Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjam a szüleim tudtára...

Hogyan adjam a szüleim tudtára, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
2 hónapja született a kislányom,azóta mindennap eljön valamelyik családtagom,egyik nap anyám,másik nap apám,harmadik nap mamám,aztán húgom vagy bátyám.Nem sokáig maradnak és mindig hoznak ebédet,de ez már frusztráló,hogy nincs egy nap amikor nem jön senki,mindig készenlétben kell lenni, nem hogy a páromat,de már engem is zavar nem is kicsit.Hogy mondjam meg nekik, hogy kevesebbszer jöjjenek,és egyszerre?
2013. jan. 26. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Hát úgy kezdd, hogy ne haragudjatok meg, és tényleg, és imádlak Benneteket, jólesik a törődés, DE...és akkor finoman előadod...Ha jó a kapcsolat, akkor ezt megértik..lehet azt hiszik, hogy erre van szükséged...

Jó egészséget!

2013. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hívd meg őket közösen hétvégére egy ebédre. Ott mond el, hogy köszönöd a sok segítséget, de amint látják, most már te is tudsz főzni és el tudsz látni mindet a hétköznapokban. Néha pedig menjetek ti látogatóba.
2013. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom pont azért mennek mindennap, hogy mindig legyen aki visz neked kaját. mivel nem is ülnek a nyakatokon, nem értem mi ez a nagy hiszti. Én igencsak magamnak való vagyok, de ezt még én sem értem.
2013. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy jelenleg nagyon nem vagytok fogadóképes állapotban minden nap, és nagyon hálásak vagytok a sok segítségért (kaja), de inkább egy közös babalátogató napot kéne megbeszélni. És ekkor fel is ajánlhatnál egy napot, amikor egyszerre jönne mindenki.
2013. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha mindennap jönnek, egyszer-kétszer lepd meg őket valami finomsággal és dicsekedj el, hogy már ilyen jól érzed magad, hogy el tudod látni a háztartást. Ezzel köszönd meg nekik, hogy eddig ilyen segítőkészek voltak, és győzd meg őket, hogy most már igazán ne fáradjanak olyan sokat azzal, hogy neked segítenek. De mondd meg nekik, hogy "Úgy-e megengeditek, ha valamivel nem boldogulok, akkor azért kérjek egy kis segítséget?" - Talán veszik a lapot. Ha nem, akkor gáz, mert azért csak nem rúghatod ki őket.
2013. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Utána meg ha nem megy senki, az lesz a baj!
2013. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem az a a baj,hogy jönnek,hanem mindig olyankor mikor kicsit tudnék pihenni.Amikor már elvégeztem amit,akartam,hulla fáradt vagyok,ledőlnék egy kicsit, de vendégeket kell fogadni.MINDENNAP!Lehet,hogy megnéznék egy filmet,pihennék a babával egy kicsit,mielőtt a fürdetéshez készülődnék stb.Ezen mit nem lehet érteni?A férjetek mit szólna hozzá?Ti mit szólnátok,ha az anyósotok,apósotok minden nap menne hozzátok?
2013. jan. 26. 14:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy te fogod fel túl tragikusan a helyzetet?

"Szia, de jó, hogy jöttél, épp ezt a filmet nézem, ha van kedved, nézd te is!"

A saját szüleidnek minek készenlétben állni? Nem értem.

2013. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén.
2013. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mert nem azért jönnek,hogy filmet nézzenek velem.Azt meg egyenesen nem szeretik,ha alszik a baba,amikor itt vannak.Akár fel is ébresztik,ha ketten vannak,kézről-kézre adják percenként,aztán ha emiatt sír,mindig rámondják,hogy fáj a hasa.Sír a baba,pedig amúgy semmi baja nincs, te meg fáradt vagy...úgy tűnik egyikőtöknek sincs babája,mert akkor értenétek.
2013. jan. 26. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!