Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éves gyerekről lemondani?!

2 éves gyerekről lemondani?!

Figyelt kérdés

Közvetve ismerem csak az érintetteket, de érdekelnének a vélemények.

A házaspárnak ikrei születtek, egyikük szellemi fogyatékos, testi fejlődésben is el van maradva. A másik tökéletesen egészséges.

A beteg gyerek ellátása, fejlesztése, orvosról-orvosra járás annyira tönkretette az anyukát és az egész házasságot, hogy azt fontolgatja, lemond róla. Hátha akkor helyrejön a kapcsolat, és jut idő, pénz, energia az egészséges gyerekre.

Hogy tudna tovább élni a tudattal, hogy a 2 éven át nevelt gyerekéről mások gondoskodnak? Ha egyáltalán gondoskodnak...

Hallottatok már ilyen történetet? Engem megdöbbentett.


2013. jan. 22. 15:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
16%
Nem lehet csak úgy lemondani a gyerekről.
2013. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

"a beteg gyereket pedig viszik foglalkozásra akkor foglalkozhat a másik gyerekkel"


Szerinted ki viszi foglalkozásra? Elrepül a gyerek egyedül a varászszőnyegen vagy mi? Épp erről van szó, vegetál a gyerek, folyton felügyelni kell, nem lehet ide-oda elmenni miatta, csak az orvosokhoz foglalkozásokra, ami miatt a másikra még annyi idő se jut, a fogyatékost folyton ápolni kell, anyuka kiesik a munkából, nincs elég pénz, de sokba kerül az a gyerek, ott lenne még az egészséges, arra is kéne költeni, de azon lehet spórolni a szegény fogyatékoson meg nem lehet, mert annak létszükséglet, anyuka egész napra bezárva egy fogyatékos gyerekkel, apuka dolgozik, mint egy állat, hogy legyen miből élni, de az életet élvezni nem lehet ugyebár, mert elmegy a pénz gyakorlatilag a semmire, mert a gyerek nem fejlődik, 100%-ban rájuk van utalva, nem tudnak csinálni semmit...


Gyáva Oroszlán, te meg azért lettél szerintem lepontozva, mert azt írtad, hogy nem ettől megy tönkre a család, ott valami más is van. De bizony, ide ne kell más, ez bőven elég arra, hogy egy egészséges családot tönkretegyen.

2013. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
12%

"Elrepül a gyerek egyedül a varászszőnyegen vagy mi?"


Viszik autóval őket az iskolába,óvodába nem szőnyegen repülnek. Hidd el sajnos tudom.

2013. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
^^ Már ahol. Érdekes én meg sajnos csak olyat tudok, ahol a szülők a saját pénzükön hurcolják őket össze-vissza, mert nincs más lehetőség semmi.
2013. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Én egy percig sem gondolkodtam volna ezen, és nem szenvedtem volna vele 2 évet. Nem magam miatt, de a gyereknek sem jó, hogy szakképzetlen kezek között van, akik csaj sajnálják, pátyolgatják, de érdemben semmit nem tudnak segíteni a betegségén. Lehet, hogy másnak ez megdöbbentő, számomra teljesen egyértelmű dolog. Különbözőek vagyunk.
2013. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

A volt lakótársam fiatalabbik gyereke is sérülten született.

Egy darabig hajtogatta, hogy micsoda egy szeretet van a gyerekben, mennyi öröm, boldogság. Aztán kidurrant a lufi. A gyerek 14 éves, és egy két éves gyerek értelmi ill fejlődési szintjét nem üti meg. Alig bírják eltartani, rengeteg speciális dolog kell hozzá. a 16 éves nagylány problémás, mielőtt elvitték pszihológushoz, már drogokkal is próbálkozott, szeretetk.rva volt. Egy kis törődésért bárkinek odaadta magát.

Ebbe belerokkant az egész család, minden rokonnak hitele van már, a házasságuk tönkrement...

Ha terhesség alatt derülne ki, tuti, hogy megszakíttatnám, a saját, már meglévő gyerekem érdekében.

2013. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
22-es 100%-ban reális a válaszod! Még sokkal kisebb gondokkal-nem is kell hozzá fogyatékosság nem fogadja el a társadalom a problémás gyermeket és a szülőket meg kritizálják,elítélik 12-14-éves korától pokol az egész család élete.Bármennyit harcolt és csordultig volt jó szándék és akarat,a külvilág kemény-még egy egészséges embernek is..........
2013. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Katona Dius ***** válasza:
Én ilyen családból származom. Apu nővére született betegen. Dédmamám megprobalta rabeszelni mamamat, hogy adja intézetbe, ő nem volt hajlando. Ennek az lett a következménye, hogy apám egezs gyermekkora arról szólt, hogy a beteg nővérét pesztralta, mert mama papa dolgozott. Amikor mama meghalt, papa már elég beteg volt, nem tudott nagynénémrol gondoskodni, hozzánk került. Az én és tesóim gyermekkora is nagyrészt azzal telt, h mentünk át segíteni mamának,gondozni. Amikor meghalt, hozzánk került a néném. Egy évig mindenkit felőrölt, 0-24ES felügyeletet igényelt. Mellette meg papát is gondozni kellett már. Egy év után döntöttünk úgy, hogy intézetbe adjuk. Ha beteg gyerekem születik, nem fogom megtartani. Nem magam miatt. A többi gyermekem és azok későbbi gyermekei miatt. Mert ez nem csak arról szól, hogy én felaldozom az eletem a beteg gyermekekért. Ezzel a döntéssel arra KENYSZERITEK mindenkit a családban, higy ő is áldozza fel a sajátját. Nem lennék rá képes.
2021. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!