Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában miért...

Ebben a kategóriában miért mindenre az a válaszotok, hogy "költözz el"?

Figyelt kérdés
Ha egy tininek épp gondja van otthon (mert melyik tininek ne lenne, ez így természetes), akkor rögtön jön 20 költözz el válasz. Vagy tényleg, bárkinek bármi baja van otthon, akkor költözzön el. Segítséget várnak itt az emberek általában, és egy költözz el általában egyáltalán nem megoldás. (természetesen lehetnek kivételek)
2013. febr. 11. 15:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
80%

Azt én sem értem, amikor csip-csup problémák miatt írják ezt. Hogy nem kap zsebpénzt bulizni, nem akarják elengedni ide-oda, nem gazdag az anyja stb.


De van, amikor ez a megoldás. Még akkor is, ha nem legális. Pl. ha agyba-főbe verik a gyereket, ha az alapvető szükségleteire sem költ a szülő, de magára vagy az aktuális párjára igen, ha mindennap súlyos

atrocitások érik otthon (vagy azért, mert becsúszott gyerek, és "ő tette tönkre a házaspár életét" vagy mert meleg, vagy mert nem olyan az értékrendje, vallása, stílusa stb., mint a szüleinek/a családnak)... vannak embertípusok, amiket nem lehet megváltoztatni. És ilyen esetekben az elköltözés a legoptimálisabb megoldás. Persze ha a gyerek 14 éves, akkor a kolin kívül nagyon nincs lehetőség erre, akkor pl. azt szoktam írni, hogy kezdjen el egy olyan hobbit, amibe bele tud feledkezni... lehetőleg olyat, amibe nem kötnek bele (pl. ha korlátozzák a ki-be járását, akkor ne a lovaglást válassza).

2013. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
33%
20-on évesen már nem alapjog hogy otthon lakjon ha nem tudna máskép megélni akkor sem, vagy nyelje le a békát vagy költözön.
2013. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
19%
csak azért,költözz el!
2013. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem tűnik soknak a költözz el válasz.


Alapvetően 3 válasz lehetséges(tömören):

-fogadd el és alkalmazkodj

-beszéljétek meg,kompromisszum

-költözz el


Ritkán válaszolok ebben a kategóriában a problémás kérdésekhez,de sok 16-22 éves csak hisztizik hülyeségek miatt.Nekik mindegy mit válaszolsz semmire sem hajlandók.


Komoly gondoknál árnyaltabb a helyzet,de ott vannak szép számmal valóban segíteni akaró válaszadók(és tényleg meg akarja oldani a gondjait a kérdező), akik normálisan próbálnak segíteni.

2013. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt azért,mert a költözz el, a legegyszerbb, amit meg lehet mondani ilyen esetben.

Másrészt, sok esetben tényleg az a megoldás.

2013. febr. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én olyan esetekben írtam régen hogy költözz el, amikor a feleség panaszkodott hogy veri a férje. Aztán rájöttem, hogy ha meg akarná szüntetni ezt az állapotot, úgyis elköltözne, nem a hozzászólásokon múlik.


Az tényleg vicces amikor a 16-20 éveseknek ajánlgattják hogy költözzenek el, hiszen egy normális ember olyankor már 3 egyetemre jár egyszerre, eltartja magát és azért a szüleinek is küld pénzt, és 8 helyen vezeti a háztartást. Ezen csak röhögök, nem kell komolyan venni. Szerintem mindenki lakjon otthon és tanuljon amíg van lehetősége, abból baj nem lehet.

L21

2013. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!