Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csináljak patáliát, vagy...

Csináljak patáliát, vagy csukjam bea szemem és nyeljem le a békát?

Figyelt kérdés
A férjemmel megbeszéltük, hogy kell vegyünk valamit, mondta, majd ő megveszi,mivel műszaki dolog jobban ért hozzá, amúgy is munkából könnyebb, stb, egyet is értettem, nem is érdekelt annyira. Erre a dologra szántunk 100.000ft. Hívott, de kicsi gyerekkel vagyok itthon, 1 perc múlva visszahívtamés mondta hogy 200.000 megvette a cuccot. Azt hittem elájulok,mondtam hogy nem sok az egy picit? És csak oda ment, megvette, nem nézett körül már üzletekbe, mondtahogy hívott de nem vettem fel, ő meg már kérte a blokkot. Tátva maradt a szám, eddig egy 1000 ft akármit is megbeszéltünk, ő meg ennyi pénzt költ locsolóberendezésre? Nemsokára hazajön és tudom azt várja, hogy óriási cirkuszt cisnálok,de gondoltam előbb írok ide, hogy lenyugodjak, nem akarom leszedni a fejét, de azért szeretném tudomására hozni, hogy ennyi pénzről jobb lenne ha ketten döntenénk, mert ez egy havi megélhetésünk. Eddig mindig ketten döntöttünk mindenről. Megnézhettük volna máshol is, vagy ő....de így beleugrani...hát nem tetszik egyáltalán.
2013. febr. 11. 13:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Hát én nem nyelném le,meg locsolnám vele rendesen
2013. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

2 dolgot lehet csinálni:

1-már megvette, elfogadod és kár ezen felhúzni magad

2-leultok ész szépen megbeszélitek/megmondod, hogy kevesebbet szánsz rá, nincs ennyi rá és visszaviszi az uzletbe. Néztek más uzletben olcsobbat.


Szerintem felesleges az elején leordítani a fejét, abbol jól nem sul ki. A férfiak konnyelmuek, hamarabb kifolyik a pénz a kezukbol.


26N

2013. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Pasi, elcsábult;) Én is voltam már így a férjemmel, pedig mi is minden kiadást megbeszélünk, de egyszer ő is vett egy autót, úgy hogy velem nem beszélte meg. Vagyis a tervről tudtam, és azt is hogy elmegy megnézni, hát mikor hazaállított vele, én levágtam egy hisztit. Azóta máshogy látom, szégyellem is magam miatta utólag. Mert megoldotta úgy, hogy a családnak emiatt nem kellett lemondani semmiről, és hát felnőtt ember, hadd hozzon néha nélkülem is döntést, nem vagyok a gyámja:) Szerintem egy pár ilyen bele kell hogy férjen egy kapcsolatba:) Úgyhogy szerintem ne dúld fel magad rajta!
2013. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"mert ez egy havi megélhetésünk" - szerintem ezen van a hangsúly. A hisztinek, veszekedésnek én sem vagyok a híve, de ha egy havi megélhetésünket elköltené a megkérdezésem nélkül, nagyon csalódott lennék, és biztos beszélnék vele erről.


Fordított helyzetben ő hogy reagált volna? (akár ugyanennek a terméknek az esetében)

2013. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hol vette a cuccot?
2013. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj patáliát és ne is nyeld le, beszéljétek meg normálisan, hogy nem kellett volna dupla annyit költenie rá, mint megbeszéltétek.

Egyébként férfit nem engedünk elektronikai cuccok közelébe egyedül :)

2013. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, valami raktárba...mondván ott olcsóbb, de hogy hol, azt nem tudom.

Azt gondolom, hogy várnia kellett volna, hogy tudjuk megbeszélni, megvehette volna holnap is, nem kapkodnak érte tuti.

2013. febr. 11. 13:53
 8/21 anonim ***** válasza:
14%
Jól van kamu kérdés ez is.
2013. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Sok minden történhetett, amiről te nem tudsz.

-Körbenézett a neten, és ez a 200ezres jobban megéri mint a 100ezres

-A 100ezres elfogyott a boltban és már csak drágábbért lehetett venni

-200ezres jobban megtetszett neki, boltban rábeszélték. Volt félretett pénze átgondolta.

Az hogy veszekednék-e vele attól függ, hogy milyen a férjed. Az én férjem pl. jól ért a pénzhez 100%ig megbízok benne, hogy mit, mennyiért vesz. Szóval hogyha nem is beszélnénk meg, és drágábbért venne műszaki cikket (amihez nem is értek-ahogy te sem, mert írtad) akkor nem rendeznék patáliát, csak max annyit kérdeznék, hogy miért ez vetted meg? És elmondaná. Mivel férfi, valószínű felsorolná az összes tulajdonságát, alátámasztaná racionálisan, elhinném, mert bízok benne, hogy ez a szuper locsoló megérte az árát és jó lesz nekünk.

DE ha a férjed nem ilyen, hanem csak elcsábult és többet költött a kelleténél, akkor lehet szóvá tenném a dolgot. De azt mérlegeld azért, hogy még így is belefértek a havi költségvetésbe. Ha igen, és nem gyakran csinál ilyeneket, akkor örülj vele, kár veszekedni. Vett magának egy drága játékszert :D Viszont, ha kifolyik a kezéből a pénz, és most így hónap végén már nem tudtok tejet-kenyeret venni, akkor érdemesebb megbeszélni és visszavinni az üzletbe.

2013. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy attól is függ mit vett. Ha egy mobilt akkor azért kiakadnék :) De 200 ezer jó minőségű műszaki dologra "nem sok" Sajnos.
2013. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!