Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hagyjam el a férjemet,...

Hogy hagyjam el a férjemet, aki a gyerekemet neveli annak ellenére, hogy nem tőle van, mindig mellettem állt, de már nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés
Üdv, tanácsot szeretnék kérni.19 éves egyetemista voltam, mikor terhes lettem egy alkalmi kapcsolatból, ezután ismertem meg a férjemet, szerelmes lett belém, mikor megtudta, hogy mi a helyzet, azt mondta, hogy minden rendben lesz, nem fog elhagyni, neveljük együtt. Képes volt úgy összekötni az életét egy lánnyal a húszas évei elején, hogy tudta, hogy más gyerekét kell majd nevelnie, ő meg még nagyon fiatal volt, simán találhatott volna mást is, de neki én kellettem. Végigcsinálta velem a terhességet, megszületett a lányom, imádja első perctől fogva. Összeházasodtunk, lett egy közös otthonunk, segített, hogy befejezzem az egyetemet, hogy tudjak dolgozni. Szinte mindent neki köszönhetek, hogy szeretett és társam volt, egy jó ember, de már egy jó ideje nem vagyok boldog vele és ezen nem tudok változtatni. Sokszor nem tudja elfogadni, hogy dolgozom, hogy olyan a munkám, amihez utazgatni kell, nem tudok mindig rendelkezésre állni, mert csak így tudom magunkat eltartani, ő fizikai munkát végez, de nem elég a fizetése, ha az én munkámban nem teszek lépéseket, akkor nem tudunk megélni. Úgy érzem nincs már meg a tűz, valamiért más lett a felfogásunk, más körökben mozgunk. Nem akar semmit változtatni, régóta nem voltunk sehol együtt, mert neki ehhez nincs kedve, nem akar belevágni semmi újba, mert neki jó így az élete. Régóta szeretnék visszaköltözni a fővárosba, mert engem odaköt a munkám, ő is jobbat találna, a gyerek is odajár iskolába, nem kéne összesen napi 3 órát utazni, de neki tökéletes ez az élet, ami itt van. Próbálom megoldani a problémákat már vagy 2 éve, de egyre jobban elhidegülök tőle és már nem látok semmi esélyt. Erről beszéltem vele számtalanszor és teljesen összetört, mondta, hogy beszéljük meg. Nem tudom mit tegyek, mert még mindig szeretem emberileg, de már nem úgy, ahogy kéne, nem vagyok boldog, de ugyanakkor tisztelem és félek, hogy tönkrevágom idegileg. Mit tehetnék ebben a helyzetben úgy, hogy a lehető legkevesebb fájdalmat okozzam, de mégis mindenkinek jó legyen? Köszönöm annak, aki elolvassa.
2012. nov. 28. 20:14
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
95%

"de már nem vagyok boldog" -egy nő ismerősöm jutott eszembe,aki elhagyta férjét és sok hányattatás után egyszer csak azt mondta csendesen sírva: nem tudtam, hogy milyen boldog VOLTAM.

Azt tanácsolom, mielőtt bármit tennél, olvasd el Tolsztoj: Anna Karenina című regényét. /És a többit, a Háború és békét/ Mire végére érsz, a kérdéseidre, tudni fogod a választ.

2012. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
92%

Miért csak magadra gondolsz? A lányodra miért nem? Miért kergeted a boldogság illúzióját? Miért gondolod, hogy ha elválsz, akkor mással boldogabb leszel?

Talán az a bajod, hogy ő nem diplomás és többnek érzed magadnál nála? Esetleg a barátaid befolyásolnak?

Nem biztos, hogy Pesten jobb lenne nektek.

Azt sem értem, hogy a mai nők miért akarnak mindenáron boldogok lenni? A boldogság csak illúzió, mely hamar elillan. Senki nem boldog egész életében. Minden házasságban vannak hullámvölgyek. De mindkettőnek kell tenni azért, hogy ez elmúljon.

Nem írod, hogy mit próbálsz tenni a problémák megoldásáért.

De abból amit leírtál, úgy tűnik, hogy neked csak az a megoldás, amit te akarsz.

Gondolod végig, hogy mit veszít a férjed és a lányod a válással, És te nyersz-e vele valamit?

Egy párterápia biztosan nem ártana.

