, meglepetésként, semmi hátsószándékkal. Ez volt az első torta amit csináltam, de nagyon jól sikerült. Tejszínes fehér csokis krém volt benne, a tetején meggykrémmel és meggyel díszítve. Saját pénzből, amit nem szüleimtől kapok vettem meg a hozzávalókat ami olyan 3000 ft volt, + utána 1,5 órát mosogattam, takarítottam.

Mikor haza ért anya annyi volt a válasza hogy biztos valami rosszat akarok mondani amit ezzel akarok szebbé tenni, vagy biztos ZABÁLHATNÉKOM van és magamnak csináltam. Sírva mosogattam, mikor tényleg neki szántam. 3 szeletet megevett majd annyit mondott h : tényleg finom lett.

Ma meg egész nap ordít velem hogy mennyi kárt okozok neki, mert tegnap mosogatás közben véletlen összetörtem egy poharat ami régebbi és még ő kapta, de van belőle több is. Bocsánatot kértem, de hiába. Ordít velem egész nap hogy több 100 000 forint kárt okoztam már neki az egész életemben, és hogy mindenét tönkreteszem.

De pl. reggel arra kelltem , hogy azon van kiakadva hogy apának 3 pár cipője elől van a cipősszekrény elött, és hogy rakja el. De mindenen ordít.

Mindig ez van, hogy egész nap idegbeteg. Soha egy pozitívumot nem mond.

Pénzt fél évente 1* kérek tőle kb 1000 ft-ot akkor is megkérdezi mire kell, pedig nem vagyunk csórók. :D

FOlyamatosan sérteget, hogy egy k***a vagyok, nincsenek barátaim, szánalmas az életem meg ilyeneket mond rám!!!

ÉS ezek után még a spórolt pénzemből csinálok neki egy tortát hogy lássa törődök vele, erre közömbösen viselkedik tovább, meg sem köszöni, és direkt csak turkált benne amikor nagyon finom volt !

És a másik.. ha vesznek édességet vagy chipset, mindig eldugja és apuval meg tesómmal megeszik, vagy csak apával. Nekem sosem ad belőle...

nem értem hogy lehet egy nő ilyen... Mert én már nem tekintek rá anyaként. Iszonyatos harag van bennem vele kapcsolatban. Teljesen felemészt ez az egész. 1 hete minden este arra ébredek fel hogy csurom víz a takaróm, mert valamiért elkezdek izzadni, és egyre rosszabb, egyre több tünetem van a sok stressz miatt.

Mit tudnék csinálni?

Bocsánat, itt már nem csak a tortás a kérdés, de kijött belőlem. Értelmes válaszokat várok.

17/l



2013. febr. 16. 13:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%

Ne haragudj, de azt hittem, hogy olyan 14-15 éves lehetsz maximum. Amikor a végére értem meghökkentem az életkorodon.

Már majdnem felnőtt vagy... Kedves tőled a tortasütés és fogalmam sincs, hogy anyukád miért viselkedik így, de én azért meghallgatnám őt is. Tudod ez így nagyon egyoldalú, és az egészben a plánum az, hogy senki sem fogja tudni, miért ilyen a helyzet, úgyhogy kvázi feleslegesen tetted fel a kérdést.


Az első számú kérdésed, hogy örülnének-e ennek az anyukák elég hatásvadász és egyértelmű.



21/L

2013. febr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Én már ott nem értem, hogy ha rosszul vagy, pihenned kellene, nem tortát sütögetni. Ezek szerint annyira mégsem voltál rosszul, csak lógni akartál a suliból.
2013. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
62%

Hát! először is ha rosszul voltál iskolába menni akkor nem értem hogy nem voltál rosszul tortát sütügetni..Nekem ezlógás gyanús ami tényleg ugy néz ki mintha a tortával akarnál kiváltani! Bár sztem ez nem olyan nagy kaland..engem a gyerekem simán lekenyerezne egy tortával ha lógni akarna egyszer egy évben:) Még nevetnék is a próbálkozáson..

hogy apukádnak orditani kell hogy ne a cipősszekrény előtt hagyja a 3 pár cipőjét ez megint gáz..felnőtt ember nem tudja elpakolni maga után?szólni kell érte meg orditani?gondolom nem először fordult elő..egy háztartást vezetni nagyon nehéz főleg munka mellett gyerekekkel és bár nem nagy kaland betenni azt a cipőt én is meg tudnám csinálni de tuti idegesitene ha ennyire se lenne képes a férjem..

