Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjam a szüleim tudtára...

Hogyan adjam a szüleim tudtára, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
2 hónapja született a kislányom,azóta mindennap eljön valamelyik családtagom,egyik nap anyám,másik nap apám,harmadik nap mamám,aztán húgom vagy bátyám.Nem sokáig maradnak és mindig hoznak ebédet,de ez már frusztráló,hogy nincs egy nap amikor nem jön senki,mindig készenlétben kell lenni, nem hogy a páromat,de már engem is zavar nem is kicsit.Hogy mondjam meg nekik, hogy kevesebbszer jöjjenek,és egyszerre?
2013. jan. 26. 13:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

szia, első vagyok. ÉN nagyon megértelek, mert nálunk is ez volt.

Amit meg most itt a végén írsz, hogy felkeltik, meg kézről kézre adják, ha ettől kimegy nálam a biztosíték.

Én azért írtam Neked azt amit írtam, mert én végül csúnyán mondtam meg, és nagyon rossz vége lett, mindenki megsértődött, és nagyon rossz érzésem van azóta is emiatt, de nem lehetett őket lelőni. :-((

Már 2 éves a lányom, és sokszor végiggondoltam, hogy akkor mit kellett volna mondanom, és sztem az őszinteség a jó út. Akkor neked tiszta lehet a lelkiismeredet, és ha akkor is megsértődnek, akkor annyi, majd megbékélnek, és kész.

Egy 2 hónapos kicsinek meg csak rád van szüksége, nem arra, hogy kézről kézre gügyögjenek neki..

A felébresztést semmiképp ne engedd sztem, tedd át másik szobába, és éreztesd, hogy nem akarod, hogy felkeltsék!!!


Kitartás!


UI: amúgy nem lesz jobb ha ilyen a család:-DD, nálunk most az van porondon, hogy a lányom nem bírja a nagyit, és ezt meg is mondja neki, mert még csak 2,5 éves, őszinte.

A nagyi meg ki van ezen borulva, és megsértődik.. szóval ez örökké tart úgy nézem..:-((

2013. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Na nem, az alap dolog nálam, hogy nem keltjük fel a gyereket, ha alszik, jöhet felőlem az atyaúristen is, akkor sem fogom felkelteni a gyereket.(ezzel már a védőnő is bepróbálkozott)

De miért kell minden nap kaját vinni, Te nem főzöl?

2013. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
De főzök,igaz,nem minden nap.Tudják is, nem egyszer látták,hogy rántott húst csináltam,ami mellett ugye ott kell állni,tehát látták,hogy boldogulok.Nem akarok itt panaszkodni,meg is mondanám,sőt már régebben megmondtam volna,de nem akarom,hogy rosszul essen nekik,vagy megsértődjenek és azt higgyék, hogy nem akarom a babához engedni őket.Imádom őket és jó,hogy jönnek,de azért nem kéne minden nap,mert oké eddig így volt,de meddig megy ez?Amíg iskolás lesz,mert majd akkor látják be,hogy délután tanulni kell a gyereknek?Nekem azzal van a bajom,hogy nem tudom,hogy milyen hosszú időre tervezik ezt.Mi faluban élünk,ők a legközelebbi városban,ami 15 km-re van,de már most felhozta Anyám,hogy télen babakocsival menjünk be hozzájuk 2 hónapos babával.És ha jönnek,is csak bejelentik,hogy jönnek,kérdezem,mikor?Nem tudják.Majd,megpróbálnak a fél 3-as vonattal.hívom őket,hol vannak már?nem veszik fel a telefont,persze nincs náluk.Beesnek 5 órára,addig azt sem tudom,hogy történt-e valami azért nem veszik fel,vagy csak nincs náluk telefon.5-ig idegeskedek,akkor esnek be majd 7kor elmennek, már lehet is fürdetni a babát.Karácsony előtt elment a párom bevásárolni,akkor ugyanezt megjátszotta Anyám,de nem hozott kaját,nem főztem,mert azt hittem hoz.Erre a páromat kezdte el szapulni,hogy miért nem hoz főznivalót.(Akkor még nem főztem,császárom volt,fájt a sebem és amúgy is úgy volt,hogy hoznak)Erre kiborultam és sírtam a fáradtságtól,erre Ő kitalálta, hogy üljünk buszra és menjünk el hozzájuk este 6 órakor télen a három hetes babával,a párom otthon sem volt, magyarul a tudta nélkül menjünk el...na mindegy,befejeztem a panaszkodást,csak ezt muszáj volt kiírnom magamból.Imádom őket meg minden,de ez így kicsit sok.
2013. jan. 27. 11:22
 14/14 anonim ***** válasza:

Én az elején voltam határozott.

Vendég hétköznap délután 1 után jöhet,addig alszik a lányunk,addig én is megcsinálom amit kell.5-kor megyünk sétálni párom elé,vendég addig marad.akinek nem jó,az jöhet szombaton,de szóljon előtte.

Vendég mindenki akivel nem együtt élek (hárman vagyunk:))

2013. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!