Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Arcátlan sógornő! Mit tegyek?

Arcátlan sógornő! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mikor megismertem nagyon jó kapcsolatunk lett, bizalmi viszony. Egészen addig amíg vissza nem hallottam a dolgokat a többi családtagomtól. Ez a bizalmaskodás megszűnt akkor, csak köszönőviszonyban voltunk.

Közben én férjhez mentem, ő hozzáment a bátyámhoz, ez történt 6 hónap különbséggel. Született egy gyereke, nekem rá 8 hónapra.

A lényeg, hogy az ő lánya mindig nagyon okos volt és szép ( ami igaz is), de mindenki más gyereke az utolsó. Mikor az én fiam született, már az első látogatásnál ment az összehasonlítás, persze az ő lánya hatalmas fölénnyel "nyert". Mert ez amúgy verseny volt...mint kiderült.

Bosszantott, de soha nem tettem szóvá a családnak, hogy az összejöveteleken is ezt csinálta. Jajj az én lányom ennyi idősen már ezt csinálta meg azt stb.

De most legutóbb elszakadt a cérna. Arról volt szó, hogy a fiam még nem szobatiszta teljesen ( januárban volt 2 éves), bezzeg az ő lánya már a 2. szülinapja előtt az volt.

A konyhában pakolta a sütiket a sógornőm és a fiam is kiment, én mentem volna ki mikor arra lettem figyelmes, hogy a gyerekemnek azt mondja : "Jajj, te olyan kis buta gyerek van!"

Én olyan mérges voltam, hogy lekevertem neki egy pofont. Tudom, hogy rossz döntés volt, de elöntött a düh, hogy a gyerekemnek ilyet mond a szemébe. Ami nem igaz, másrészt ilyet nem mondunk senkinek, nemhogy egy gyereknek.


Azóta én vagyok a család fekete báránya, mert a sógórnő nem úgy gondolta és nem is azt mondta hogy buta hanem, hogy rossz, mert az előbb levert egy sütit! csak én hallottam az egészet, de az ő sztorija él.


Ilyenkor mit lehet tenni?


2013. febr. 11. 19:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Tanulj egy kis önuralmat és ne verekedj!
2013. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%

Most jól értem pofon vágtad a sógornődet? Örülj neki, hogy nem jelentett fel.


Nem jó úton haladsz, azt hiszem nálad ez csak az utolsó csepp van itt más elégedetlenség is a részedről. Kevés pénz, rossz szex, rossz férj, szar és unalmas élet.


Kérj bocsánatot, és ha ennyire nem bírod őt látni, akkor találkozzatok ritkábban pl. karácsonykor. Menj el pihenni valahová esetleg a saját kis családoddal.

2013. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
hát szerintem igazad volt! lehet hogy kicsit higgadtan kellet volna kezelni , mondjuk leulni megbeszelni.amugy szerintem kerj bocsanatot , csaladban ez ugy is megoldodik:) es ha valaki felhozza neked ezt akkor ved meg magad es mond el milyen szemet lada volt veled es a fiaddal!!
2013. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem akkor ott en is lekevertem volna egy pofont.Nyaron volt hogy ket eves kisfiam homokozoba volt.Benne ült egy 4 éves kisfiu is.Anyukaja mellette.En.elmentem fel perce a lanyomat a hintaban meglökni.Erre mit hallok:A nö szoszerint kiabalta fiamra :Hogy mindjart megverlek mit kepzelsz magadrol?Döbbenten alltam meg,hogy a két éves fiam a homokozoban mindezt azert kapta,mert egy kanállal a kisfiu nadragjara öntötte a homokot.(Homokozoban).odaléptem és megrángattam az anyukát,hogy igenis ne ordibaljon egy ket evesre,szoljon nekem ha kinja van.Visszagondolva barcsak jol megtapostam volna a ràngatàs helyett.Kedves kérdezö!Jol tetted,igen valahol van.egy hatàr ahol mar a.türelem elfogy.Amugy megnyugtatlak:Kislanyom 2 evesen ejjel nappal.szoba tiszta lett.Fiam lassan 3 éves,éjjel nappal pelenkat visel.
2013. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 frankief válasza:
71%
Engem is biztos elkapott volna a düh. Ha az én gyermeknek mondanának ilyet biztos hasonlóan reagálok. Ne más formálja az én gyerekem. Nehéz helyzet megértem, hogy irritál a sogornőd. Néha nehéz elviselni a rokonokat, de hát őket nem válogathatjuk meg próbálj meg vele beszélni ha nem megy tényleg hanyagold a találkozásokat szerintem különülj el.
2013. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Az se valami jó példa hogy a fiad előtt pofozkodsz.

Ne is csodálkozz ha mindenki a sógornőd mellé áll.

Te egyébként ugyanolyan hibás vagy mint a sógornőd, mert végül is te versenyzel.

A legtöbb beszólásra mondhattad volna azt

"kedvesem! A te lányod is büdösek szarik" és ezzel a témát le is zárod. Ha nem veszed fel a harcot akkor megunta volna a kötözködést..

2013. febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
4. vagyok.Az anyuka akit irtam uj szomszedom lett akkor(3 tömb vàlaszt el)megoldottam hogy mas helyekre megyünk jatszani,szoval probald kerülni te is,hidd el jot tesz.
2013. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

Nem kellett volna pofozkodnod az tény, pláne nem a fiad előtt. Viszont az okot megértem.

Én azt javaslom neked, hogy bármennyire is fáj, dacot félretéve legyél te az okosabb ismét és kérj bocsánatot a sógornőtől, majd mondd el neki, hogy miért szakadt el nálad a cérna és kérd meg ezután figyeljen oda arra amit mond és pláne ne szólogasson oda ilyeneket egy kisgyereknek. Én tovább mennék és elismerném, hogy lehet az én gyerekem sosem lesz számára tökéletes, de a gyenge emberek fegyvere a "kinek a lova nagyobb" játék.

2013. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tudom, hogy a pofon helytelen volt, de azt is, hogy valahol nagyon kijárt neki.

Éppen ez az, hogy soha nem szóltam neki semmit, mikor ezeket mondta. Nem versenyeztem vele, annak mi értelme van?

Hosszú ideig gyűlt a harag bennem, lehet, hogy vissza kellett volna szólni neki az ő stílusában. Leültem vele kétszer is beszélni, látszólag megértette,de utána minden ment tovább ahogy szokott.

A pofonért bocsánatot kértem, pedig többet érdemelt volna.

2013. febr. 11. 20:14
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
Utolso nem süllyedsz el a tragar beszolasodert?Neveld meg magad te utolso...senki.
2013. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!