Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha a párunk...

Mit jelent az, ha a párunk soha nem nevez a keresztnevünkön?

Figyelt kérdés
Az én férjem, amióta ismerem, soha nem mondta ki a nevem. És ez valahogy zavar, nekem nagyon furcsa, de nem tudom rávenni. Így olyan személytelen az egész....Jogosan zavar vajon?
2013. febr. 15. 17:59
1 2 3
 11/23 sippara ***** válasza:
100%

Úúúúúristen. Nő vagyok, de túlreagálod.

"Józsi, engem zavar, hogy mindig becézel, szeretném, ha néha a nevemen szólítanál." - ennyi lenne a megoldás :)

2013. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%
Én sem szoktam a férjemet a nevén szólítani, csak ha beszélek róla valakinek. Szeretem becézni és ő is szereti. Nekem is van speciális becenevem és ő is azon szólít. :) Csak akkor hív a nevemen, ha be van rágva rám. :D
2013. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Jaj, nem hisztizek vagy ilyesmi, csak elgondolkodtam ezen...hogy mi lehet a pszichés háttere ennek. De lehet, hogy nincs semmi. Nem hajlandó kimondani a nevem, már említettem neki, hogy zavar.
2013. febr. 15. 18:30
 14/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az sem igaz, hogy személytelen, inkább nagyon is meghitt, személyes a becézés. Olyan keresztneve, mint nekem, sokaknak van, így még biztos sok embert fog szólítani. Szerelmemnek, egyetlenemnek, kedvesemnek csak engem (remélhetőleg). :)
2013. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
96%

Minek szólítson a keresztneveden?

Képzelem a párbeszédet. "Kicsim, mit főzöl vacsorára?" helyett "Mariann,mit főzöl vacsorára?".

Ha többen vannak egy társaságban, nyilván a keresztneveden szólít, másoknak így jelöl meg, mint a beszélgetés tárgyát de szerintem alapvetően túl modoros a párunkat a keresztnevén hívni. Mintha az istennek nem akarnám közelebb engedni magamhoz.

20N

2013. febr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
4.5 éve vagyunk együtt a párommal eddig egyszer szólított a nevemen vagyis inkább ijedtébe rám kiabálta. valami nehezet akartam leemelni :) nekem csak néha kellemetlen hogy becézz mert egy helyen dolgozunk és a kollégák előtt is így hív.
2013. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

10 eve elünk együtt, kizarolag csak becenevekkel szolunk a masikhoz. Persze ha masnak beszelek rola akkor a keresztnevet hasznalod, es Ö is igy van vele.

Ha mar a keresztneven szolitjuk a masikat akkor veszekedes keszül :D

2013. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

2 éve vagyunk együtt. Még nagyon az elején együtt ebédeltünk és valami butaságot mondtam. Erre kimondta a keresztnevemet, amit előtte soha, nekem meg kiesett a villa a kezemből.. :D úgy megijedtem. Szemtől szemben azóta se hívott így, max ha beszél rólam.

Én se szoktam őt a keresztnevén hívni, csak néha az agyonbecézett formáján.

2013. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi se hívjuk soha egymást a keresztnevünkön, csak ha mondjuk kiabálni kell egymásnak messzebbről és vannak mások is ott, mivel mások előtt azért nem fogom kiabálni, hogy "édesem" és társai :D

Semmi fura nincs benne :D

2013. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Hát akkor jó. :)

Köszönöm mindenkinek, azt hittem valami tudatalatti elutasítás vagy ilyesmi, de látom nem vagyok egyedi eset. :))

2013. febr. 15. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!