2012. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Elnézést, tényleg nem írtam, most 30 éves vagyok, ő 35. Félek a válástól és minden velejárójától, elsősorban a gyerek és a közte levő viszony miatt, mert imádják egymást, másrészt attól, amit okozok neki, illetve nyilván hogy rosszul döntök és sosem találok még egy olyan embert, mint ő. Sok nehézségen mentünk már keresztül, tulajdonképpen az egész életünk erről szól. De nem lehet mindig így élni, most tartok ott, hogy előrébb léphetnék, már neki is találtam munkát, fel is vették volna, de neki nem kellett. Mindig ugyanaz a szürke élet, 10 év múlva mi lesz, ha már most ez van? Ő nyilvánvalóan szeret, de én most jelenleg, bármilyen csúnyán is hangzik, többet teszek a kapcsolatba, mint ő.
2012. nov. 28. 21:08
 14/52 anonim ***** válasza:
100%

Bár értem, mi a gondod, mégis azt kell mondjam, -nem is értem.

Milyen tüzet keresel? A romantikus regényekét? A szerelem elmúlik, és felváltja a szeretet, a megbecsülés. Hogy lehet ezt összevetni a munkába járás kényelmetlenségével?

Lehet hogy túl könnyen pottyantál a karjaiba. Ilyen alapon a házaspárok nagy része elválhatna. Gondolkodj el, utána minden csodás lesz? Gyerekkel, biztonságos környezet nélkül?

2012. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 Pendulum92 ***** válasza:

Elején is ilyen befásult volt, nem akart semmit változtatni, vagy csak újabban lett ilyen?


Lehet, csak kicsit depressziós lett. Hajlamos az ember ilyen viselkedésre, ha ingerszegény közegben él például. Szerintem ki kéne rántani valahogyan ebből.



Nade! Ez csak akkor működik, ha ő is akarja valamennyire. Ha nem, te nem tehetsz semmit. De egy próbát megér!

2012. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
17%

12-es, azt egyetlen nőtől sem lehet elvárni, hogy feláldozza magát azért, hogy a gyereke ne éljen át válást, de mégis azt lássa, hogy anyu boldogtalan apu mellett. Sok gyerek azt kérné, hogy bárcsak inkább elválnának a szülei és ne hallgatná a vitát esténként arról, hogy ki akar szexelni, vagy hogy apu részegen ténfereg haza. Tudod ez nagyon gusztustalan tud lenni egy gyerek életében.

És egy befásult emberrel mit lehet tenni? Semmit, ő már nem fog változni. Nem azért, mert öreg, hanem mert neki jó az, ami van. És itt a probléma forrása. Nem veszi észre, hogy a felesége boldogtalan mellette.

30 évesen még nagyon fiatal vagy, aki befuthatna egy jó karriert, mivel sokan ekkor vállalják első gyermeküket, neked már ezzel sem kell megküzdened, végre pótolhatnád a kimaradt éveket. De nem, ehelyett nyugdíjas életet kell élned a férjed miatt, aki nem hajlandó semmit lépni. Hát én nem szeretnék egy ilyen házasságban élni.

2012. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat azért, amit most írok, s remélem nem nekem van igazam, de nekem úgy tűnik, hogy addig voltál mellette boldog, amíg általa révbe nem értél. Amikor ott voltál egyedül, terhesen, melletted állt, támogatott, hogy befejezd az egyetemet, s valóra váltsd a céljaid.

Most, hogy ezek így megvannak, el is tűnt a boldogság?

2012. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

Nem, ha így lenne, eltitkoltam volna és nem beszélnék tisztelettel róla. Nagyon szerettük egymást és boldoggá tett, igazi család lettünk és a gyerek is 2 boldog embert látott maga körül, ráadásul mivel elég fiatalok voltunk, ezt a kapcsolatot max lángon éltem meg, főleg 19 évesen az ember nem arra gondol, hogy de jó lenne egy apa a gyereknek, egyenes utam volt az abortuszra, a vele való szerelmet pedig nem egy idióta kamasszal való kapcsolatból származó gyerekkel a hasamban akartam megélni úgy, hogy még én is félig gyerek voltam. Körülbelül 2 éve kezdődtek a problémák, ekkor éreztem azt, hogy valami kezd elveszni. Mondtam, hogy menjünk, utazzunk el ide-oda, neki nincs kedve. Semmit nem csinálunk együtt már elég régóta és nem változtat, én meg többre vágyom, mert házas vagyok, mégsem érzek semmi érzelmi törődést.

De már azt hiszem, elégszer leírtam, hogy miért nem érzem jól magam egy jó ideje ebben a házasságban.

2012. nov. 28. 21:38
 19/52 anonim ***** válasza:
94%
Ha még érzel esélyt ennek az egésznek, akkor tényleg próbáljatok meg egy párterápiát. Szerintem ne adjátok fel ilyen könnyen, hisz mindketten jó, rendes emberek vagytok.
2012. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
17%
Arra lennék kíváncsi,hogy akik azt írják maradj benne egy boldogtalan párkapcsolatban,ők is megtennék-e ezt,mert nem hiszem.
2012. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!