Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiket a...

Vannak itt olyanok, akiket a nagyszülei jobban szerettek, többet törődtek vele, mint a szülei?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Velem jobban törődött, mert a szüleim a sok munka miatt otthon sem voltak. Az, hogy jobban szeretett, nem mondanám. Folyton üvöltött, ütött, ha valami nem tetszett neki, és ebből állt a nevelés. Szüleim, ha épp otthon voltak veszekedtek, vagy vele, vagy egymással. Anyám próbált valami szeretet félét mutatni felém, de számtalanszor megsértett már életem során. Apám meg annyira nem ismer, hogy az valami félelmetes. De érdekes, vele még nem vesztem össze, igaz, nem is lenne mint, mert a közös témák kimerülnek a munka - család főbb témakörein. Aztán már lassan 30 leszek. Én másképp vélekedem a családról, kapcsolatokról, mint amiben felnőttem. Több, jobb akarok lenni.
2013. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Engem.

Anyám egy szar házasságba szült engem túl fiatalon,kisgyerekként is sokat voltam nagyszüleimnél,7 évesen anyámék elváltak,onnantól mamámékál laktunk sokáig,majd amikor ujra férjhezment,sokszor inkább mamáméknál voltam.Ők foglalkoztak velem mindig.

Most már fellnőttként anyámmal ne jó a kapcsoaltunk,nagyszüleimhez járok sokat,karácsonykor is hozzájuk mentünk párommal,nem anyámékhoz.

2013. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jelen!

Engem anyai nagymamám és nagypapám nevelt... Volt egy idő amikor mamámat anyának szólítottam. Róla jobban megemlékezek anyák napján mint édesanyámról. Ő is jött hozzám 2 naponta de nem ő etetett, nem ő ruházkodtatott, nem ő vette a gyógyszert amikor beteg voltam, nem ő virrasztott velem a kórházban éjt nappallá téve egy kórházi széken, nem ő volt aki aggódott értem. Persze szeretem meg ő az anyám, de inkább barátnők vagyunk mint anya-lánya.

2013. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is szorosabb kapcsolatom volt a nagymamámmal,mint a szüleimmel.Szintén rossz házasságba születtem,nem várt gyerek voltam és a születésemmel az egész család életét teljesen felforgattam.Apám sosem volt igazán jó férj és nem volt egy mintaapa,sose törődött velem gyerekkoromban,csak fegyelmezni tudott,azt viszont nagyon,minden lényegtelen dologért kikaptam.Anyám idegei teljesen rámentek erre a házasságra,pedig ő lelkiismeretesen foglalkozott velem,viszont idővel kezdett megtörni,végül odáig jutottunk,hogy nem tudott velem foglalkozni,mert minden energiáját elvette az apám.Ugyanis apám olyan,mint egy gyerek,alapvető dolgokat nem képes megérteni és ez anno több órás beszélgetéseket igényelt vele.Végül anyám ebbe is belefáradt.Így a szüleim nem tudtak mellém állni,kamaszkoromban teljesen magamra maradtam minden problémámmal,sokáig nem tudtam kivel megosztani.Amikor már nagyon mélyre süllyedtem,a nagymamám karolt fel,csak rá számíthattam.Azt hiszem,a családban hozzá álltam eddig a legközelebb,vele olyan dolgokat is meg lehetett osztani,amiket a szüleimmel soha.
2013. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is itt vagyok. Otthon apánk alkoholista volt, anyánk meg el nem mozdult volna mellőle. Mi ha tehettük nagyszüleinknél voltunk a két testvéremmel. De nem mindig engedték, mert " a gyereknek otthon a helye" Persze, veszekedés, és alkohol mámor között...

Apámról jobb nem is beszélni, de anyámmal sem túl szoros a kapcsolatom. Beszélünk egy hónapban egyszer. Azt persze nem érti, hogy iránta miért nem érdeklődünk, a nagymamánknak miért "nyaljuk ki a seg.ét" (ő fogalmazott így...)

2013. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, itt vagyok. Illetve csak azt mondanám, hogy az apai nagyszüleim jobban szeretnek és sokkal többet törődtek velem mindig is, mint az apukám. A szüleim 2 éves koromban elváltak, anyukámnál maradtam, apukám minden hétvégén jött értem és elvitt magához (másik városba). Szerencsére normális viszonyban maradtak a szüleim, így nem volt megszabva szigorú láthatás. Illetve az, hogy elvitt magához az azt jelentette, hogy egész hétvégén a nagyszüleim foglalkoztak velem (együtt laktak), ő pedig ment a dolgára. Apukám mindössze 20 éves volt amikor születtem, abszolút éretlen a gyerekvállaláshoz. Amúgy mindenem megvolt, ő így kompenzált. Azt azért nem lehet mondani, hogy nem törődött velem, mert mindig érdeklődött a tanulmányaim iránt, fontos volt neki, hogy tanuljak, egyetemre menjek, végig támogatott, csak olyan igazi apai szeretet nem kaptam tőle. Tudom, hogy szeret, csak nem tudja/tudta kimutatni.

A nagyszüleim pedig tündériek, nagyon-nagyon sokat törődtek velem, egyszerűen imádom őket!


26/n

2013. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a #2-es történetéhez hasonló a miénk is, annyi különbséggel, hogy én 1 éves voltam, mikor válás és botrány miatt odaköltöztünk a nagyszülőkhöz... Majd újra megházasodott, viszont 9 éves voltam, mikor meghalt a Nagymamám.... Kb olyan érzés, mintha nem lenne anyám,mert aki figyelt rám, és szeretett, ő már nincs.
2013. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem az anyai mamám volt a mindenem. Hiába élt ott apám és anyám is, ők levegőnek néztek. Sokat hazudott anyám és apámmal folyton veszekedtek. Apám is beteg volt és szeretett, de sokszor bántott a betegsége miatt...Amikor csak tudott a mamám velem foglalkozott, de sokszor nem ért rá ő sem. (Anyám nem tudott járni, meg szinte mást sem és őt is gondoznia kellett, állandóan bántott, mert féltékeny volt rám amiért a nagyi foglalkozott velem...még a kórházba se jött el amikor majdnem meghaltam 8 évesen...) Ez nagyon hosszú volna leírni...Nekem Ő volt az Édesanyám. Sosem láttam még hozzá hasonló erős nőt. Tavaly hagyott itt, Apám után. Nagyon hiányzik. Veled mi a helyzet?
2013. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem ismertem egyik ági nagyszüleimet sem annyira. Anyukám felőli nagymamám anyu fiatal korában hunyt el, nagyapám pedig mikor 3 éves voltam. Apukám felőli nagyapámat nem ismertük külföldre költözött nem sokkal apu születése után, nagymamám pedig 5 éves koromban hunyt el.

De lakott egy idős házaspár a szomszédban akiknek nem volt gyerekük, ők voltak a "pótnagyszüleim". Amikor kicsi voltam és a szüleim mentek valahová mindig ők vigyáztak rám. Kamasz koromban ha veszekedtünk fogtam magam és átmentem hozzájuk, hogy lenyugodjak. Velük jobban meg tudtam beszélni a problémáimat, mint a szüleimmel, mert ők nem küldtek el azzal, hogy "majd később". Sajnos majdnem 6 éve mentek el, de minden nap gondolok rájuk.

2013. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, pl. én. A nagyapám apám helyett apám, anyám helyett anyám volt.
2013. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!