Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai gyerekeknek miért csak...

A mai gyerekeknek miért csak jogaik es elvárásaik vannak a szüleik felé?

Figyelt kérdés
Kötelességük az semmi.....
2013. jan. 26. 07:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a dolgok alapjaiban ott és akkor kezdtek elromlani, amikor bejött az a törvény, hogy a gyereket az iskolában, ovodában nem szabad testileg fenyíteni.

Attól kezdve ezt úgy fogták fel, hogy bizonyos mértékű testi fenyítés otthon is tilos!

Ebből kovácsoltak a gyerekek maguknak előnyösebb helyzetet, a vége ugye az lett, hogy az iskolában a gyerek veri a tanárt, otthon pedig a szülő neve: kuss.

És persze, ez a net és mobil és hasonlók, melyeken keresztül a gyerekek felvilágosítják egymást a saját jogaikról, és arról, hogy játszák ki a szülőket és nevelőket, stb. stb.


Valamikor az iskolában kaptunk egy u.n. körmöst a vonalzóval, tudott ugyan fájni, de bele nem haltunk. Szégyen volt, akit sarokba állítottak. Otthon is tudtuk nagyon jól, hol a határ. Ma már sehol semmi. Ha a háziállataidat nem fenyítheted, hogyan képzeled el ezt a gyermekkel szemben????

2013. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!


És a közösségben levő embereket/fiatalokat kik nevelték? Vagy kik nem nevelték, hogy félre tudnak vinni másokat?...

2013. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
79%
Mert erre nevelted! Hiába van közösségbe, még korábban kell elkezdeni nevelni. Nem feltétlenül kell a közösségbe a rossz oldalra állni
2013. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%
mert sokak kedves szülei azt sem tudják mi az, hogy nevelés.
2013. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Kedves szülő! Fejétől bűzlik a hal...
2013. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%

Én biztos normálisan nevelem majd a gyerekem! Emlékszem kiskoromban a kedvenc játékom anyával a közös mosogatás volt! Volt egy gyerek méretű kötényem, és felálltam a székre, és elöblítettem azt, amit anya a forró vízben elmosogatott :) Illetve kaptam gyerek méretű kosarat (anyának ugyanolyan volt csak nagyban) és együtt mentünk a boltba.


Amiatt van sok gyerek elkényeztetve, hogy még a házimunkába sincsenek bevonva, anya apa kinyalja a kis feneküket, és azt hiszik nekik ez jár. Hát pedig szerintem szép az a mondás, hogy aki nem dolgozik ne is egyék. És nem azt mondom, hogy az a helyes, hogy küldjük a gyárba dolgozni a gyereket minden szabadidejében, hanem, hogy legalább takarítsa ki a szobáját és mosogasson el néha, esetleg teregessen! Bármit, csak ne álljon meg neki ott az élet, hogy hazajön a suliból és döglik!

2013. jan. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Médiának is fontos szerepe van ebben.

Pl a Disney milliókat költött arra, hogy kisgyerekeket faggasson ki, hogyan győzik meg a szüleiket arról, hogy valamit meg kell nekik venni.

Aztán meg a műsorukba ezt szépen belecsempézték.


És a mai korban, ahol a TV neveli a gyereket...

2013. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
29%

A szülő mutat példát a gyereknek, és ő szabja meg a határokat, elveket, mikor még kicsi. Amennyiben ez nem történik meg, máris kész egy dühöngő, önző kamasz.


A szülők meg munkamániások, csak az anyagi javak megszerzése érdekli őket, és azt hiszik, az együtt nem töltött idő kárpótlásáért kapnak a gyerekek laptopot, telefont, új ruhákat, engedik, hogy igyanak, cigizzenek, drogozzanak, bulizzanak, mindenkivel lefekszenek, lógnak a suliból, nem tanulnak, csak a számítógép előtt ülnek, nem érdekli őket semmi, mert tudják, hogy a szülők úgyis tehetetlenek már velük szemben, és kötelesek eltartani őket, míg nagykorúak nem lesznek...

Ne a nyúl vigye a puskát... A szülő feladata az irányítás, és a szabályok lefektetése (még kis korban!!). Ha nem teszi, igya meg a levét.



http://www.youtube.com/watch?v=mCUlrVSTdYg

2013. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
93%

A kölyökkutyában és a gyerekben egy közös van: ha nem tanítod meg neki a korához mért határokat, a fejedre nő.


Bizony, később ezen már nagyon nehéz változtatni, és a rossz nevelés simán megronthatja a szülő-gyerek kapcsolatot.

2013. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
20%
Azért szerintem amit az egyik válaszoló által linkelt videóban lévő nő csinál, az a másik véglet. Anélkül is lehet tiszteletre és normális viselkedésre nevelni egy gyereket, hogy bigott vallásos szülők lennénk. És ezt keresztényként mondom. Egyébként tök jó az a műsor, és az ötlet is, amit megvalósítottak benne.
2013. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!