Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van jogom felkeres...

Szerintetek van jogom felkeresni a gyerekemet vagy ne rondítsak bele az életébe?

Figyelt kérdés

16 évesen szültem, sokáig nem akartam tudomást venni a terhességről, majd örökbe akartam adni. De a volt párom, az apa azt mondta, hogy majd ők felnevelik a szüleivel (ő már 23 volt, volt munkája, pénze, engem nem akart, de a babát igen) A kislányom most 8 éves. Nekem is rendbejött az életem. Nagyon bánom amit tettem, szégyenlem is, de már nem tudom visszaváltoztatni.

Annyit tudok róluk, hogy már ketten élnek pár éve.

Hagyjam, őt már elvesztettem vagy lépjek?



2013. febr. 4. 12:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
ja, és azt hozzátenném még (16-os vagyok), hogy arra is készülj fel, hogy elutasít. nem tudhatod. nehogy összeomolj majd emiatt, sajnos benne van a pakliban
2013. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Azt is megértem majd, ha nem lesz rám kíváncsi, vagy nem fogad el, de szeretném megpróbálni, mert ha nem teszem, akkor semmi jó nem sülhet ki belőle, így pedig igen.

Nem akartam/akarok rossz anyja lenni. Abból kijutott nekem is, én is így kezdtem az egészet, hülye voltam, nem kerestem megoldást, úgy gondoltam jobb így mindenkinek. És ebben lehet van is valami, de a mostani eszemmel már máshogy döntenék.

2013. febr. 4. 13:41
 23/32 anonim ***** válasza:
mikor akarod felvenni az apukával a kapcsolatot?
2013. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Mihelyst összeszedtem a bátorságom. Lehetőleg a napokban valamikor.
2013. febr. 4. 13:52
 25/32 anonim ***** válasza:
16 évesen nem lehetett könnyű neked,ne hibáztasd magad,még nem késő
2013. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Próbáld meg.Ha szerencséd van ,lesz annyira kíváncsi a kislány nem zárkózik el.Nem tudhatjuk neki mi jár a kis fejébe,hányszor bujik elsírni mert neki nincs anyja...ne add fel ha érzi látja kitartasz még jól is elsülhet.nem lesz egyszerű sem neked sem neki..hajrá
2013. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Tényleg csak akkor próbáld most ezt meg,ha utána is keresed rendszeresen.Nekem apám olyan,hogy pár évente felbukkan,hogy akarja tartani a kapcsolatot,ez tart egy-két napig,majd eltűnik és telefont se veszi fel.Így már nem is érdekel.

Szóval,ha tényleg akarod akkor hajrá,szurkolok.:)

2013. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Tényleg nem bunkóságból kérdezem de miért nem kerested eddig? Mármint úgy értem hogy az apa nevelte volna de te hetente meglátogatod.

Csak akkor menj el hozzá ha komolyan gondolod és vállalod hogy ezután kelleni fog neked, akkor is ha elveszted a munkád vagy bármi más lesz.Szóval mindig. annál nincs rosszabb mint mikor ki be járnak valaki életében. A férjemet is eldobálta az anyja hol kellett hol nem. Soha nincs késő.

2013. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Azt írtad, csak a babát akarta, téged nem? Hogy-hogy? Szerintem jó, ha megpróbálod megkeresni. Csak hát nem lesz könnyű. De hát ezt tudod.
2013. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Jogod nem biztos, hogy van, ha az apáé a kizárólagos nevelési és felügyeleti jog, de lehetőséget adhatsz magadnak. Az apához érdemes fordulni, egy kisgyereket - nyolcéves az az ám még!) nem szabad kitenni olyan érzelmi sokknak, hogy a soha-nem-volt anyuka hirtelen előbukkan a semmiből.


Javaslom, nézd meg a Tűzfény c. filmet. Mondjuk előtte, mielőtt találkoznál a pasival.

2013. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!