Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van jogom felkeres...

Szerintetek van jogom felkeresni a gyerekemet vagy ne rondítsak bele az életébe?

Figyelt kérdés

16 évesen szültem, sokáig nem akartam tudomást venni a terhességről, majd örökbe akartam adni. De a volt párom, az apa azt mondta, hogy majd ők felnevelik a szüleivel (ő már 23 volt, volt munkája, pénze, engem nem akart, de a babát igen) A kislányom most 8 éves. Nekem is rendbejött az életem. Nagyon bánom amit tettem, szégyenlem is, de már nem tudom visszaváltoztatni.

Annyit tudok róluk, hogy már ketten élnek pár éve.

Hagyjam, őt már elvesztettem vagy lépjek?



2013. febr. 4. 12:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben először az apával venném fel a kapcsolatot. Egy annyi idős gyerek már biztosan érdeklődik, hogy hol van az anyu. De azt meg az apuka tudja, hogy a gyerek mennyire érdeklődik felőled. Szerintem ülj le az apukával és közösen beszéljétek meg, hogy mi lenne a legjobb a gyereknek.
2013. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Először is, szerintem soha nem késő. Ha a gyerek szeretetet kap, azzal csak nyerhet. Először kérdezd meg az apát, hogy neki mi a véleménye erről. A kislány 8 éves, elég nagy mr, viszont még kicsi is. Ő még meg tudna bocsátani, még ha nem is értene mindent meg. De amint írtam, ha megbocsát és szeretetet kap, akkor ő csak nyert az üggyel. Egy próbát megér. De ne törj ajtóstól a házba, ne állj elé, hogy én vagyok az anyád, csak eddig nem kerestelek. Az apát vond be először, majd az ő segítségével lassacskán közeledhetsz a gyerekhez is. De csakis úgy, hogy ő ne sérüljön lelkileg.
2013. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg mindenképpen elöször csak is az apával vedd fel a kapcsolatot. A kislányt ne keresd amíg apuka elö nem készítette a terepet.


Ja és csak is akkor ha igazán anyukája akarsz lenni neki innentöl. nem akard magadhoz venni semmi de semmi esetre sem, de ha az élete része akarsz lenni, akkor csinálj mindent úgy ahogy apuka mondja.

2013. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani h első körben az apával vedd fel a kapcsokatot.
2013. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen keresd meg az apukán keresztül, mert lehet késõbb a lányod fog keresni, mindent bele!!
2013. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog a nyakadba ugrani, az biztos. Most nem fogok predikalni, hogy hogy tehettel ilyet, mert azzal nem mesz semmire.

Eloszor is az apaval vedd fel a kapcsolatot, kerdezd meg ot, hogy engedi e, hogy mit gondol, hogy reagalna a lany. O feladata felvezetni teged, ha egyaltalan akarja. Ha pedig megengedi, legyel nagyon halas, ha talalkozhatsz a gyermekeddel, ne varj semmit meg, csak lazan beszelgessetek, jatszatok, ne probalj meg tul koran tul kozel kerulni hozza. Eloszor biztos tavolsagtarto lesz. De ha ezt akarod, nagyon gondold vegig. Ha belekezdesz, akkor onnantol kezdve rendszeresen kell latogatnod. Nem teheted meg azt vele, hogy megszeretteted magad vele, aztan megint hajitod. Jol kerdezd ki az apat mindenrol, amirol tudni kell a gyermekedrol. Kedvenc jatek, mese, suli. Legyel naprakesz a temaban. Lassa, hogy erdekled.

(Anyam es apam elvaltak, mikor 2.5 eves voltam kabe. Apamhoz kerultem 3 tesommal. Anyam nem nagyon erdeklodott felolunk, kezdetben volt 2 hetente lathatas, de miutan o nem nagyon erolkodott, ez ritkult, vegul mar nem mentunk. Most 25 ev tavlatabol probal kapalozni. En nem erzek anyam irant semmit. Legfokepp azert nem tartottam vele a kapcsolatot, mert soha nem erdeklodott felolem. 17 eves volt, mikor anya lett, apam 21 volt. Van egy 2 evvel idosebb noverem es egy 2 evvel fiatalabb ocsem. Ocsem fel eves voltk, mikor elment anyam. Szoval valamennyire tudom, mit erez gyermeked veled kapcsolatban) Az is lehet, hogy apuka azt mondta a gyereknek, hogy meghaltal, s igy egy idillibb kepet tudott kialakitani rolad. Keresd fel az apat.

2013. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%
Azért vhol érthető h 16 évesen nem állt készen az anyaságra... Hogy miért kellett 8 év h elhatározza felkeresse őt/őket,arra is biztos van ok.
2013. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Én is az apán keresztül gondoltam, hogy felkeresem. Szerintem megengedné, hogy lássam. Komolyan gondolom a kapcsolatfelvételt, szeretném megismerni. Tudom, hogy hibáztam, de ez ellen már nem tudok tenni.

Csak attól félek, hogy ez pont most olyan időszak amikor már nem is kicsi, hogy csak úgy elfogadjon, de nem is olyan nagy, hogy megértse miért tettem azt amit. Persze tudom, hogy soha nem fogja megérteni, de ha kicsit nagyobb lenne, talán jobban belelátna a világba. Viszont nem akarok még tovább várni.

2013. febr. 4. 13:06
 9/32 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek a #4-es hozzászólóval. Volt párodat keresd és fogadd el az ő feltételeit a gyermekkel való kapcsolattartásban. A gyermek akarata is számít a kérdésben, kérdezd meg volt párod, hogy szokott e rólad érdeklődni a kislányod, vagy mást tekint-e anyjának. Ha a volt párod társ nélkül él, akkor akár még be is próbálkozhatsz nála.
2013. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
A gyermek akkor utasíthat el a legjobban, ha úgy tudja, hogy anyukája annak idején el akarta vetetni.
2013. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!