Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hagyjam el a férjemet,...

Hogy hagyjam el a férjemet, aki a gyerekemet neveli annak ellenére, hogy nem tőle van, mindig mellettem állt, de már nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés
Üdv, tanácsot szeretnék kérni.19 éves egyetemista voltam, mikor terhes lettem egy alkalmi kapcsolatból, ezután ismertem meg a férjemet, szerelmes lett belém, mikor megtudta, hogy mi a helyzet, azt mondta, hogy minden rendben lesz, nem fog elhagyni, neveljük együtt. Képes volt úgy összekötni az életét egy lánnyal a húszas évei elején, hogy tudta, hogy más gyerekét kell majd nevelnie, ő meg még nagyon fiatal volt, simán találhatott volna mást is, de neki én kellettem. Végigcsinálta velem a terhességet, megszületett a lányom, imádja első perctől fogva. Összeházasodtunk, lett egy közös otthonunk, segített, hogy befejezzem az egyetemet, hogy tudjak dolgozni. Szinte mindent neki köszönhetek, hogy szeretett és társam volt, egy jó ember, de már egy jó ideje nem vagyok boldog vele és ezen nem tudok változtatni. Sokszor nem tudja elfogadni, hogy dolgozom, hogy olyan a munkám, amihez utazgatni kell, nem tudok mindig rendelkezésre állni, mert csak így tudom magunkat eltartani, ő fizikai munkát végez, de nem elég a fizetése, ha az én munkámban nem teszek lépéseket, akkor nem tudunk megélni. Úgy érzem nincs már meg a tűz, valamiért más lett a felfogásunk, más körökben mozgunk. Nem akar semmit változtatni, régóta nem voltunk sehol együtt, mert neki ehhez nincs kedve, nem akar belevágni semmi újba, mert neki jó így az élete. Régóta szeretnék visszaköltözni a fővárosba, mert engem odaköt a munkám, ő is jobbat találna, a gyerek is odajár iskolába, nem kéne összesen napi 3 órát utazni, de neki tökéletes ez az élet, ami itt van. Próbálom megoldani a problémákat már vagy 2 éve, de egyre jobban elhidegülök tőle és már nem látok semmi esélyt. Erről beszéltem vele számtalanszor és teljesen összetört, mondta, hogy beszéljük meg. Nem tudom mit tegyek, mert még mindig szeretem emberileg, de már nem úgy, ahogy kéne, nem vagyok boldog, de ugyanakkor tisztelem és félek, hogy tönkrevágom idegileg. Mit tehetnék ebben a helyzetben úgy, hogy a lehető legkevesebb fájdalmat okozzam, de mégis mindenkinek jó legyen? Köszönöm annak, aki elolvassa.
2012. nov. 28. 20:14
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
64%
20-itt 2 ember boldog 1 unatkozik, ezzel esetleg feldúlja 3 ember életét
2012. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!

A párkapcsolatokat ápolni és gondozni kell, és ujra és újra felfrissíteni.

A férjed bebizonyította a kezdetektől hogy önzetlenül szeret, elfogadott téged a szíved alatt egy idegen ember gyermekével. Te írtad, jó ember, és mindig melletted állt.

Ezek után képes lennél elhagyni őt, vagy MEGCSALNI???

Másik nő a fél életét odaadná egy ilyen önzetlenül szeretni tudó férfiért, te meg eldobod???

Ha ezt megteszed, megérdemelnéd hogy boldogtalanul éld le az életed!!!

2012. nov. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
36%
21: azt írta boldogtalan,gondolom nem két napja.Elhidegült tőle,párszor már elmondta ezt neki,mégse változott semmi.Nem hiszem hogy még 10évet kellene várni,hogy talán lesz valami változás.
2012. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
16%

21-úristen, milyen hülye felfogásod van. Aki boldogtalan, az unatkozik? Nem hiszem, hogy unatkozna, mikor dolgozik, meg gyereket nevel. A gyereke sem lesz boldog, ha látja, hogy az anyja boldogtalan.

Oké, szép tett volt ez a sráctól anno, na de örök életre rabszolga maradjon a nő? Írta, hogy elvetette volna, ha nem jön az életébe a férje. Ergo nem egy egyedülálló leányanyán segített és senki sem kérte meg rá, csupán szerelmes volt.


Nem hiszem, hogy emiatt rossz ember lenne, a férje mit tesz azért, hogy ne tegyen fel ilyen kérdést vadidegeneknek? Egy 30 éves nőtől senki ne várja már, hogy vergődjön egy érzelemmentes kapcsolatban, csak mert anno a férfi törődött vele.

2012. nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
81%
te 24-es, te egyáltalán nem vágod hogy mit jelent egy más gyermekével viselős nőt elfogadni gyermekestől, és a gyereket sajátként szeretetben felnevelni!! Na neked sem lennék a férjed, inkább a kecske!
2012. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
85%
24- a lehurrogott 21 -es vok: igen, nem kell a "boldogság kék madarát" hajkurászni, az okozza a boldogtalanságot - sajnos, úgy néz ki, megunta a gyöngéd és segítő társát, ezért "boldogtalan". Ez van.
2012. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
18%
Neked még kecske sem való. Amúgy meg elismétlem, hogy felfogd: egy embert nem lehet rabszolgaságra kötelezni csak azért, mert a társa tett érte valamit valamikor. És pont hogy azt írja, nincs érzelmileg már semmi régóta, ergo a férje elhanyagolja. Élj te egy befásult emberrel, akinek annyi az élete, hogy elmegy dolgozni, meg hazajön.
2012. nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
92%
Azért szerintem ez messze áll a rabszolgaságtól....az kb. ott kezdődik, hogy a nőnek kell munka mellett minden otthoni teendőt is ellátnia, míg a férje fütyül arra, hogy a párja mennyire fáradt, ő inkább sörözik a Tv előtt, vagy a kocsmában.
2012. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
Igazad van, a rabszolgaság még a boldogtalanságnál is jobb. Szerintem ennyi erővel meg se kéne házasodni, ha egy 30 éves fiatal nőre ilyen élet vár.
2012. nov. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
90%
24-es és 27-es, ez tipikus önző rib@nc gondolkodás. Ha elolvasnád rendesen amit a kérdező írt, hogy csak az utóbbi 2 évben laposodott el a kapcsolatuk, és előtte BOLDOG volt a kapcsolatban, akkor rájönnél arra hogy 2 egymással 9 évig boldogan együtt élő embernek érdemes mindent megpróbálni a kapcsolatuk megmentése érdekében, saját magukra és a gyerekre való tekintettel is. Egy párkapcsolat az önzetlenségről szól, nem az önzésről!
2012. nov. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!