Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy öcsém ne...

Mit tegyek hogy öcsém ne örököljön?

Figyelt kérdés

Meghalt apukám és van 1 kiskorú öcsém akinek valszeg anyukám lesz a gyámja. örökléskor (mivel kiskorú) nyilatkozhat e arról, hogy szeretne-e örökölni?

16 éves lesz idén, szóval nem baba, örökölni csak jelzálogot fogunk hitelt ami jelentős,

én már elmúltam 19 örökölni nem akarok semmit azt tudom, hogy visszautasíthatom, de nem akarok rosszat kistestvéremnek, félek hogy anyukám is visszautasítja, de azt mondja a hagyatéki tárgyaláson, hogy öcsém szeretne- örökölni. ezt,hogy tudnám elkerülni? vagy van vmi kötelezettségi, hogy ha anyukám azt mondja, hogy nem akar örökölni, akkor a fia se fog, ha örökölni akar, akkor pedig a fiának is muszáj örökölni?



2013. jan. 16. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem: Ha ninc semmi vagyon, csak tartozás, akkor egyikőtök sem tart igényt az örökségre és kész.

De ha jelzálog van, akkor csak van valamilyen ingatlan, amit megterheltek a jelzáloggal nem? Akkor az vagyon is, amiből ki akarod zárni az öcsédet?

2013. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
senkinek sem kötelező örökölni, lemondhatsz a vagyonról akkor is ha a jelzálog több mint a vagyon, de akkor is lemondhatsz róla, ha meghalt a dollármilliomos nagybácsid
2013. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséd esetében nem elég, hogy anyukád mit mond, a gyámhatóság fogja megvizsgálni, hogy az öcséd számára melyik előnyösebb, ha megkapja az örökséget vagy ha lemond róla. Mivel jelen helyzetben egyértelmű, hogy akkor jár jobban, ha lemond róla, ezért nincs gond, anyukád az öcséd nevében is lemond az örökségről, a gyámhatóság meg rábólint majd.
2013. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

van egy ingatlan piaci áron ér kb 15 milliót-ha el lehetne adni- a hitel árfolyamfuggő olyan 13-15 millió.

amit nem szeretnék: anyum- visszautasítja az öröklést, és csak azt mondja hogy csak a kiskorú öcsém lesz az örökös. ergo csak tőle fogják a jövőben követelni... ha majd elkezd dolgozni.

és mivel nem +ot örökölne öcsém igen azt akarom, hogy ne örököljön semmit se...

2013. jan. 16. 15:33
 5/7 A kérdező kommentje:
gyámhatóság mikor vizsgálódik? hagyatéki tárgyalás előtt után közben? nekem mint testvér van vmi kötelezettségem a gyámhatóság felé?
2013. jan. 16. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előtte és közben, de már pontosan nem emlékszem. Mint testvér annyit tehetsz, és annyit tegyél is meg, ha anyukád nem vevő rá, hogy keresd meg és menj be az illetékes gyámhivatalba (azt hiszem, lakóhely szerint állapítják meg), és érdeklődj ott, hogy hogy megy ez a dolog. De a legegyszerűbb, ha anyukád megy be, gondolom ő sem akar rosszat az öcsédnek.
2013. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mi voltunk hasonló helyzetben, akkor a gyámhivatal hivatalból küldött ki valakit, mert előzetesen értesítette a közjegyző, hogy kiskoróú az örökös.
2013. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!