Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám bevonni férjemet...

Hogyan tudnám bevonni férjemet a házimunkába?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok béna, de egyszerűen nem tudok mindent megcsinálni. Két kicsi gyerekünk van (2,5 éves és 8 hónapos). A nagyszüleim házába költöztünk be, mert ők inkább a szüleimhez költöztek és nekünk adták a házat, de a cuccaik nagy része maradt, ezt is át kellene válogatni, ezzel sem haladok. A ház egyes részeit fel kell újítani (burkolat, repedt vakolat). A mosógépet sem tudom még hová bekötni, marad a régi Hajdú, ez is rontja a hatékonyságomat. A háztartás szalad, de úgy tűnik ez a férjemet egyáltalán nem hatja meg. Ő hazajön, leül, olvasgat, gépezik, alszik, néha figyel a gyerekekre. Már kértem szépen, veszekedtem vele, sírtam, egyszerűen semmi nem használ. Hogyan érjem el, hogy végre felemelje a fenekét a gép elől és segítsen nekem?
2013. febr. 1. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit mond,miért nem segit?

Eddig ahol laktatok,ott se segitett soha semmit? (én hozzá se mentem volna,nálunk evidens,hogy párom ugyanugy végez házimunkát)


Én nem főznék rá,mondván nem jut rá idő.(gyereknek főzz olyat amit a párod nem eszik meg)

2013. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ez régen is probléma volt, csak most a költözés miatt jobban kiütközik. Én nem is tudom mit csinálnék, mert ha hétköznap nem is (nem is várom el tőle munka után), de hétvégén igenis segít. Én biztos kiszúrnék valahogy vele (nem mosnám ki a cuccait, nem főznék neki), hogy észrevegye magát.
2013. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Írd le neki, vagy mondd neki, hogy szeretnél erről vele beszélni komolyan, de próbálj meg nem ideges lenni, ne támadj!!. Ne vádaskodj, csak írd le/mond neki, hogy nagyon nehezen bírod már, fáradt vagy, magadról beszélj, ne róla. Szeretnéd, ha 1-2 dolgot átvállalna fixen, és erről beszéljetek konkrétan vmelyik nap.

Gondolja át 1 napon belül, hogy mi az, amit relative szívesen megcsinálna.

Írj neki példákat, hogy mit szeretnél, de ne általánosságban, hanem így:

-ha hazaérsz, vidd ki a szemetet minden nap.

- esténként osszuk meg a gyerekek fürdetését, te intézed "Pityukát", én meg "Mariskát".

-szombaton mindig porszívózzál ki.

-stb.


A férfiak nem értik egyszerűen, hogyha azt mondod, segíts már...meg kell nekik mondani pontosan, hogy mit, nincsenek erre kódolva, és ha otthon se vezette be annó anyukája, akkor veszett fejsze nyele.


Hidd el, az én férjem dettó ilyen, 17éve vagyunk együtt, és ez segített valamennyire.

Olyan melókat bízz rá, amit rendszeresen kell csinálni, és ne várd el tőle, hogy észrevegye, hogy kosz van, mert azt nem fogja.

Minden tiszteletem az olyan pasiké, akik észrevesznek dolgokat, és nem is akarok általánosítani, de a környezetemben én ezt tapasztalom sajnos...

2013. febr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amíg nem itt, hanem albérletben laktunk, akkor segített. Mondjuk az egész albérlet nem volt túl nagy így sokkal könnyebb volt a dolga. Régen pl. sokszor ő mosott, de most nem csak bedobom a ruhát és kiveszem a ruhát van, így már nem csinálja. Szeretett főzni és sokszor el is mosogatott, most viszont a konyhában még nem jó a lefolyó, így vödörben mosogatunk a fürdőkádban ezt megint nem csinálja. Most mindenhol valami tennivalóba ütközik, így inkább nem csinál semmit.
2013. febr. 1. 15:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elöször NE a házmunkát akard rátukmálni, hanem közöld vele, hogy a házat tegye rendbe, hogy a megszokott mosógépet lehessen használni, a konyhában tudj mosogatni, stb. Ha erre valami kibúvót keres, akkor mondd meg, hogy IGY meg TE nem tudod csinálni egyedül az összes munkát, és szedje már össze ö is magát!
2013. febr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértem a helyzetet, hiszen megmondom őszintén én nőként is macerának érezném a régi mosógépet és minden tiszteletem azoknak, akiknek van türelme és ereje még hozzá nap végén, ahogy azt is macerának érezném, hogy vödörben mosogassak. Talán csak ő sem találja igazán a helyét és ezt kellene megoldani, hiszen ha eddig segített, akkor nem alapból ilyen nemtörődöm a férjed.


Csináljatok valamiféle tervet közösen, hogy hétvégente mindig neki estek valaminek és azt megcsináljátok! Pl. első körben hívtok egy vizes embert, aki megoldja a mosógép és mosogatás problémát. Aztán következő hétvégén neki álltok és válogattok, hogy mi kell még a nagyszülők cuccai közül és mi nem. Utána szépen sorra jöhet a szobák kimeszelése, esetleg járólapozás, vagy parkettázás. Ezt is összedobhatjátok ketten, esetleg más családtagok segítségével.

Olyan eget verően nagy melót nem említettél, csak belekezdeni nehéz. A szüleidet, nagyszüleidet megkérheted, hogy vigyázzanak ez idő alatt a gyerekekre, így még gyorsabban haladtok, de a picit, akár már be is foghatjátok pl festésnél egy kis hengerrel tapicskolni. Lehet nem lesz tökéletes, de ti csináltátok, büszkék lehettek rá! :)

2013. febr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, bocsi, a 2,5 évesre gondoltam :)
2013. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mondd meg neki,hogy ő is itt lakik,az ő gyerekei és az ő lakása is,ezért szedje össze magát,mert igazságtalan,hogy csak az egyik félre hárul minden feladat.
2013. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy béna csak valamit nem csinálsz elég határozottan! Az hogy nem segít két gyerek mellett elég gáz! A férfiak tényleg nem veszik észre maguktól, hogy mit kell csinálni, mondd el hát neki, hogy ez nem egy szálloda! és a házimunkát egyedül nem tudod ellátni, nevezd meg jól határozottan, hogy mit vársz el tőle. Ha így sem megy, kitenném a szűrőjét, mert nem kell egy "harmadik" gyerek.
2013. okt. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!