Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyira elcseszettnek érzem...

Anyira elcseszettnek érzem magam . Mit csináljak? Csak a volt ofőm tartja bennem a lelket

Figyelt kérdés
kiskoromban az apám meghalt anyám a tesómmal elköltözött engem emg itt hagytak a nagyanyámnál és senki nem figyel rám. nem sajnáltatni akarom magam de ez az igazság. annyira tul sok a dolog hogy már nem bírom gyakran gondolkozok hülyeségeken sokat iszok. Nyáron vettem be nyugtatót és ittam rá és kórházba kerültem. hetente többször is nagyon berugok. a multkor részegen találkoztam vele és elkisért meg hazavitt egyszer nála aludtam. vagy 2 hete annyira részeg voltam hogy nem tudtam hazamenni , a telefonomat is elhagytam egy boltnál aludtam és elszedték a cuccaimat meg kicsit meg is vertek. hallott róla az osztályfönököm és beszélgetett velem nagyon komolyan ami nagyon el gondolkoztatott. csakazért viselkedek így mert ilyenkor nem gondolok a családomra és jó. mit tegyek?
2013. febr. 13. 20:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
és végzettség nélkül mit akarsz dolgozni? Segíthetünk összeszedni magad.
2013. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Viszont ha valaki ilyen fiatalon iszik, ott tényleg nagy baj lehet. Csak úgy nem szokik rá valaki. Én szegényt sajnálom.:'(
2013. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ilyen undorító emberek nem érdemlik meg, hogy tönkretedd magad miattuk!! Nekem borzasztó sokszor jut eszembe, hogy most aztán leiszom magam a sárga földig, de ez eddig egyszer történt meg, akkor mindenki előtt bőgtem mint valami hülye p icsa, és nagyon szégyelltem magam. Meg hát ugye lánynak nagyon undorító dolog.

Kapd össze magad, és mutasd meg nekik, hogy ezerszer jobb vagy náluk!!:) 18L

2013. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
amikor eltervezem hogy megváltozok pont akkor mindig felhivják anyámék nagyanyámat AMikor beszélnek velem vagy évekkel ezelött haza jöttek akkor is csak hülyegyerek voltam meg mindig veszekedni szoktak velem. 7 éves voltam amikor elmentek és még mindig nem tudom hogy miért történik ez és mit csinálhattam amiért ezt kapom. Amikor kicsi voltam mindig azt mondták hogy majd oda költözhetek ha már ugy fognak állni anyagilag. tudom hogy jól állnak amúgy.
2013. febr. 13. 21:13
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármit amit mondunk az segíteni fog. Úgysem ismersz minket, ha talán lenne egy jó barátod, aki veled van sokszor, az talán megtudna állítani, ha éppen inni készülnél.
2013. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ha fel is hívnak ne beszélj velük, szakítsd meg a kapcsolatot és fordíts figyelmet azokra akik törődnek veled. Gondolom a mamád nem csak megtűr, de ha úgy néz ki az is a részegeskedésed miatt. Ne hagyd, hogy az ilyen dolgok alkoholizmusba kergessenek, igenis legyél Valaki ne úgy mint a családod hát mi az hogy otthagynak csak úgy egy gyereket? Szégyen. Tanulj rendesen, nem nem azért hogy eltereld a figyelmed meg lekösd magad, hanem hogy normális munkahelyed legyen a későbbiekben. Egy szalag munka mellett úgy se éreznéd értékesnek magad. Akkor csak még rosszabb lesz. Tűzz ki magadnak célt az életben mert úgy látszik, csak tengesz -lengesz és siránkozol a múlton meg a jelenen. Bizonyos esetekben igaz, hogy mindenki a maga sorsának kovácsa, tegyél azért, hogy jobb ember legyél
2013. febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát, én mindenkinek, aki maga alatt van, a blogolást ajánlom. Az én családom négy éve van anyagilag sz*rban, úgy néz ki, elveszik a házunkat, a családunk szétesett, nem találok munkát 6. hónapja, sokszor vagyunk éhesek, és az ilyen nagyobb gondok mellé jönnek a ,,kisebbek" is, mint például a ,,nincs miből jelentkeznem az egyetemre meg a nyelvvizsgára" és stb, stb...

