Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Arcátlan sógornő! Mit tegyek?

Arcátlan sógornő! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mikor megismertem nagyon jó kapcsolatunk lett, bizalmi viszony. Egészen addig amíg vissza nem hallottam a dolgokat a többi családtagomtól. Ez a bizalmaskodás megszűnt akkor, csak köszönőviszonyban voltunk.

Közben én férjhez mentem, ő hozzáment a bátyámhoz, ez történt 6 hónap különbséggel. Született egy gyereke, nekem rá 8 hónapra.

A lényeg, hogy az ő lánya mindig nagyon okos volt és szép ( ami igaz is), de mindenki más gyereke az utolsó. Mikor az én fiam született, már az első látogatásnál ment az összehasonlítás, persze az ő lánya hatalmas fölénnyel "nyert". Mert ez amúgy verseny volt...mint kiderült.

Bosszantott, de soha nem tettem szóvá a családnak, hogy az összejöveteleken is ezt csinálta. Jajj az én lányom ennyi idősen már ezt csinálta meg azt stb.

De most legutóbb elszakadt a cérna. Arról volt szó, hogy a fiam még nem szobatiszta teljesen ( januárban volt 2 éves), bezzeg az ő lánya már a 2. szülinapja előtt az volt.

A konyhában pakolta a sütiket a sógornőm és a fiam is kiment, én mentem volna ki mikor arra lettem figyelmes, hogy a gyerekemnek azt mondja : "Jajj, te olyan kis buta gyerek van!"

Én olyan mérges voltam, hogy lekevertem neki egy pofont. Tudom, hogy rossz döntés volt, de elöntött a düh, hogy a gyerekemnek ilyet mond a szemébe. Ami nem igaz, másrészt ilyet nem mondunk senkinek, nemhogy egy gyereknek.


Azóta én vagyok a család fekete báránya, mert a sógórnő nem úgy gondolta és nem is azt mondta hogy buta hanem, hogy rossz, mert az előbb levert egy sütit! csak én hallottam az egészet, de az ő sztorija él.


Ilyenkor mit lehet tenni?


2013. febr. 11. 19:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
37%

Dilis nők... Csak azok tudnak ilyen hülyeségeken lovagolni. Fogadok nincs is semmi versengés, csak a kérdező érzi ezt annak.

Ha volt is, a pofont már sosem tudod helyrehozni, elvágtál magad mellől egy családtagot. Ha a férjed a testvére mellé áll, neked annyi.

2013. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
37%

Milyen érdekes, hogy mennyi anyuka szeret verekedni a gyereke előtt. :D Szerintem ők egyáltalán nem a gyereküket akarják védeni, hanem megtorolni a saját vélt, vagy valós sérelmeiket. Jól megkenni egy családtagot, mert jobbnak gondolja a saját gyerekét az enyémnél, vagy mert rászól az enyémre? Ugyan már hova jut a világ! Műveletlen etnikum családoknál elhiszem, hogy divat, meg talán az őskorban is divat volt.

De nekem még azért vannak emlékeim nagyon pici koromból, nekem anyukám egy angyal volt, egy példakép. Rosszulesett, ha egy felnőtt rám szól, de nem tudom, az hogy esett volna, ha anyukámat verekedni látom. Biztos sokkal rosszabb lett volna. Szerencsére anyukám ennél intelligensebb.

Kéne a gyerekre is gondolni, bunyós anyucik, nem csak az egónkra!

2013. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Buta, primitív emberek vagytok, te is, meg a sógornőd is. De te vagy a butább, mert minden ledobott kesztyűt felveszel, minden szirszarra kijön belőled az anyatigris, aki vért iszik, ha a gyerekére mond valaki valamit.
2013. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!