Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha a párunk...

Mit jelent az, ha a párunk soha nem nevez a keresztnevünkön?

Figyelt kérdés
Az én férjem, amióta ismerem, soha nem mondta ki a nevem. És ez valahogy zavar, nekem nagyon furcsa, de nem tudom rávenni. Így olyan személytelen az egész....Jogosan zavar vajon?
2013. febr. 15. 17:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem jogos. Csak magamból tudok kiindulni, engem sem a keresztnevemen szólít a párom, és én sem szólítom őt a keresztnevén. :) Egész idáig egyszer fordult elő hogy a keresztnevemen szólított, kutyát sétáltattuk és kimondta hogy " Fruzsi, fog meg a kutyát" hát utána beszéltük is hogy nagyon furán érezte magát ahogy kimondta a nevem, és nekem is olyan fura volt hogy a így hívott. :)
2013. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként kihagytam hogy 2 éve vagyunk együtt. Igazából pont ugyan olyan érzés nekem őt becézések helyett Petinek hívni, mint ha anyukámat anya helyett Rozinak hívnám:)
2013. febr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
23%

Mért, hogy hív ha nem a keresztneveden? Nekem ez furcsa, én nem tudnám megszokni, legalábbis nem egykönnyen...

13/f

2013. febr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hm..akkor nem csak én vagyok így. Idáig mindenhol azt láttam, hallottam hogy a pasi a keresztnevén szólítja a párját, engem kizárólag édesemnek hív, de jobban örülnék ha néha kimondaná a nevem...még az is furán hangzik, ha rólam beszél a telefonban, akkor kimondja.
2013. febr. 15. 18:08
 5/23 anonim ***** válasza:
35%
Hát ne haragudj de 13 évesen még jó hogy így gondolod. Majd ha felnősz és lesz barátnőd szerintem te se fogod a keresztnevén hívni :)
2013. febr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én nem arra gondolok, hogy ne becézzen! Hanem, hogy SOHA nem nevezett a keresztnevemen! Mintha nem fogadna el, vagy mi....
2013. febr. 15. 18:11
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

4 éve vagyok együtt a férjemmel, soha nem hívtam még a nevén.

Általában Szívemnek szólítom.

Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret, van aki ilyen.

2013. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes. Engem pont az zavart az előző kapcsolatomban, hogy a barátom csak a keresztnevemen hívott. Semmi becézés nem volt. Majd a kapcsolatunk végefelé kezdett el becézni, de látszott rajta, hogy ez nem őszintén jött belőle.


A férjem viszont nem hív a keresztnevemen, csak akkor hallom a nevem a szájából, ha valakivel beszél és én vagyok a téma. Nekem nem fura. De ha téged zavar, beszéld meg vele.

2013. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
Nincs semmi jelentősége. Mi 10 éve vagyunk együtt és mindig kicsimnek hívjuk a másikat. Nem áll rá a szánk h egymást a neveinken hívjuk.
2013. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Engem csak akkor hív a keresztnevemen, ha épp komoly dologról van szó. Hogy nagyon figyeljek. De amúgy a kedves megszólítások százezrével jönnek :) csak nem a nevem. SZerintem ebben semmi rossz nincs.
2013. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!