A többi dolog viszont nagyon nagyon csunya dolog anyukád részéről,talán probáld meg megbeszélni vele miért ilyen veled..ha nem megy akkorkitartás,nyeljél ameddigkell és amint dolgozó felnőtt leszel huzzel otthonról és közöld anyukáddal hogy nem akarsz neki több kárt okozni nem is mész haza többet!

2013. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nekem csak az a tippem hogy anyukád nagyon stresszes mindenért, gondolom a munkahelyén rongálják le és otthon így vezeti le a feszültséget. Az hogy így lehordott a torta miatt ezt én sem értem igazán hogy te csak kedveskedni akartál ezzel neki, meg azt sem értem miért kapja fel a vizet azon hogy véletlenül eltörtél egy poharat, ezek fogyóeszközök amúgy is, oké hogy régen ő kapta, de egy idő után "elkopik".

Meg szerintem elég nagy bunkóság volt a részéről az is hogy a fejedhez vágja hogy marha nagy kárt okoztál neki. Nyilván csalódott benned hogy nincsenek barátaid, nincsen életed és lehet így akar elüldözni otthonról hogy önállóan tudjál élni és ne lógj folyton rajta.

Szerintem apukáddal beszélj erről hogy ő szerinte mi lehet a nagy problémája, aztán próbálj meg azon segíteni lehet az a kulcsa az egész dolognak.

2013. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
Csatlakozom az első hozzászólóhoz. Ilyen kérdéseknél amikor a gyerek szidja az anyját, szívesen meghallgatnám a másik felet is. Mert így csak a te szemszögedből tudunk kis infőt.. De a másik féltől semmit..
2013. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%

A válasz egyértelmű: nem te vagy a kiskedvenc, hanem tesód. Minden szülő az egyik gyerekét jobban szereti, mint a másikat, csak ezt a te anyád még jól a tudtodra is adja. Rejtegetik előled az édességet? Ez már beteges.

A torta legyen az utolsó törekvésed a békülésre, innentől kezdve ne érdekeljen. Érettségi után keress munkát és menj albérletbe, akár pároddal ( ha van), vagy pár barátnővel. Te is meg fogsz könnyebbülni és anyád is.

Bocsi, de nincs helyed egy olyan családban, ahol mindenki beléd rúg. Még apád is, azzal, hogy nem áll ki melletted (legalábbis nekem ez jött le).

2013. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

az a tervem hogy elköltözök majd érettségi után de az még 2,5 év ! :S

apa rosszabb eset vele szinte nem is beszélek, nagyon bonyolult lenne róla beszélni szóval hagyjuk is.. nagyon egyedül vagyok itthon, és elegem van.. De megpróbálom leszarni az ilyen dolgokat hogy kellemesebb legyen ez a maradék pár év..

2013. febr. 16. 14:11
 8/20 anonim ***** válasza:

Megkönnyítheted az életed, ha ezután suli után laposkúszásban bemész a szobádba, magadra csukod az ajtót, vacsidat megcsinálod magadnak és szobádban megeszed, tisztálkodni korán reggel mész, mikor más még alszik...

Én így nőttem fel. Szr, de még mindig jobb, mint balhézni.

2013. febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

ezt csinálom több mint egy éve.. mindig a szobámba vagyok, és hallgatom ahogy anyuék jól szórakoznak pl, egy filmen

kaját nem csinálhatok magamnak mert anya nem szereti ha más főz rajta kívül...

2013. febr. 16. 14:23
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképp töltöttem a tini éveim, de azzal azért jobb, ha tisztában vagy, hogy érettségi után pikk-pakk mindenféle támogatás nélkül nem fogsz tudni elköltözni. Ilyenkor még nagyok a tervek, de a kőkemény valóság általában közbeszól. Ne kihúzni akard az éveidet, inkább próbáld meg rendezni a viszonyaid és ha semmiképpen nem megy, törekedj belső békére.
2013. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!