Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Arcátlan sógornő! Mit tegyek?

Arcátlan sógornő! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mikor megismertem nagyon jó kapcsolatunk lett, bizalmi viszony. Egészen addig amíg vissza nem hallottam a dolgokat a többi családtagomtól. Ez a bizalmaskodás megszűnt akkor, csak köszönőviszonyban voltunk.

Közben én férjhez mentem, ő hozzáment a bátyámhoz, ez történt 6 hónap különbséggel. Született egy gyereke, nekem rá 8 hónapra.

A lényeg, hogy az ő lánya mindig nagyon okos volt és szép ( ami igaz is), de mindenki más gyereke az utolsó. Mikor az én fiam született, már az első látogatásnál ment az összehasonlítás, persze az ő lánya hatalmas fölénnyel "nyert". Mert ez amúgy verseny volt...mint kiderült.

Bosszantott, de soha nem tettem szóvá a családnak, hogy az összejöveteleken is ezt csinálta. Jajj az én lányom ennyi idősen már ezt csinálta meg azt stb.

De most legutóbb elszakadt a cérna. Arról volt szó, hogy a fiam még nem szobatiszta teljesen ( januárban volt 2 éves), bezzeg az ő lánya már a 2. szülinapja előtt az volt.

A konyhában pakolta a sütiket a sógornőm és a fiam is kiment, én mentem volna ki mikor arra lettem figyelmes, hogy a gyerekemnek azt mondja : "Jajj, te olyan kis buta gyerek van!"

Én olyan mérges voltam, hogy lekevertem neki egy pofont. Tudom, hogy rossz döntés volt, de elöntött a düh, hogy a gyerekemnek ilyet mond a szemébe. Ami nem igaz, másrészt ilyet nem mondunk senkinek, nemhogy egy gyereknek.


Azóta én vagyok a család fekete báránya, mert a sógórnő nem úgy gondolta és nem is azt mondta hogy buta hanem, hogy rossz, mert az előbb levert egy sütit! csak én hallottam az egészet, de az ő sztorija él.


Ilyenkor mit lehet tenni?


2013. febr. 11. 19:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
35%

Először is gratulálok, jó példát mutatsz a gyereknek, bunyóval kell megoldani a vitákat. Ügyeeees! :(

Másodszor ha az összes kellemetlen, igazságtalan, rosszindulatú embert felpofoznánk, akivel kénytelen kelletlen találkozni kényszerülünk, minden nap verekedésbe bonyolódhatnánk.

A sógornődet leállíthattad volna, hogy már pedig a te gyerekeddel így nem beszélhet, aztán ha nem tudja moderálni magát, nem kell, hogy tartsa a kapcsolatot veled, meg a fiaddal. A férjedet is megkérhetted volna, hogy álljon melléd ebben az ügyben.

De te inkább pofozkodsz a gyerek előtt, mert te annyira anyatigris vagy, csak a gyerek érdekében történt, ugye? Ettől most neki biztos jobb lett.

De a ti dolgotok, tőlem bunyózzatok csak, de szerintem ezt nagyon nem így kellett volna.

2013. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%

8-as vagyok. Nem, továbbra sem szabad beszállnod a vitába, mert azzal csak adod alá a lovat. Viszont ilyenkor rászólhatsz valami olyasmivel, hogy "megkértelek a múltkor, hogy ne hasonlítgasd a gyerekeinket", ennyi.

A családodnak is elmondhatod, hogy igazából benned ez gyűlt már régóta, téged az idegesít, hogy versenyezteti a gyerekeket. Így talán ők is jobban megértik a kialakult helyzetet.

2013. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező!

Nagyon ostobán, bután és durván cselekedtél.

2013. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

Hm...az én lányom még 3 évesen sem volt szobatiszta...mit mondott volna rá...Most kitűnő tanuló, ragyogó eszű és gyönyörű gyerek. :)


Én pofon helyett azt mondtam volna neki, hogy a lányok sokszor tiszta nagynénjük, tehát ha a lányát dícséri valójában téged is.:) hiába, az apja családja!

2013. febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%

Hm, ahogy magamat ismerem, én inkább a sógornőhöz hasonlóan odahajoltam volna a fiadhoz, és megmondtam volna neki, hogy ne is hallgass rá kisfiam, ez a buta kis k. is csak magából indul ki:)) persze így, hogy "ká", azt ő úgysem érti.

Egyébként én alapból oda bökök, ahol fáj, ne szidd a sógornőd lányát, ő nem tehet róla, hogy ilyen ősanya karmai közé került, de a sóhornődet egész nyugodtan kritizálhatod, pl "jó ez a süti, csak ebből és ebből több kéne, kevesebb kéne, máshogy kell csinálni", vagy "hagyd inkább majd én elmosogatok, rossz nézni amit művelsz" stb, persze ezt mind jóindulatúan, te csak segíteni akarsz neki:)

Utálom az ilyen nőket amúgy, lehet én is pofonvágtam volna.

2013. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, mire jó ez, engem úgy neveltek, hogy nem ököllel oldjuk meg a problémákat. Engem is ért igazságtalanság gyerekkoromban rosszindulatú, korlátolt felnőttektől, érdekes módon a szüleim ezt mindig egy pofon, egy ökölcsapás nélkül el tudták intézni és mindig le is tudták állítani az ilyen embereket anélkül, hogy megütötték volna őket. Most, hogy visszagondolok, így büszkébb vagyok rájuk, mintha hisztérikus pofozkodást láttam volna tőlük.
2013. febr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg, mi lett volna, ha a sógornő visszaüt még keményebben, csak úgy ösztönből? Ölre mentek és egymás haját tépitek a gyerek szeme láttára, ő meg szurkolt volna anyucinak?
2013. febr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%
Az is furcsa, hogy nem az volt az első, hogy a kisfiad lelkivilágát helyrehozd ilyen eset után, hanem az, hogy megbüntesd a téged idegesítő sógornőt. Érted, alapból ez jött ki belőled. Az sem számított, hogy esetleg a pofon még jobban megijeszti a gyereket, csak a személyes bosszúd. Na, mindegy, hidd el, megvan a véleményem a sógornőd viselkedéséről, de a tiédről is.
2013. febr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
43%

Hát akkor nyugodtan le lehet pontozni...nem vagyok verekedős-vitatkozós, de valószínű, hogy első reakcióm nekem is az lett volna, hogy jól pofán vágom ha a gyerekemet cseszteti, amikor azt hiszi hogy nem hallom!

Szerintem kerüld,nem kell vele összejárni, vendégeskedni, sajnos a barátokat megválaszthatjuk, a rokonokat nem.

2013. febr. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem azért kormányoztad orrba mert azt mondta jaj de buta vagy.A múltbéli sérelmeidért.Most volt rá egy piti ürügyed.örülhetsz nem csapott vissza.Nem gondolnám normális esetbe ez marha nagy bűn lett volna amiért ütni kell.Mert ha azt hallottad volna ocsmányul beszél vele akkor azt mondom okés a fejét is le kellett volna tépned.De igy nem.
2013. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!