Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hagyjam el a férjemet,...

Hogy hagyjam el a férjemet, aki a gyerekemet neveli annak ellenére, hogy nem tőle van, mindig mellettem állt, de már nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés
Üdv, tanácsot szeretnék kérni.19 éves egyetemista voltam, mikor terhes lettem egy alkalmi kapcsolatból, ezután ismertem meg a férjemet, szerelmes lett belém, mikor megtudta, hogy mi a helyzet, azt mondta, hogy minden rendben lesz, nem fog elhagyni, neveljük együtt. Képes volt úgy összekötni az életét egy lánnyal a húszas évei elején, hogy tudta, hogy más gyerekét kell majd nevelnie, ő meg még nagyon fiatal volt, simán találhatott volna mást is, de neki én kellettem. Végigcsinálta velem a terhességet, megszületett a lányom, imádja első perctől fogva. Összeházasodtunk, lett egy közös otthonunk, segített, hogy befejezzem az egyetemet, hogy tudjak dolgozni. Szinte mindent neki köszönhetek, hogy szeretett és társam volt, egy jó ember, de már egy jó ideje nem vagyok boldog vele és ezen nem tudok változtatni. Sokszor nem tudja elfogadni, hogy dolgozom, hogy olyan a munkám, amihez utazgatni kell, nem tudok mindig rendelkezésre állni, mert csak így tudom magunkat eltartani, ő fizikai munkát végez, de nem elég a fizetése, ha az én munkámban nem teszek lépéseket, akkor nem tudunk megélni. Úgy érzem nincs már meg a tűz, valamiért más lett a felfogásunk, más körökben mozgunk. Nem akar semmit változtatni, régóta nem voltunk sehol együtt, mert neki ehhez nincs kedve, nem akar belevágni semmi újba, mert neki jó így az élete. Régóta szeretnék visszaköltözni a fővárosba, mert engem odaköt a munkám, ő is jobbat találna, a gyerek is odajár iskolába, nem kéne összesen napi 3 órát utazni, de neki tökéletes ez az élet, ami itt van. Próbálom megoldani a problémákat már vagy 2 éve, de egyre jobban elhidegülök tőle és már nem látok semmi esélyt. Erről beszéltem vele számtalanszor és teljesen összetört, mondta, hogy beszéljük meg. Nem tudom mit tegyek, mert még mindig szeretem emberileg, de már nem úgy, ahogy kéne, nem vagyok boldog, de ugyanakkor tisztelem és félek, hogy tönkrevágom idegileg. Mit tehetnék ebben a helyzetben úgy, hogy a lehető legkevesebb fájdalmat okozzam, de mégis mindenkinek jó legyen? Köszönöm annak, aki elolvassa.
2012. nov. 28. 20:14
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
58%

Hú, hát elég nehéz helyzet. De nem hiszem, hogy szeretné, ha szimpla hálálkodásból maradnál vele.

Próbálj vele beszélni erről újra, hogy boldogtalan vagy.

2012. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
81%

Mérlegelned kell.


1. Azért nem szereted, mert neki minden jó ahogy van és nem a te igényeid szerint folynak a dolgok?


2. Azért nem szereted mert tényleg nem vagy már boldog és ha költözne is elhagynád hisz nem vagy az?


Nem mindegy , hogy valakit azért hagysz el ennyi segítség után mert éppen nem úgy vannak a dolgok ahogy te akarod, vagy azért mert tényleg nem vagy boldog.

Költözni nagy felelősség, mi lesz addig amíg nem talál munkát Pesten? El tudod tartani az egész családot?

Megérthetnéd, hogy mitől fél és igen, kommunikálni kell meg kompromisszumokat kötni, nem felvetni, hogy ez lesz mert ha nem akkor elhagyom kifogásként megjelölve, hogy "nem vagyok boldog" ha meg változtat akkor jaj de szeretem.

2012. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
92%
Egy komoly párterápia kellene ide, ezt a dolgot mi, ismeretlenek aligha tudjuk érdemben segíteni...
2012. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
90%

Igazándiból semmi rosszat nem mondtál róla azon kívül, h fásult. Mondd el neki ezt amit itt leírtál és kérd meg menjen el Veled párterapeutához. Olyan érzésem van, h szereted még ezt az embert csak Ő valamiért elkezdett lefelé csúszni egy lelki lejtőn és kicsit vissza kell hozni az életbe. Én a párterápiát javaslom első körben. Mondd meg Neki, h nem vagy boldog és ha ennyit nem tesz meg a kapcsolatotokért akkor lehet, hogy ő sem szeret már és jobb lenne külön utakon járni. Próba cseresznye!