Az, hogy írok, elég sokat segít nekem, mivel vissza tudom olvasni a korábbi reakcióimat, és később eléggé tudom őket szégyellni, ezért változtatok a hozzáállásomon, és később már nem lesznek rám olyan hatással, hogy eljussak a reménytelenségig. Írás közben sok mindenre rá is jövök, például hogy nem vagyok butább, bénább, szerencsétlenebb, mint más emberek, miért ne mehetnék én is a legjobb egyetemre, miért ne érhetném el a vágyaimat, miért kellene átaludnom az életem ahelyett, hogy nekiállnék a megvalósításba. Általában eléggé pozitív vagyok, olyannyira, hogy sokan a családból nem tartanak elég értelmesnek, mert azt gondolják, nem érzékelem a helyzetünk súlyosságát - mivel nem stresszelem szét magam. A stressz megbetegít, a céltudatosság viszont előrébb visz, és a határ a csillagos ég. Persze az elég kínos, hogy van két hetem pénzt szerezni a jelentkezésekre, de ha az összejön, engem már nem állíthat meg senki. Van B tervem is, szóval nem vagyok kétségbe esve, de persze jobban örülnék az A terv sikerességének. Szóval kezdj el blogolni - a díszítgetése is egész kellemes időtöltés -, írd le bele a gondolataidat, és amikor észreveszed, mennyire elmerültél a kétségbeesésben, és nem fejlődsz, mert nem akarsz előrébb jutni, akkor elkezdesz terveket szövögetni, amiktől nagynak és erősnek érezheted magad. Én is azt mondtam egy időben, hogy nem kell nekem diploma, de azóta kihagytam egy évet, és rájöttem, hogy nagyon is szomjazom a tudásra, nyelveket akarok tudni és világot szeretnék látni. Olyan életet szeretnék, amiben nem számít luxusnak új cipőt venni, és ihatok 100%-os narancslevet. És teszek érte, mert ha csak azon gondolnék, hogy úristen, mi lesz velem, hová megyek, ha kiraknak minket a házból, nem jutok előrébb.

L21

2013. febr. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Te is tudod, hogy ha iszol, az nem megoldas. Szedd össze magad, mutasd meg mindenkinek, hogy te nem akarmilyen fiu vagy! Hidd el, minden nyitva all elötted, ha akarod. De NEKED kell akarnod! Probald meg a helyzetedet pozitivan nezni: ugyan hatrahagyott a szivtelen anyad a nagymamanal, de legalabb nem kerültel allami gondozasba. A nagymama nyilvan nem helyettesitheti az anyat, de megiscsak ott volt teneked: fözött, megagyazott, apolt, ha beteg voltal. NEM TE TEHETSZ ROLA, hogy az ANYAD (nem vagyok kepes EDESANYAD-at irni) megvalt töled. Probald lezarni magadban a gyermekkort, az anyad DÖNTESEERT NEM TE VAGY A FELELÖS. Probalj elöre nezni, ne hatra. Vegezd el az iskolat lehetöleg jo eredmennyel. Allits fel magadnak egy konkret celt, es erdd is el! Ha tovabb iszol, elpusztitod magadat: testileg es lelkileg egyarant. Az alkoholizmus maganyos betegseg. Ujra kell, hogy irjam: Szedd össze magad, mutasd meg mindenkinek, hogy te nem akarmilyen fiu vagy!
2013. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Szerintem neked szükséged lenne igaz barátokra, és egy barátnőre, aki ott van melletted. Hidd el jót tesz, ha olyan emberekkel vagy körülvéve, akik szeretnek, hiába nem kaptad ezt meg azelőtt. Persze az anyai ill. családi szeretetet tőlük nem kapod meg, viszont másfélét igen, ami talán segít abban, hogy feldolgozd, azt, ami történt. 16/L
2013. febr. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem megoldas de legalabb addig is boldog vagyok. Vannak amugy barataim.
2013. ápr. 3. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!