Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy az öcsém...

Mit tegyek hogy az öcsém elfogadjon?

Figyelt kérdés
Rendőr vagyok , már nem is járőr, tavaly léptettek elő. A családom büszke rám hiszen nem gondolták volna hogy nő létemre megverem a lábam a szakmában. Egyedül az öcsém idegesít: ő most tizenhét éves (igen, sok korkülünbség) és szégyell az ismerősei között. Múltkor elmentem érte a suliba hogy ne kelljen gyalogolnia és nem engedte hogy egyeltalán találkozzak az osztálytársaival... Mit tegyek hogy elfogadjon?

2013. febr. 14. 19:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én tényleg a hivatásomat szolgálom. Komolyan veszem a munkámat és a legtöbb felettes meg van elégedve velem. nem gondolom hogy nem tartoznék oda.
2013. febr. 14. 20:12
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

"felajánlottam neki hogy kiveszem a töltényt a pisztolyból és meghúzhatja a ravaszt"-na nem erre gondoltam, hanem arra hogy vidd el lőni.

De úgy érzem a válaszaidból, hogy korábban sem voltatok jóban, akkor most miért erőlteted hogy nagy barátok legyetek? Oké, hogy neked most ez az életed, meséled a sztorikat a vasárnap ebédnél, és az ő sztorijait meghallgatja valaki? Lehet inkább féltékeny, hogy te vagy a család középpontjában. Oké, hogy ez neked élmény, de ha ő nem akarja, akkor nem kell ráerőltetni.

2013. febr. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Talán nem kéne folyton a hátérbe szoritani az öccsédet,ha eddig nem igazán törödtél vele akkor most hirtelen mért olyan fontos hogy jobban legyetek?Nem lehet hogy az zavarja hogy 30 évesen még a szüleiddel laksz? És nem azt szégyeli hogy rendör vagy hanem azt hogy 30 évesen ott laksz velük? Arra meg mondjuk nem gondoltál hogy mi lenne ha nem mindig a te sztoriaidnak kéne menni ebédnél az asztálnál, és talán nem ártana ha néha a szüleitek öt is meg hallgatnák!! Egyáltalán bárki a családotokból megszokta töle kérdezni hogy hogy telt a napja? Vagy egyáltalán "családi ebédnél" hagyni kéne öt is szohoz jutni!!! Szerinted mennyire lehet elege abbol hogy tudja hogy jön az ebéd és muszály már megint a te sztoriaidat végig halgatnija még ha öt nem is érdekli,mert épp családi ebédvan,ahol folyton a TE sztoriaidnak kell lenni a témának!!! Esetleg nem kéne folyvást folyton ebédnél sztorizgatnod!!!
2013. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Próbálom meghallgatni és foglalkozni vele de nem kíváncsi rám. Anyámék azt tanácsolták hogy adjak neki időt de már egy ideje arra várok hogy megbékéljen...
2013. febr. 23. 17:51
 15/18 anonim ***** válasza:
Rendőr már válaszoltál saját magad a kérdésedre manapság a tinik fakaátnak tartják és hobbibol utálják a rendőröket ő szeret csak nem akarja hogy a barátai megtudják hogy rendőr vagy simán beszélned kell a dologrol vele mert még mélyeb szakadék kerül közétek
2013. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ez nem a te problémád, hanem az öcsédé. Ha ő nem képes megemészteni, hogy te a nővére vagy, hogy mi a foglalkozásod, hogy hogyan élsz, az az ő baja.


Esetleg az anyáskodást ne keverd össze a rendőr-léttel, azaz pl. ne menj elé a suliba. De semmiképpen sem szabad pedáloznod neki, mert az a munkádat is rombolja, és a tetsvéred előtt sem leszel jobb fényben, ráadásul az önértékelésedet is tönkretszi.

2013. febr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Azért mentem elé a suliba mert anyám és apám is dolgozott és messze laknak a sulitól.
2013. febr. 23. 19:23
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj...17 éves! Miért kell elé menni a suliba? Nem talál haza egyedül? Ugyan már...


Az a baja a tesódnak, hogy te egyszerre akarsz az anyja és az apja lenni, de a testvére vagy - nem csoda, ha megzavarodik és zavarában inkább lerúgna téged, sem hogy elfogadjon. 17 éves, lázadó kamasz. Te nem emlékszel erre a korra? Hagyd békén! Ilyenkor ez a legjobb. Majd ha hiányzol neki, ő megkeres téged.

2013. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!