24/N

2012. nov. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
14%
Vagy elhagyod (kockáztatva ezzel egy idegösszeroppanást amit majd kihever ) vagy pedig beszerzel magadnak egy szeretöt.Nem érdemes tönkretenni magad egy olyan kapcsolatban ami már nem boldogit,minden perc elvesztegetett az életedböl.Ha elköltöznél a fövárosba a gyerekeddel akkor jobb lenne ?Boldog lennél?Elképzelted ezt elöre,lehet hogy egyedül lennél mert mennél idösebb valaki annál nehezebb nöként párt találni pláne gyerekkel.Ez a kapcsolat nem lesz jobb ne is áltasd magad,tehát ha valamit még ki akarsz hozni az életedböl akkor cselekedni kell és nem vacilálni.
2012. nov. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
74%
Ez így nem jó.Ő nem akar,te pedig szeretnél menni,és mivel nem vagy boldog,lépni is fogsz.Itt már csak az lesz a kérdés hogy veled tart-e.
2012. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem vagy boldog,mert tévedésben vagy azzal mi tehet boldoggá. A szerelem mulandó dolog,nem lehet bízni benne. Főleg miután elszáll és meglátod az illető valódi arcát!! A párodnak legalább már ismered és tudod,hogy jó ember és szeret téged, nem csak (ki)használ.Ne dobd el olyan könnyen, főleg ha szeretne a kedvedre tenni!

Leginkább a jövőre vonatkozó terveket,vágyakat kellene egy hullámhosszra hozni.Próbáljatok meg változni együtt!!!! Hidd el mással se nyernél jobban,csak max. átmenetileg és utána ugyanúgy jönnének a problémák!

Ha meg a szenvedély hiánya miatt egyszer félrelépsz, soha ne áruld el neki és ne hagyd el a másikért. Az emberség fontosabb a szenvedélynél!!!!

2012. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
91%
Először mikor olvastam, azt gondoltam de jó, hogy elkerültél engem :) hálátlan nőszemély azonban tovább olvasva más a helyzet. Mást nem tehetsz visszaköltözöl, ha gyakorlatilag a fővárosba köt minden munka, iskola, és ott a megélhetés nem biztosított. Mond el ezt a párodnak és ultimátum költöztök ha veletek akar élni jön ha nem akkor marad. De felvetődik ott boldogok lesztek e vagy csak megszokásból vagy sajnálatból vagy vele amivel a legjobban bántod meg ha kiderül. Először ezt kéne tisztázni mit érzel iránta ha minden ok akkor ezerrel munkát keresni neki és ha megvan az új meló akkor költözés.ha nem akarod vele a további életed elképzelni akkor minél hamarabb hagyd el.
2012. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tulajdonképpen az egyik válaszoló fogalmazta meg a problémát: valamit még ki szeretnék hozni az életünkből. Sajnos régóta élünk ilyen sivár életet, befásult, nos ez a szó bántó, de valamennyire igaz. Nagyon nagyon szerettük egymást, de mióta ennyire mások lettek az igényeink, valami elveszett. Nem a szerelemről van szó, az egy múlandó dolog és én szeretem is emberileg. De már nincsenek közös célok, itt nem az én igényeim a lényeg, hanem mindkettőnk boldogsága. Nekem több kell annál, hogy olyan életet éljünk, mint a 60 évesek, mindketten fiatalok vagyunk, mégis csak összevissza tengődünk, mert nem tudom összetartani a kapcsolatot, sokkal több lehetőségünk lenne, mégis neki mindenre az a válasza, hogy neki így jó és semmi nem érdekli. Azt hiszem, főleg az vezetett idáig, hogy elmaradoztak a közös élmények és már nem tudunk hova fejlődni, mert nem hajlandó.
2012. nov. 28. 20:51
 10/52 anonim ***** válasza:
94%

Azt nem írtad, most hány éves vagy.

Igazából a véleményemet már tökéletesen megfogalmazta a 7-es válaszoló. Te egy ábrándot kergetsz, és erre sajnos csak akkor fogsz rádöbbenni, ha kilépsz ebből a kapcsolatból a totál bizonytalanságba és mégsem jön össze akit szeretnél. Arra is gondolj, hogy a kislányodat mennyire megviselné. Az én sztorim ugyanez, csak 7 éves volt a lányom, amikor férjhez mentem egy olyan emberhez akivel az első perctől imádják egymást. Volt e konfliktusunk? Volt bizony! Sőt, megéltük a poklot, mert mi is a "boldogságot" kerestük, ami egy idő után elfásult. A válás küszöbén azonban leültünk megbeszélni mindent és rájöttünk, hogy nem ér semmi más annyit, hogy feláldozzuk a kapcsolatunkat. Ehhez nagyon sok szeretet kell és akarat. Kompromisszumokkal van teli a legjobb házasság is, hiszen működnie kell valamitől. Üljetek le, beszéljétek meg, vagy menjetek családterápiára.

Akárhogy döntesz, mindenkinek nem lesz jó, ezt fogadd el.

2012. nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!